kf

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lendasin juunis, oktoobris ja detsembris edasi-tagasi ilma probleemideta. Suvel oli umbes tunnine hilinemine Münchenist väljalennuga, aga tänu soodsale tuulele jõudis lennuk õigel ajal Tallinnasse. Kui Adria opereeris, siis olid kõik teenindajad eestlased, LOTiga vähemalt üks ja kogu info eesti keeles. Ajalehe saab ka ning jooke. Lufthansa on alates 2015. aasta lõpust (siis kui uus kohvrisüsteem tuli) lihtsalt võimatult kallis, kohvrita variant maksab umbes selle hinna, mis enne koos kohvriga.

Lisaksin ka paar märkust Trieri kohta. johhaidii on tubli töö ära teinud :) Elasin Trieris üle aasta ja julgen seda linna kindlasti puhkuseks soovitada, vähemalt lühiajaliseks. Trieris on turismisektor vägagi oluline ja seega on turistide jaoks ka palju ära tehtud. Lisan siia nende kodulehekülje, see on üsnagi paljudes keeltes loetav ja sisaldab palju vajalikku (ööbimine,söögikohad, toimuvad üritused, vaatamisväärsused teemade kaupa jm) http://www.trier-info.de/english/index. Nädalavahetusel on linnas väga palju rahvast, laupäeviti on asi kõige hullem, siis on jalakäijate ala Portast Hauptmarktini totaalselt ülerahvastatud, aga kui kiiret ei ole, siis saab vooluga kaasa minna ja uudistada sama, mis ülejäänud (kolme kuninga maja juures on tropp kõige suurem):).

Tooksin välja ka huvitavamad üritused/peod:

  • juunis jaanipäeva paiku (sel aasta 22.06.2012 - 24.06.2012) muutub suur osa jalakäijate alast peopaigaks, muusika, joogi ja söögiplatsid ning pidu varaste hommikutundideni ehk siis on Altstadtfest
  • juuli alguses (06.07.2012 - 09.07.2012) on pidu natukene väiksemal alal ja Moseli kallastel, aga põhimõtteliselt sama ning tegemist Moselfestiga
  • augusti alguses (03.08.2012 - 06.08.2012) on Olewigi linnaosas suur veinipidu
  • autoralli huvilised võivad ka augustis suuna Trieri poole võtta (23.08.2012 - 26.08.2012), siis on Saksamaa ralli Trieris
  • lisaks on septemris Brot&Spiele nimelised üritused, etendatakse vana rooma aega
  • jõuluturgu peavad nad ise ka oluliseks ja päris kena oli ka, samas on Trier üks Saksamaa soojemaid paiku ja lund ja külma väga sageli just pole ja vihmaga mind vähemalt väga sinna ei tõmmanud

Veinihuvilistel soovitan tutvuda Olewigi veinitootjate üldise kodulehega http://www.trier-olewiger-winzer.de/vereinigung.html seal on info nii veinimägede vahel oleva õpperaja kohta, kui ka viited igale veinikeldrile eraldi (tasub lähemalt vaadata, sest osades on võimalik veiniproovidel osaleda). Veinikeldrites saab hästi süüa ning muidugi ka head veini nautida :) Jalutuskäik veinimägede vahel on ka väga põnev.

Jookidest tasub veel proovida Viezi, mida sellise nime all ainult seal piirkonnas pakutakse ning mille jaoks ka omaette kruusid sageli tehtud on. Tegemist on kergelt gaseeritud (loomulik gaas) õunaveiniga. Puhtal kujul on ta üsna hapu, seega serveeritakse seda sageli limonadiga (Viez-Limo). Väga mõnus ja värskendav jook. Kuna Trieris on palju päikselisi päevi, siis on seal ka palju välikohvikuid, neis on väga mõnus aega viita. Huvitava kohvielamuse saab Mondo del Caffeest asukohaga Fahrstrasse 10, jalakäijate ala tagumises osas. Seal müüakse kohapeal värskelt röstitud kohvi. Värskelt röstitud kohvi peaks olema ka ühes Hauptmarkti äärses kohvikus, aga nimi ei tule praegu meelde (Porta poolt tulles vasakul). Väga head jäätist saab Hauptmarktist vasakule (Porta poolt tulles) suunduva tänava äärest. Friikartulite piirkond hakkab Trieris ka juba pihta (Belgia mõju), seega on need ka tänavamüügis olemas :) johhaidii soovitatud BackWerki ma väga otsima ei hakaks, see on suht mõtetu (vabandust johhaidii, aga nii on) kiirpagari kett, kus külmutatud saiakesed üles soojendatakse. Ok, see on võibolla nats odavam, kui tavalised pagarid, aga kvaliteet on ka vastav. Kaasa saab kohvi peaaegu igalt poolt osta, kui kiiresti ja ketist on vaja, siis on Tchibo kett oluliselt parem, nemad on kohvile spetsialiseerunud.

