mteachx

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
0 meeldimist
1 postitust / 12 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Me alustasime reisi kuskil pool 6 hommikul esimene peatus oli Riias Siguldas, Seal sai sõidetud nn rongiga õhus vms ühest mäeotsast teise. Edasi tagasi ühele inimesele 4 lati. Samuti sai seal alla lasta ka mingi bobitaolise asjaga (2 lati) Siguldas kesklinnas oli ka swedbanki automaat et sulli võtta. Lisaks palju huvitavat seal kohapeal näete täpsemalt. Edasi suundusime juba leedu poole ainult söögipeatused tegime vahepeal:P. Palangal jätsime auto parklasse ja läksime seda kodumajutust uurima, kun me jõudsime kuskil 8 ajal ja reedene päev oli seal suht hoovid juba autosid täis ja suht vähe kohti oli veel. Meie saime 15 litti nägu öömaja, seal oli 3 voodit täpselt sobis meile ka, kuuma vee kasutamise võimalus oli ka ja sai kohvi isegi hommikul:P( See oli kõige soodsam mis me saime, aga seal üldiselt ikka 25 litti nägu, peab vaeva nägema ja neid maju läbi käima ja küsima paljuga neil on) Ja auto sai ka aeda. Aga seal on majadel mingisugune sõna kirjas see peaks tähendama kodumajutust siis, seda näete ka kohapeal ja taipate kus majast küsida kohe. ( vene keele oskus peaks olema, sest nii palju kui meie neid maju läbi käisime osati aind vene keelt). Palangal on ka swedbanki automaadid ja no seal kohapeal tegeuvust ma usun leiate. Laupäeva hommikul ärkasime suhteliselt vara et võtta suund klaipedasse seal jõudsime 9.15 praamile(järjekordi ei olnud) Praamipilet oli 48 litti meil(auto ja neli inimest) Edasi suundusime delvinaariumisse praamilt. Kassad piletide müügiks avati 10.30 ja etendus ise algas 11.30. Maksis see 18 litti nägu. Meie otsustasime midagi järgmiseks korraks ka jätta ja suundusime tagasi praamile. Praamilt maha sõites kuskil 13 ajal olid juba teisel pool VÄGA pikad järjekorrad kes ootasid et saarele minna. Kalipedas käisime otsisime turgu mida me ei leidnud ja suundusime seal vanalinna kus oli Infopunkt ja sai sealt infot kus asub turg kõige suurem aga see suletake 2-3 ajal, seega suundusime soovitatud söögikohta "Juozo Alaus" Bravoras- Zibininikai asulas. Söögid olid tõesti head ja ka heade hindadega sealt suundusime edasi ööbimiskohta, Meil oli selle maja perenaisega ära räägitud ka et saime teise öö ka seal veeta. Pühapäeva hommiku käisime veel korra mere ääres ja suundsuime turule mis meile ette näidati, et midagi seal oli küll aga mõned asjad samade hindadega mis eestiski. Tagasi tulles käisime ristimäel kus oli tõesti üllatavalt palju riste, rist risti küljes kinni suht, et jääb tee peale tagasi teel siis võib läbi käia. Ja edasi oli meil ainult tagasi sõidu lõbu. Jõudsime öösel koju. Aga aega jäi tõesti väheseks, et no oleks tahtnud ise kauem kindlasti olla. Aga no ka selle vähese ajaga maru hea kogemus ja järgmine aasta kindlasti uuesti ja siis juba kauemaks ka :P

(-Lele-)

Lisaks, öine elu Palangal on omamoodi huvitav, kuskil 9 ajal seal peatänaval käima hakata, siis on ok.. Pubudesse peab ka suubuma nii 9-10 ajal, sest üllataval kombel kell 12-1 juba olid igal pool pubides tuled kustus ja ega keskväljak ka väga tegevuste rohkeks jäänud, va siis klubid. Päeval on hea turg seal linnas igasugu pudi-padi tarbeks..

Aitäh kõgile. Reis möödus huvitavalt ja hästi! : )

Tänud :)
Ülejäänud küsimustele sain ise vastuse, automaate täis see linna seal. :D

Kuidas praamipileti ost on, kas peab sularaha Klaipedast siis võtma, et praamile minek maksta või saab kaardiga tasuda, et üle saada. Kuidas see keskkonnamaks välja näeb? Kes kus tuleb seda küsima? Kas seal "saarekesel" saab kaardiga hakkama või on seal ka sularaha automaate?

