mondrai

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
32 meeldimist
2 postitust / 123 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kunagi sai proovitud ainult magamiskotiga liikumist, aga paraku sadas igal öösel vihma ja oli seega ebameeldiv. Juhtus see veebruari või märtsi kuus. Hiljem ostsin kohalikust hiinakate kaubamajast ühekordse telgi ja sellega sai enam-vähem hakkama, sest seal kus pidama jäin vihmaseid öid polnud. Randades on muide suured sildid, et telkimine keelatud, aga ka kohalikud olid mõnikord telkimas.

Saada mulle inglise keelne tekst, proovin lasta tõlkida.

Ryanairiga võib proovida Düsseldorfi või Bergamo või veel millegi kaudu.

AndresR kuidas sul õnnestus lisada postitusele video? Soovin ise ühele postitusele lisada foto, aga kleepimine pole võimalik.

Kogemus AirBaltic-uga: Arlandal sattusime lennukist väljumisel kohe õigesse terminaali, kust toimus jätkulend, aga paraku tuli ikkagi turvatsoonist väljuda ja minna väga pikalt järgmisele lennule registreerumist tegema, sest teisiti polnud võimalik. Õnneks turvatsooni tagasi oli tee väga lühike.

Kust lennujaamast ja millises suunas?
Soovitan tutvuda Ryanair-i, Easyjet-i ja Norwegian-i pakkumistega.
Näiteks Madridist detsembris:
https://www.ryanair.com/ee/en/cheap-flight-destinations

Jaanapr, kuna lend PMI-OSL (15.15) saabub hiljem, kui OSL-TLL (08.00) väljub, on võimalus veeta öö Gardermoenis ;) , hinnad küll algavad 70.- eurost öö.

Jaanapr, see asi hakkas mind huvitama, äkki saaksid tuua mõne näite, millistesse sihtkohtadesse Norwegian lendab ainult ühes suunas?

Norwegian lendab Tallinnast Oslosse ja Oslost San Fransiscosse. Kui õigel ajal osta saab väga hea hinnaga.

Kas prügikasti poleks lihtsam visata? Või, kui keegi kogub vanu pileteid, siis saan aru.

Kastan, kas soovid liikuda Hurghadasse?

Pead ennem uurima, kas piir üldse lahti on!

Paar aastat tagasi oli Eilatis Egiptuse konsulaat. Sain sealt kuuajalise viisa, palju maksis ei mäleta ja mis valuutas ka ei mäleta. Vastuvõtt on ainult teatud päevadel ja kellaaegadel. Kui jätad passi ööseks konsulaati, siis kindlasti peab olema koopia. Mul polnud ja politsei võttis rajalt maha, päris mitu tundi pinniti ja otsiti läbi.
Piiri ületamisel on Iisraeli poolel umbes 20 euro suurune maalt lahkumise maks, sai maksta kaardiga ja Egiptuse poolel peale piiri umbes 500-1000 m võeti maksu selle eest, et Iisrealist tuled, umbes 10-11 eurot ainult sularahas. Kas eurosid vastu võetakse ja mis kursiga, ei tea, endal olid Egiptuse naelad.

Lennujaamade nimekiri on kuskile kaduma läinud?

Iisraelis on teistsugused lennuturvalisuse nõuded kui Euroopas. Näiteks lubatud vedeliku konteineri maht käsipagasis on 50 ml ( Euroopas 100 ml), käärid
ja noad olenemata tera pikkusest konfiskeeritakse. Neid reegleid tuleb siis arvestada tagasi lendamisel. Minul ei lubatud telefoni salongi võtta, ehk sellepärast, et olin eelnevalt Egiptuses viibinud.
Alkohol on mõistlik Riia lennujaamast kaasa osta, kohapeal on kõike saada, aga hinnad on kõrged, pooleliitrist õlut ma alla 10 (umbes 2,5 eurot) seekli poes ei näinud.

Olen sõitnud bussiga Fes-ist Marrakesh-i, paljudel kohalikel läks bussi õõtsumisest süda pahaks. Pika reisi jooksul tehti ka üks tualetipeatus. Bussijaamas tõstab keegi kohalik pakke pagasiruumi, talle tuleks paar dirhamit poetada.
Linnade vahel sõidab ka rong, loodetavasti on rong mugavam.

Mis puudutab töökäte vajadust, siis siin olen eelkirjutajast teisel seisukohal: väga paljud töökohad on liikunud Aasiasse, enamus igapäeva tarbeesemeid on valmistatud Hiinas või kuskil mujal, aga mitte Euroopas. Töötajate puudus võib pigem olla teenindus sektoris, sest valgenahalisi ei huvita madalapalgalised töökohad.
Immigratsiooniprobleemi lahenduseks pakun vorst vorsti vastu põhimõtet: soovib üks meilt Idamaadesse kolida, saab sealt üks meile tulla. Tundub ju õiglane?

Soovitan jätta Booking.com-i kommentaari, et koristustasuga petetakse.

Tabas pole mitte midagi vaadata ega kuhugi minna. Juhul kui piir peakski lahti olema on piiriületustasud: Iisraelist lahkumisel 20 või enam eurot, Egiptusest lahkumisel oli see oluliselt vähem.

Elasin natuke aega Barcelonas ja uurisin ka keele õppimise võimalusi. Ülikoolis öeldi, et katalaani keele kursused on tasuta.
Täpsem informatsioon siin:

http://www.ub.edu/sl/en/fl/formling.html