Infinity

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
0 meeldimist
0 postitust / 2 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Sai eile käidud Millaus ja ei olnudki nii lahe, kui piltide pealt tundus. :) Kui jääb tee peale, siis võib käia, aga spetsiaalselt minna, nagu meie tegime 200 pole vist mõtet.

On võimalik planeerida küll, et kiirteemaksu ei peaks maksma, (näiteks Pariisist Marseillesse) kuid siis pead arvestama vähemalt 4-5 tunnise ajalisaga. Sai ükskord proovitud nii minna, aga poole maa peal lõin käega ja läksin ikka (peage-tasuliste) teede peale. Väiksed teed lähevad lihtsalt igast külast läbi, kus on valgusfoorid ja ummikud jne. Pariis- Marseille kiirtee läheb vast umbes 100 euri maksma (täpselt enam ei mäleta). Prantsusmaa kõige kallim kiirtee on Marseillest Monacosse. Ka seda kiirteed annab vältida, kuid kui arvestades palju väikseid teid pidi sõites kütust rohkem kulub, siis ei tea kas see kokkuvõttes ära tasub.

Itaalia-Šveitsiga on nii, et sai mõned päevad tagasi just sealt kaudu Prantsusmaale sõidetud ja oskan öelda niipalju, et reljeef on mägine (alpid) ja sõit kulgeb aeglaselt. Enamus Itaalia kiirteedest on tasulised ja ka Šveitsi kiirteed on tasulised. Kui Itaalias tuleb iga natukese aja tagant münti masinasse visata, siis Šveitsis tuleb osta auto aknale kleebitav kiirtee kleeps, mis maksis 29 euri ja kehtib aasta (lühema perioodi kleepse müüa pole). Kleepsuga on see, et saab riskides ka ilma sõita, aga politseile vahele jäädes pidid olema suured trahvid.

Lõuna Prantsusmaal telgis ööbimist ausalt öeldes ette ei kujuta, kuna hommikul hakkab päike nii hullult kütma. Ja ausalt öeldes pole ka kohanud ühtegi telkimis/kämpingu kohta. Võibolla tasub eelistada F1 hotelle, kus toa saab juba 30-35 euriga (2- ja 3-toalised).

Edu!

Arleses on ilus härjavõitlusstaadion ja selle ümbruses palju soolaväljasid ja flamingosid.
Aix en provance on ülikoolilinn, kus on ilus vanalinn.
Kui juba seal kandis olla, siis tasub käia ka Marseilles. Seal on mäe otsas Notre Dame (kirik), mis on päris ilus ja sealt avaneb ilus vaade ka linnale. Samas Marseilles olles tasuks ära käia ka Chatedeu de Ifil ehk siis Ifi kindluses, kuhu pääseb Marseille vanast sadamast laevaga.
Kui aega veel üle jääb võib käia ka Cannes ja Monacos, mis on kah ilusad.