Kuidas on varustus Klapitedas Swedbank automaatidega? Samuti ka Palangal?

Nagu ma aru saan, siis Nida kandis ööd veeta ja ilusa ilma korral mõni tund rannas seal puhata väga mõistlik pole siis? Ma just lootsin ja arvasin, et seal see meri on ilus, soe ja hea.. :D

Aga rääkides sõidust, siis plaan reede varahommiku nii 03.00-04.00 ajal sõitma hakata, Tartu - Riga , selle vahesees midagi vaadata nagunii pole ja sõidetud palju, saab see ots kohe seljataha. Mõte Riia turust tundub tegelikult mõistlik, uurima selle kohta.

Marsuut oleks Tartu - Riia - Sealt läänerannikule (teekond tegemisel, kus mis väärsused teele seal jäävad) - läänerannikult alla Palanga poole (ka tegemisel, mis väärsused seal ette jäävad, et need läbi sõitma) - Klaipeda (kuskil Palanga, Klaipeda vahel öömaja leidma esimene öö) .. teine päev oleks seal Nida kandis mingi ühis transpordiga, auto jätaks Klaipdeale ehk..

..ja siis tagasi sõit, no tagasi marsuuti ei teagi, selleks oli algul mõte Vilniusest läbi sõita.. kuid siis vb tuleks otse teed eesti poole hoopis..

Eks kui vaatamisväärsused on kõik kirja saanud panna, siis saab täpsemalt arvutada aegasid ja asju.

Selge.

Nüüd siis see turu asi. Kuidas seal turul ka selle maksega on, on seal läheduses mingeid ATM'e (eeldades, et turul kaardiga ju ei maksa?!)?

Nonii.. mida päev edasi, seda lähemale reisile ja nüüd sai mõeldud veel, et muudaks algseid plaane ehk.

Seekord siis küsin hoopis selle Vilnuse turu kohta hoopiski, et kui me Tartust hakkame sõitma nii Reedel varakule, 3-4 ajal ööse, siis millal on see turg seal avatud? Et kas peaks käima seal turul reedel mingi aeg, enne sihtkohta minekut või äkki ikkagi jätma selle turu tripi pühapäeva peale, tagasi tulles. Mõtlen seda, et mis kellast, mis päevadel ta lahti on. Räägitakse, et mida varem turule minna, seda mugavam endal, seega oskab keegi mingi info anda selle turu käimise kohta. Mis oleks mõtekam valik.

Kui reedel läheks, siis jõuaks ehk lõuna ajal Turule, teisalt pühapäeval peaks siis varakult reisi juba tagasi tegema, kuid kas pühapäeval oleks mõistlik minna.. ?! : )

Seega siis tuleb hea ring, lääne rannikult minna(tulla) ja teistpidi otsaga keskelt tagasi.

Huvitaks veel nüüd see ka, et kuidas on piiripunktid Läti-Leedu vahel? Kas ka mingi vaba pääs või natuke ikka seisma punktis kusagil..? : )

No auto tarbib diislit, seega selle hankimine probleem vast pole. Igatahes siis tean, et Lätis viimne kui õhuauk kütust täis ja edasi.

Egas muud väga siis polegi, nüüd enamvähem marsuut ka teada, et sõita saab Leetu siis läbi Läti lääne ranniku ja eks sealsed kohad siis ka läbi tiirutama ning kogapeal juba olles saab vaadata siis, ehk maksab natuke rohkem parkla eest, pease et auto terveks jääks. No seda olekut seal saab jälgida ka hetke olukorra järgi, et kuidas või mis teha.

Ööbimis kohad, küll need seal ette jäävad, magamata ei jää, äkki isegi mingile peole, kui juhtub olema.. Ega magama minna sinna saa, tagasisõiduks välja ainult puhkama. : ))

Ja siis neid "naiste" kohti, kuhu shoppama minna, ala turud vms, google lahti või siis ka kohapeal juba vaatama, nägema, mis saab sellega. Isegi võtaks paar riiet, kui odavamalt saaks. :D

Eks kui kellelgi midagi lisada, siis veel nädalake ja päevad peale aega, ootan igati, mis iganes näpunäiteid oleks anda. Muidu juba asi selgem. Eks esimene kord ole ikka esimene, teine kord juba teab ise ka paremini jms.

