kenk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
36 kommentaari
Viimased kommentaarid

Rongid on seal ikka üsna loomavagunid aga eks kogemuse ikka saab. Kui endal kindlust on ise sõita siis soovitan kindlasti roller või auto rentida. Kuna ise käisime 4 inimesega (kellest osade jaoks ei olnud rollerisõit variandiks) siis rentisime auto.

Auto puhul on aga üks tähtis soovitus, et mingil juhul ei võtaks alla 1,6L mootori. Rannikul ei ole probleemi aga kui sisemaa mägedesse sõita siis väiksema mootoriga osadest mägedest lihtsalt üles ei vea. Ka 1,6 oli kohati ikka väga piiri peal oma võimetega.

Isesõitmisega seal veel see eripära, et vaja Eesti plastload, Eestist rahvusvahelised load ja LISAKS ka kohapeal teha nende põhjal kohalikud load. Maksab u 20usd tegemine ja läheb tund-paar. Mina rentisin auto http://www.casons.lk/ ja sealt käisime kohe koos nende töötajaga mulle kohalikke lubasid tegemas. Politseinikke on riigis iga 200m tagant (ja ma vist ei liialda :) ) aga kinni peeti vaid 1 korra. Kontrolliti ka kohalike lubade olemasolu ja kõik oli ok.

Kui vähegi võimalik siis rentige ise auto. Ainuke asi, et kindlasti vaja kaasa teha rahvusvaheline juhiluba Eestist ning kohapeal tuleb teha väikese (ehk oli 15usd umbes) tasu eest kohalik juhiluba. Selleks kulub u 1h ja autorendi firmast mees viib kohale ja aitab ära teha. Kasutasin casons.lk renti ise.

Rannik on suht ühesugune ja peaaegu pidev linn. Sisemaa on aga hoopis teine pilt ja ilus mägine roheline loodus. Sai Mazda3'ga hästi hakkama 4 inimest autos. Politseinikke on teed täis iga 1km tagant aga turisti keegi ei nöögi seal. Väga ok ise sõita ringi kaardi või gps järgi.

14pv kindlasti piiril teha lihtsam. Pikem vaja ette teha. Sula saab iga nurgapeal olevatest ATMidest seega jah ette vahetada midagi ei ole mingit mõtet. Lennujaamas enne viisa eest maksmist ka automaadid.

Soovitage ikka mõistliku hinnaga enamusele, mitte luksusreisi pakette :) Olen uurinud selle piirkonna kohta aga käinud ei ole ise. Saab väga hea (20-30 usd) hinnaga väga korralikke ja heade Tripadvisori hinnangutega majutusi. Vt sealt kindlasti. Endal plaan maanduda pisikohas Sibus, sealt liikuda Mirisse, Bruneisse, Labuan saar, KK ning ülejäänud Sabah. Kui KK oled siis saab laevaga odavalt Labuani saarele ja Bruneisse ka. Päevatripp kui rohkem aega ei ole.

Linna võiks ikka teada anda. Väikeses Eestis inimesed ei taipa väga hästi, et Perth-Brisbane näiteks on 5h lennata. Tegemist on mandriga. Nagu Tallinnast Egiptusesse vahemaa :)

AirAsia lõpetab lennud ära Euroopasse.

Important Announcement: AirAsia X Re-Aligns Network

Dear fans, please be informed that due to soaring taxes and higher jet fuel prices, AirAsia X is re-aligning its network to focus on core markets and will be withdrawing services to India (Mumbai and New Delhi) and Europe (Paris and London) from our Kuala Lumpur hub as follows:

• Mumbai- Four weekly services will be suspended with the last flight on 31 January, 2012 • New Delhi- Daily services will be suspended with the last flight on 22 March, 2012. Flights in March will be reduced to four weekly services. • London- Six weekly services will be suspended with the last flight on 31 March, 2012 • Paris- Four weekly services will be suspended with the last flight on 30 March, 2012

All Guests who hold bookings after these dates will be offered an alternative travel option at no additional cost to mitigate the inconvenience caused as a result of these route withdrawals. An e-mail stating options that are available will be sent, including a full refund, a reroute to another AirAsia X destination (e.g, in Australia and North Asia), or a move to an alternative carrier where available.

AirAsia X will concentrate capacity in our core markets of Australasia, China, Taiwan, Japan and Korea. Announcements of our future expansions plans will be made soon.

1000 AUD oleks mõistlik kaasa võtta. Kui veab siis saab kohe tööd ja saab ka paarisajaga kuidagi hakkama aga kui ei saa kohe tööd siis läheb kindlasti ka ülejäänud juppi tagavarast vaja. Keskmiselt näha, et inimesed 2-3 nädalat ikka otsivad, et tööle hakata. Lisaks ka läheb ju nädal esimese palga laekumiseni.

Igaks juhuks võid ju üle küsida saatkonnast aga ei usu, et mingit probleemi sellest on. Passi numbriga viisa niikuinii seotud.

Räägid ju erandist kus advokaat on "tuttav" ja tasu ei võta. Siis ehk jääb number napilt kolmekohaliseks. Korralikud suurte kogemustega tegijad võtavad oma teenuste eest ka korraliku tasu. Ja enamus firmasid parem maksavad selle korraliku tasu , kui riskivad mõne suvalise tegelasega.

Mina jällegist ei ole kohtunud kellegiga kes seda päris ise teinud oleks ilma juristi/agendi abita. Kuna konsultandile ei maksa ju viisa saaja (ei tohigi maksta) vaid seda tegev tööandja siis on tööandja huvides, et tema investeeritav paartuhat AUD ka positiivse viisavastusega lõppeks.

Augustis WH viisaga ei olnud mingit terviseteemat peale vastavate küsimuste viisataotluses. Röntgenit ei nõuta enam põhjuseta, tervisetõendit ei ole ka niisama vaja.

Pangas viisakleebist ei küsita. Vähemalt Commonwealth pangas küll mitte.

Ainuke koht kus seda küsitakse on tööagentuurid. Enamus küsivad , kuid tegelikult see on mõttetu sest nagu immigrationi tädi ütles siis stickeri ma saan täna aga kui näiteks homme mu viisa canceldatakse siis see stickerit ju ei muuda ja agentuur ei tohiks stickeri pealt midagi otsustada.

Õigem oleks neil võtta (mõni teeb ka nii) sinult kirjalik nõusolek, et nad võivad sinu kohta immigrationist viisainfot saada. Selle alusel saavad nad ise otse üle küsida.

Ma ei tea mis teema sul jalgadega on aga olen ka ise 192cm pikk ja ei olnud AirAsia lendudel küll kitsam, kui teiste firmade lennukites :)

Taotlesime naisega ka... Naise taotlus online ja positiivne vastus käes 48h jooksul.

Minu taotlus paberil (kuna mul laps) ja saatsin ära Berliini faxi teel. Veider on see, et kui on laps siis PEAB tegema taotluse paberil. Aga samas pabertaotluses ei küsita mitte kordagi, et kas sul on laps...

Küsitakse, et kas sul on lapsi, kes sinuga kaasa tulevad. Sellele pead vastama muidugi EI sest WH viisaga last kaasa võtta ei olegi võimalik. Aga ei küsita kas on lapsi või mitte.

Igatahes vastuse sain 4 päevaga ja positiivne.

Suured tänud asjalike vastuste eest. Oskate veel öelda, et kui kaua see sõit linna aega võtab lennujaamast? Aeg oleks õhtune - u 20-21 paiku linna ja 12-01 paiku tagasi.