mondrai

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

37 meeldimist
2 postitust
158 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuidas läheb? Nädal tagasi saatsin sõnumi, aga mingit vastust pole?! Kas plaanid on muutunud?

triplekix, kas sul on siis GPS kogu aeg aktiivne või lülitada vastavalt vajadusele sisse? Kas signaal liigub piisavalt hästi hoonetes sees?

Raul_R huvitav kui palju on normaalne jätta jootraha igale sind teenindavale isikule, kui sa oled HON-mees ehk kui otse küsida palju sina jätad, kui see saladus pole?

Mida plaanid külastada? Olen Batumis alates järgmisest nädalast.

Näitab ühte lendu märtsis ja lende aprillis/mais. Tundub, et lehekülg jukerdab, proovi uut otsingut.

Käisin Gruusias Batumis, parandati kolm auku,80.- lari tükk ja hambakivi puhastus 50.- lari , kokku 290.- lari, umbes 90.- eurot.

Gruusia raudtee koduleht on suht vilets, parimat infot saab otse raudteejaamast. Päevas on mõlemas suunas 3 rongi, odavama pileti (20.- lari) saamiseks tuleks see kohe ette ära osta, kõrgema klassi pilet on 60.- lari.

Tulles nüüd tagasi genius programmi juurde, märkasin, et booking.com kirjutab mida arve sisaldab: 

1. Ööbimise hind

2. Geniuse allahindlus, antud juhul 24%

3. Käibemaks, antud juhul 20%

4. Linnamaks, eurodes

5. Hommikusöök, antud juhul hinna sees

6. WIFI, antud juhul tasuta

Seekordse ööbimise hind on kokku 4,79 eurot, millest linnamaks on 2,5 ja käibemaks 0,38 eurot. Seega majutajale jääb vaid 1,91 eurot, sellest summast peab veel jaguma bookingule, hommikusöögiks, palkadeks, voodipesu pesemiseks ( sellise hinna juures ei pruugi voodipesu sisalduda) ja kasumiks.

@Txnis Kas viisa oli juba olemas või said Bakuus teha?

@Jhlr, mind huvitab milline on kursivahe tänaval eurot vahetades versus Revoluti kaardiga masinast raha võttes.

Uurisin ja puurisin, et millise reaalse kursiga EUR->GEL, siis sularaha Gruusias aparaadist välja tuleb Revolutiga. Mingit vastust ei leidnud, viidati Morningstar-ile ja Currencycloud-ile, aga sealtki esmapilgul mingit vastust ei näe. Kas keegi teab paremini?

Kui suur on Swedbanki teenustasu Revolutile raha kandmise eest?

@Hbert

Vihmaperioodi võib nautida, aga sel juhul peaks olema võimalus riideid ja jalanõusid kuivatada.

Eelmine nädal olin Portos, iga päev sadas korralikult. Kuna nendel küttesüsteem puudub (vähemalt seal, kus mina ööbisin) ja ventilatsioon samuti, siis tuli iga päev selga ajada märjad riided ja jalga märjad kingad. Pole just eriti mõnus.

Lennujaamas saab raha vahetada, kurss on veidi kehvem, aga esialgu 10-20 eurost piisab. Linnas on soodsa kursiga kontorid Colchise väljaku kõrval ja ääres ning turu kandis. Detsembri alguses sain 1 euro eest 3,26 kuni 3,28 lari, kurss võib iga päev muutuda, nii üles kui ka alla. 

Pardakaart peab olema, kas nutiseadmes või eelnevalt välja trükitud.

Lennule registreerime (Kutaisis) toimub enne turvakontrolli leti ääres.

Kutaissi saab soodsalt (5 lari) Georgian Bus- iga, pileteid müüakse nende letist või saab ette osta kodulehelt.

Kui on soov võimalikult odavalt lennata, siis Ryanairi piletit võiks vaadata kuu/poolteist enne reisi. Hetkel näiteks Riiast El-Prati veebruari alguses edasi-tagasi 64.- eurot. Kui vaja lennata kindlatel kuupäevadel, siis Ryanair ei sobi.

NB! Riiast lendab Barcelonasse ka Wizzair.

Infoks,

Paar päeva tagasi võeti mult Kutaisi lennujaama turvakontrollis ära pisikesed käärid. Huvitaval kombel reisisin samast kohast samade kääridega ka eelmisel aastal.

How do I verify my email address?

To verify your email address, on the "Applicant Information" page, you will be prompted to request for a 4 digit code if you either select the “SAVE and EXIT” or “NEXT” button. If your email address is correct and you click on "Send Code", an email with the 4 digit code is sent to the email address. Once you enter the correct 4 digit code in the application, your email is verified.

Kutaisi lennujaamas on Georgian Bus-i lett, kust müüakse pileteid Kutaisi lennujaam-Batumi, maksab ühele inimesele 15.- lari. Väljumisaeg 17.15, bussifirma kodulehe andmetel. 

https://georgianbus.com/new/index.php?m=2

Kutaisist Batumisse sõitsime elektrirongiga (väljumisaeg kuskil 1700 kandis Kutaisi I-st raudteejaamast), läks umbes 4 tundi, aga see eest pileti hind oli 2 lari (60-70 senti). 


Seljakotireis, aga pigem ilma hääletamata.

On üks tore blogi ulllugu.blogspot.com, aga kahjuks tundub, et pole enam avalikuks lugemiseks. Kas keegi oskab kommenteerida, on see blogi nüüd vaid privaatseks kasutamiseks või on võimalik ka teistel seda lugeda?