mondrai

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
35 meeldimist
3 postitust / 137 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kutaisist Batumisse sõitsime elektrirongiga (väljumisaeg kuskil 1700 kandis Kutaisi I-st raudteejaamast), läks umbes 4 tundi, aga see eest pileti hind oli 2 lari (60-70 senti). 


Seljakotireis, aga pigem ilma hääletamata.

On üks tore blogi ulllugu.blogspot.com, aga kahjuks tundub, et pole enam avalikuks lugemiseks. Kas keegi oskab kommenteerida, on see blogi nüüd vaid privaatseks kasutamiseks või on võimalik ka teistel seda lugeda?

jaanusm


Üks asi läks meelest, Eilatis on Egiptuse konsulaat ja seal saab viisat taodelda, üheks kuuks, ühekordse sisenemisega, maksis markide järgi vaadates 33 naela. Kas ka muud valuutat vastu võetakse ei tea. Dokumendi pildid on mõistlik Eestist kaasa võtta, samuti on hea omada taskus passi koopiat, sest pass võeti sinna hoiule (äkki saab ka teisiti?). Igatahes Iisraeli politsei ilma passita inimestega nalja ei tee, tean omast kogemusest.

jaanusm

Elasin 2014 aastal mõnda aega Dahabis. Tol ajal käis Tabast ainult üks buss Nuweiba, Dahabi ja veel kuhugi (Sharm ehk?) suunas. Kui bussist maha jääd on variandid hotelli minna või hääletada, ise sain mööduva autoga Nuweibasse, rahast me ei rääkinud, aga vist jätsin talle 10 naela. 
Minu käest võtsid egiptlased riiki sisenemise eest aastal 2014 umbes 100 naela ja riigist lahkumisel 2 naela. Alkoholi poodi Nuweibas ma ei leidnud, aga Dahabis oli neid vähemalt viis. Kanget alkoholi tarvitasin ainult ühe kindla firma oma (korra sai ka muud proovitud, aga kange kraam oli korgi alt ära haihtunud), firma nimi on Bolanachi.
Osad joogid on küll sama maitsega, aga mulle nad sobisid, 0,7 pudel maksis 25 naela ja kui ostsin kaks sai 5 naela alla.
Üks sort õlut: Stella oli selline, tühja pudeli eest sai pärast naela tagasi, muidu maksis 8 naela. Veinide hinnad algasid 50 naelast.
Seega kõige kasulikum on tarvitada kangemat kraami.

Töölaua leidsin üles, aga sellist kohta nagu : Soovita meid sõpradele ja teeni ei ole.

Lennujaamas on infoleti juures suur post, kus kõik transpordi võimalused ja hinnad kirjas.  Buss + kohalik rong oli aasta tagasi üks ots 43 SEK-i.

Mul on sellest postist tehtud foto, kui kellegil soov näha, saan saata meili peale või FB-i. Siia lisamine ebaõnnestus.

Vabandus booking.com-ile asjata süüdistamise eest.

Hoiatus!

Booking.com petuskeem.
Ärge usaldage liiga odavat hinda, läheb teile palju kallimaks maksma.
Broneerisin Bukarestis 3 ööd läbi booking.com-i hinnaga kokku 6 eurot (2 inimest ,3 ööd: kokku 6 eurot), aga pangakontolt läks maha 115 eurot! Broneeringu hinda ei tuvastanud enne, kui kontrollisin oma panga kontot, sest seda polnud kuskil näha! 6 eurose hinna taga oli silt:
  • Non-refundable
 Eks hakkan bookingu võitlema, vaatame mis saab.

Kunagi sai proovitud ainult magamiskotiga liikumist, aga paraku sadas igal öösel vihma ja oli seega ebameeldiv. Juhtus see veebruari või märtsi kuus. Hiljem ostsin kohalikust hiinakate kaubamajast ühekordse telgi ja sellega sai enam-vähem hakkama, sest seal kus pidama jäin vihmaseid öid polnud. Randades on muide suured sildid, et telkimine keelatud, aga ka kohalikud olid mõnikord telkimas.

Saada mulle inglise keelne tekst, proovin lasta tõlkida.

Ryanairiga võib proovida Düsseldorfi või Bergamo või veel millegi kaudu.

AndresR kuidas sul õnnestus lisada postitusele video? Soovin ise ühele postitusele lisada foto, aga kleepimine pole võimalik.

Kogemus AirBaltic-uga: Arlandal sattusime lennukist väljumisel kohe õigesse terminaali, kust toimus jätkulend, aga paraku tuli ikkagi turvatsoonist väljuda ja minna väga pikalt järgmisele lennule registreerumist tegema, sest teisiti polnud võimalik. Õnneks turvatsooni tagasi oli tee väga lühike.

Kust lennujaamast ja millises suunas?
Soovitan tutvuda Ryanair-i, Easyjet-i ja Norwegian-i pakkumistega.
Näiteks Madridist detsembris:
https://www.ryanair.com/ee/en/cheap-flight-destinations

Jaanapr, kuna lend PMI-OSL (15.15) saabub hiljem, kui OSL-TLL (08.00) väljub, on võimalus veeta öö Gardermoenis ;) , hinnad küll algavad 70.- eurost öö.

Jaanapr, see asi hakkas mind huvitama, äkki saaksid tuua mõne näite, millistesse sihtkohtadesse Norwegian lendab ainult ühes suunas?