http://www.bahn.de/i/view/DEU/en/index.shtml on koht, kust saad vaadata kogu vajalikku infot. See näitab ka linnaliinibusse, tramme jm linnaliiklust (st saab sisestada weeze airport kuni Schneverding). See näitab ka hinna, vähemalt suurema osa. Suht viimasele minutile oled jätnud piletite ostmise, vähemalt soodsalt saamise mõttes. DB on suht kallis, va juhul, kui piisavalt vara pilet ette osta ja õnnestumise korral saab 29 eurose pileti. Vaatasin Ryanairi kodukalt su lennuaegu, 23 saad nats planeerida ja nt kell 14.00 lennujaamast liikuma hakata, pilet soodushinnaga 69, muud variandid kallimad. Tavapilet ca 80 eurot. Tagasi Tallinnasse lendab lennuk väga vara ehk siis tuleb ilmselt eelmisel õhtul rongidega seigelda, pileti saad isegi 29 euroga, kui kohe osta. Edasi-tagasi tavahind, st ei osta nettist ette, on ca 165 eurot. Sõit kestab üle kuue tunni ja ümberistumisi on vähemalt 3 või ka rohkem. 23.03 on reede, siis soodsaid piletetid saada on nagunii keerulisem, sest sõitjaid on palju. Kui sa mööda poolt Saksamaad seigelda ei taha, siis kõige lihtsam on lennata Hamburgi, sealt saab kõige kiiremini (1.37), lihtsamalt ja soodsamalt (tavapilet 14.40 ei ole vajadust ette osta) edasi. Oluliselt kiiremini ja lihtsamalt saab ka Bremenist kohale. Iseasi muidugi kui hea hinnaga sa lennukipiletid neisse linnadesse saaksid.

  1. Soovitaks ka pigem kevadet. Jaanuaris võib ilmaga vedada ja on selga ja külm või siis sajab vihma (pigem tõenäolisem). Seoses Bayerni mänguga, selle võid plaanidest tõenäoliselt maha tõmmata (https://tickets.fcbayern.de/Internetverkauf/eventlist.aspx). Ausverkauft tähendab, et mäng on välja müüdud. Aegajalt juhtub, et mõnele meistrite liiga mängule või siis karikamängule on pileteid saada, sest need enamasti nädala sees ja õhtuti ja siis kaugematel fännidel keerulisem kohale tulla. Kuid see on nii enamasti sügisel, kui karikamängud on nõrgemate vastastega ja meistrite liigas alagrupimängud (maksavad rohkem kui tavalised mängud, 30-40 eurost ülespoole). Kui lihtsalt tahtmist staadionile saada ja osaliselt tunnet, siis teise liiga klubi 1860 mängule saab pileteid lihtsamalt.

  2. Kui tead, millal minna tahad, siis ei tasu vähemalt lennupiletitega oodata. Lufthansa pikalt ette ostetud piletid olid nt üsna soodsad, jaanuaris maksin TLL-MUC edasi-tagasi piletite eest augusti algusesse 145 euri, samad piletid olid detsembris 119 saadaval. Igatahes tasub vaadata. Aegajalt teeb Lufthansa ka soodukaid, aga neile ei tasu loota ja väga kaua oodates võivad piletid ka 300+ eurot maksta.

Üldjuhul ei ole ICE-le reserveeringut vaja. Keegi otseselt välja viskama ei hakka, kui rong täis on. Kui sõita reede pärastlõunal, pühapäeva õhtul või esmaspäeva hommikul, siis võib reserveeringu teha, lihtsalt mugavam on. Mina pole siiamaani kordagi resereevrinud ja pole istekohaga probleemi olnud. Kuna reis jääb üsna hiliseks, siis mina isiklikult mugavuse eesmärgil kasutaksin shuttle-bussi. Närveldamist vähem, kuigi ca 10 minutiste vahedega üldjuhul võiks ikkagi rongilt rongile jõuda, kuigi alati kahjuks ei jõua (kehv ilm nt ja kohe on jama). Kui rongid hilinevad, siis vist midagi annab nende 29 euriste pileitega ka muuta, sest pole otseselt sinu süü. Aga kuna on hiline kellaaeg, siis hiljem ei pruugi lihtsalt enam ühtegi rongi sõita. Lisaks on vist nii, et nende piletitega peab kasutama piletile märgitus ICE; IC; EC ronge (ehk siis kiirronge) ja lähiliine võib kasutada ka muul ajal, st võib sõita varasema või hilisemaga. Võibolla on siiski mugavam üürida auto, eriti kui ei tea, millal on tagasitulek ja kas ka sellele reisile saab soodsa pileti, samas võib muidugi teekond Weezesist Würzburgi pikaks venida, sõit on läbi Ruhri piirkonna ja mööda A3 läbi Frankfurdi ja seal on alati rohkelt ummikuid.

See kaart töötab tuntumates riidepoodides (Esprit, Mango, jne) ja kaubamajades (nt Galeria Kaufhof, Karlstadt) probleemideta. H&M mingi aeg tagasi hädaldas, aga nüüd toimib ka seal. Samas on endiselt poode, kus VISA ei toimi (minu elukoha linnakeses nt üks spordipood, kingapood). Toidupoodides mingi aeg eriti ei toiminud, võibolla on midagi paremuse poole muutunud :). Kindlasti tasub sularaha omada, kui on soov sööma minna või mingeid pileteid osta, siin ei ole väga levinud selliste teenuste eest kaardiga maksmine. Rongijaama piletiautomaatidele mu ISIC ka ei meeldinud. Aegajalt võib ette tulla, et tuntakse su kaardi vastu huvi, kuna see näeb täiesti teistsugune välja :) ja valmis tuleb olla nii PINi sisetamiseks kui ka allkirja andmiseks, mõlemad võivad ette tulla. ISICut saab ka kasutada sooduspiletite ostmiseks, üljuhul tunnistatakse seda kui üliõpilaspiletit.