Suured tänud kõigile vastanutele samuti!!! : )

No selge. Hetk siis veel mõtlema, kus kaudu sõit teha. Mõtteliselt oleks Lääne Läti kaudu päris hea liikuda, huvipunktid üles märkima nüüd siis..
Autoga ei hakka siis praamile trügima, jätaks auto 24h'ks seisma kuskile parkla (mille täpsemalt ka siis uurima, kuhu mõttekaim) ja siis edasi kasutama ühis teenuseid.

Ööbimise võiks sahmerada siiski Nidas kuskil, et siis saab natuke seal liival ka end praadida lasta ja lainetel peksta..

Tagasi minnes käiks delfinaariumis ja siis ilmselt peaks auto juurde juba minema ja autoga hakkama ringi vaatama huvi punktides.

Vilniusse sõitmine vast tuleb päris pikk ja ei tasu sellise reisi puhul ära?!
Uurima muid kohti, kus veel võiks käia või kuis kohalik "turg" on.. :D

Ja siis plaanima tagasisõidu marsuuti, et see ei oleks ka tühine sõit..
Õnneks google mapi abiga vist õnnestub piltide järgi leida midagi huvitavat või kuis?

Ja rääkides sellest Kura tipust, siis.. kus see asub, ei suutnud leida seda asukohta?

Aga millest siis pärineb jutt, et võtad 2000.- kaasa ja nädala vahetusel püüa see raha ära raisata seal.. Et siis, suht selline raha loopimine pidavat see juba olema..
Selle järgi nagu saigi mõtlema hakata. Võtma nende tuttavatega siis ühendust korra veel, nende käest ehk ka täpsustama.

Hakka või mõtlema, et tee või mingi ümber eesti ringreis nii..

Kuidas muidu Nidas merevesi on? Kõhuni vette, varbaid näeb?

OotOotOot, ühesõnaga.. hetkel siis tekitab muret see parkimine .. Mis hinnaga need parkla piletid siis on?
Ise mõttes reedel seigelda ja mitte Nidasse minnagi, et seikleks nö mandril kusagil ja laupäeval mingi aeg läheks Nida poole ja naudiks ja puhkaks seal. Aga kui siin tekib suur probleem auto kohtadega, siis kas piletid parkimis platsil saab võtta 24h'ks ja mis hinnaga need piletid tulevad?

Sõita mööda Läti läänerannikut, see on hea idee! : )

Aga kui nüüd need kohalikud seal oma majutusi pakkuma hakkavad, siis kas nende juures parkimine ka raskendatud?

Raske on olla esmakordselt see juht ja pea ja planeerija, eriti, kui käinud pole. :P
Tuleb nüüd hakata saite uurima ja kõva eeltöö ära teha.. :D

Mida see keskkonna maks seal endast veel kujutab, kas siis äkki auto üldse jätta Klaipedale hoopiski, kuskile valvega parklasse..? - Kui seal saarekesel liiklus bussidel tihe, siis reisiks Nidale ühistransaga.. Tuleb kasulikum ja mugavam ehk..?!

Säästureis selles mõttes, et ei taha kuskile kreetale sõita, avastada ja käia baltikumis autoga, mitme peale sõit tuleb kööga hind.. ise muidugi kohapeal elu nautimata saa jätta..

Küsiks, kuidas on nende Leedu turgudega, tahaks riideid sealt ka osta, tuttavad kiigelnud, et said nii ja naa palju asju nii ja naa odavusega.. Mingi koht kuskil, kus peaks varakult kohal olema, et hästi tingida ja head valikut saada ? :P

Aga kuidas selle praamipiletiga on, et see kehtib siis lõputult, selles mõttes, et kui sinna sõita, siis mingit ajalimiiti pole, mil see aegub, et sama piletiga tagasi saada?
Praegu mõtlema hakates, siis tasub nida poolele sõita praamiga mitte reede vaid laupäev hoopiski, muidu laupäeval polegi kusagil seigelda ja kas on mõttet 2x pileteid ostma praamile hakata..

Selge, uurin vanemaid teemasid ka lisaks. : )