mondrai

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

37 meeldimist
3 postitust
151 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisin Gruusias Batumis, parandati kolm auku,80.- lari tükk ja hambakivi puhastus 50.- lari , kokku 290.- lari, umbes 90.- eurot.

Gruusia raudtee koduleht on suht vilets, parimat infot saab otse raudteejaamast. Päevas on mõlemas suunas 3 rongi, odavama pileti (20.- lari) saamiseks tuleks see kohe ette ära osta, kõrgema klassi pilet on 60.- lari.

Tulles nüüd tagasi genius programmi juurde, märkasin, et booking.com kirjutab mida arve sisaldab: 

1. Ööbimise hind

2. Geniuse allahindlus, antud juhul 24%

3. Käibemaks, antud juhul 20%

4. Linnamaks, eurodes

5. Hommikusöök, antud juhul hinna sees

6. WIFI, antud juhul tasuta

Seekordse ööbimise hind on kokku 4,79 eurot, millest linnamaks on 2,5 ja käibemaks 0,38 eurot. Seega majutajale jääb vaid 1,91 eurot, sellest summast peab veel jaguma bookingule, hommikusöögiks, palkadeks, voodipesu pesemiseks ( sellise hinna juures ei pruugi voodipesu sisalduda) ja kasumiks.

@Txnis Kas viisa oli juba olemas või said Bakuus teha?

@Jhlr, mind huvitab milline on kursivahe tänaval eurot vahetades versus Revoluti kaardiga masinast raha võttes.

Uurisin ja puurisin, et millise reaalse kursiga EUR->GEL, siis sularaha Gruusias aparaadist välja tuleb Revolutiga. Mingit vastust ei leidnud, viidati Morningstar-ile ja Currencycloud-ile, aga sealtki esmapilgul mingit vastust ei näe. Kas keegi teab paremini?

Kui suur on Swedbanki teenustasu Revolutile raha kandmise eest?

@Hbert

Vihmaperioodi võib nautida, aga sel juhul peaks olema võimalus riideid ja jalanõusid kuivatada.

Eelmine nädal olin Portos, iga päev sadas korralikult. Kuna nendel küttesüsteem puudub (vähemalt seal, kus mina ööbisin) ja ventilatsioon samuti, siis tuli iga päev selga ajada märjad riided ja jalga märjad kingad. Pole just eriti mõnus.

Lennujaamas saab raha vahetada, kurss on veidi kehvem, aga esialgu 10-20 eurost piisab. Linnas on soodsa kursiga kontorid Colchise väljaku kõrval ja ääres ning turu kandis. Detsembri alguses sain 1 euro eest 3,26 kuni 3,28 lari, kurss võib iga päev muutuda, nii üles kui ka alla. 

Pardakaart peab olema, kas nutiseadmes või eelnevalt välja trükitud.

Lennule registreerime (Kutaisis) toimub enne turvakontrolli leti ääres.

Kutaissi saab soodsalt (5 lari) Georgian Bus- iga, pileteid müüakse nende letist või saab ette osta kodulehelt.

Kui on soov võimalikult odavalt lennata, siis Ryanairi piletit võiks vaadata kuu/poolteist enne reisi. Hetkel näiteks Riiast El-Prati veebruari alguses edasi-tagasi 64.- eurot. Kui vaja lennata kindlatel kuupäevadel, siis Ryanair ei sobi.

NB! Riiast lendab Barcelonasse ka Wizzair.

Infoks,

Paar päeva tagasi võeti mult Kutaisi lennujaama turvakontrollis ära pisikesed käärid. Huvitaval kombel reisisin samast kohast samade kääridega ka eelmisel aastal.

How do I verify my email address?

To verify your email address, on the "Applicant Information" page, you will be prompted to request for a 4 digit code if you either select the “SAVE and EXIT” or “NEXT” button. If your email address is correct and you click on "Send Code", an email with the 4 digit code is sent to the email address. Once you enter the correct 4 digit code in the application, your email is verified.

Kutaisi lennujaamas on Georgian Bus-i lett, kust müüakse pileteid Kutaisi lennujaam-Batumi, maksab ühele inimesele 15.- lari. Väljumisaeg 17.15, bussifirma kodulehe andmetel. 

https://georgianbus.com/new/index.php?m=2

Kutaisist Batumisse sõitsime elektrirongiga (väljumisaeg kuskil 1700 kandis Kutaisi I-st raudteejaamast), läks umbes 4 tundi, aga see eest pileti hind oli 2 lari (60-70 senti). 


Seljakotireis, aga pigem ilma hääletamata.

On üks tore blogi ulllugu.blogspot.com, aga kahjuks tundub, et pole enam avalikuks lugemiseks. Kas keegi oskab kommenteerida, on see blogi nüüd vaid privaatseks kasutamiseks või on võimalik ka teistel seda lugeda?

jaanusm


Üks asi läks meelest, Eilatis on Egiptuse konsulaat ja seal saab viisat taodelda, üheks kuuks, ühekordse sisenemisega, maksis markide järgi vaadates 33 naela. Kas ka muud valuutat vastu võetakse ei tea. Dokumendi pildid on mõistlik Eestist kaasa võtta, samuti on hea omada taskus passi koopiat, sest pass võeti sinna hoiule (äkki saab ka teisiti?). Igatahes Iisraeli politsei ilma passita inimestega nalja ei tee, tean omast kogemusest.

jaanusm

Elasin 2014 aastal mõnda aega Dahabis. Tol ajal käis Tabast ainult üks buss Nuweiba, Dahabi ja veel kuhugi (Sharm ehk?) suunas. Kui bussist maha jääd on variandid hotelli minna või hääletada, ise sain mööduva autoga Nuweibasse, rahast me ei rääkinud, aga vist jätsin talle 10 naela. 
Minu käest võtsid egiptlased riiki sisenemise eest aastal 2014 umbes 100 naela ja riigist lahkumisel 2 naela. Alkoholi poodi Nuweibas ma ei leidnud, aga Dahabis oli neid vähemalt viis. Kanget alkoholi tarvitasin ainult ühe kindla firma oma (korra sai ka muud proovitud, aga kange kraam oli korgi alt ära haihtunud), firma nimi on Bolanachi.
Osad joogid on küll sama maitsega, aga mulle nad sobisid, 0,7 pudel maksis 25 naela ja kui ostsin kaks sai 5 naela alla.
Üks sort õlut: Stella oli selline, tühja pudeli eest sai pärast naela tagasi, muidu maksis 8 naela. Veinide hinnad algasid 50 naelast.
Seega kõige kasulikum on tarvitada kangemat kraami.

Töölaua leidsin üles, aga sellist kohta nagu : Soovita meid sõpradele ja teeni ei ole.

Lennujaamas on infoleti juures suur post, kus kõik transpordi võimalused ja hinnad kirjas.  Buss + kohalik rong oli aasta tagasi üks ots 43 SEK-i.

Mul on sellest postist tehtud foto, kui kellegil soov näha, saan saata meili peale või FB-i. Siia lisamine ebaõnnestus.