tüüp

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Weeze lennujaam on väike ja bussid lähevad kohe sealt eest+ Ryanair jõuab enamjaolt varem, kui märgitud, see on nende trikk reklaamida, et nad ei hiline kunagi. Mina julgeks küll soovitada sul arvestada, et jõuad sellele bussile.

Tere,

Kas keegi oskab öelda, kas selleks, et guangzhou lennujaamast rongiga Hong Kongi sõita, kõlbab transiitviisa kah? Ja kui kõlbab, siis kui palju see maksta võib?

Aitäh

Hei,

Kas keegi oskab öelda, kui palju maksab transiitviisa saatkonnast tehes?

Ühesõnaga siis selliste hindadega võib täiesti arvestada jah? Vahemaad on tõesti suured, eks see ole oma hinda väärt. Ka see on hea point, et saab siis selle arvelt jällegi hotellide pealt kokku hoida. Pärnakas63 antud saidilt saab ka hea ülevaate kõikidest hindadest, aitäh! :)

Nii palju, kui mina uurisin malaaria kohta enne,kui sai Kambodžas käidud, siis sain teada, et malaariasääsed tegutsevad peamiselt öösel. Kui minna talvel,siis on need väiksemad veekogud ja tiigid üsna kuivanud, see hoiab ka sääskede arvu kontrolli all. Päeval peaks seal kandis olema pigem Dengue palavik, aga kuskil Jaanuaris keset päeva Angkor Watis jalutades sul küll ükski sääsk sööma ei tule, kui 40 kraadi on ja päike lagipäehe kütab. Kui isegi arst, (kes enamjaolt sulle ikka kõik rohud ja asjad välja kirjutab nendes keskustes)ütles,et nendes linnades ei ole vaja, siis ma küll neid ei soovitaks võtta, tegemist ikka üsna kangete ravimitega. Küll aga võid kohapeal esimesest kauplusest osta endale offi, mis sisaldab sellist ainet nagu deet. See pidi hästi aitama ja mulle tundus,et aitaski. Olen kaks korda käinud Kambodžas,esimene kord Jaanuaris ja teine Juunis, kummalgi korral malaaria tablette ei võtnud. Vaktsineerisin ennast vaid A-hepatiidi vastu, seda võib ju Eestiski esineda. Olge terved ja reisige mõnusalt!

Ka mina leidsin sihanoukvilles tolle Otres Beach-i üles. Polnud sellel erilist vahet teistega, vähem rahvast küll, kuid meetrit 20 sai jalutada, kui oli juba jälle prügi igalpool maas. Seda ei saa küll öelda, et Kambodža rannad puhtad oleksid. Allapoole arvestust jäi ka sealne snorkel-trip. Sai ka käidud Bamboo saarel. See oli tõesti kenam ja rahulikum,kui maismaal rannad. Kaalusime ka ise seal olles, et korjaks maismaalt kodinad kokku ja tuleks saarele ära, KUID seal on jälle see, et sul on seal siis 1 resort väikeste kanajalgadel majadega, 1 restoran ja see on ka kõik. Kui talveperioodil kell 7 pimedaks läheb,siis peab sul olema pool raamatukogu kaasas,et midagi saarel teha oleks.Ma ei oska öelda,kuidas seal elektriga on, õhtuti vast ikka on? Kambodžas on tegemist ikka nö "sisemerega". Et sellessuhtes on Andamani merel kõvasti rohkem pakkuda. Kuigi peab ütlema,et kui tahad mingit lahedat tralli otse keset randa õhtul,siis Sihanoukvilles seda kindlasti saab. Rääkimata sellest, kui odav on Kambodžas alkohol. Ja julgen suure suuga soovitada ka sealset eestlaste hotelli (Beach road hotel). Kui oled sellest ülerahvastatud rannast tüdinud, siis on hea seal omaette basseinis aega veeta ja kodumaist keelt soravalt teenindajatega puhuda. PS: soovitan käia meestel ka juuksuris Sihanoukvilles, Samutera kaupluse vastas,maksis 2$ ja tegid oma ime masinatega väga hea lõikuse! Igaljuhul on see minu arvamus, aga vaidlema ei hakka, kõik sõltub inimesest :)

Oleneb sellest, kuhu on Kambodžas eesmärk välja jõuda. Kui Siem Reapi,siis mina soovitaksin mööda maad minna. Tegin selle teekonna läbi vähem kui kuu tagasi. Kui me Bangkokist Sieam Reapi liikusime,siis sõidsime rongiga piirile(mis ei olnud just kõige mugavam varjant,sõitis ligi 6 tundi ja rongis oli palav,ebamugavad istmed,rong rahavast täis) ja piirilt oli meil orgunnitud juba takso otse Sieam Reapi(mis oli netist tehes meeletult kallis,ligi 1000 krooni). Rong sõidab ka ligi tund kauem kui buss, et siis Bangkokist piirini julgen soovitada pigem bussi. Otse loomulikult on enne seda, kui sa jõuad Tai-Kambodža piiri ära ületada, igasugused scammid. Meid võttis rongijaamas peale tuk,kes pidi viima piiripunkti,mis on lähedal. Peatus kuskil ala reisi agentuuris. Selle peale ütlesime,et on vaja saada piiripunkti,meil viisad olemas jne. Sealt öeldi meile,et see ongi piiripunkt (ilmselgelt muidugi ei olnud). Selle peale võtsime kätte telefoni ja hakkasime valima turistipolitsei numbrit. Sellele järgnes kiire tegutsemine, et meid sealt ära toimetada õigesse paika. Meist jäid sinna mitmed turistid maha "viisasid" tegema. Et selliste scammidega tasub igaljuhul arvestada,ükskõik mis transporti kasutada. Pealegi on see piiripunkt seal üsna kole koht,palju taskuvargaid, tuleb olla ettevaatlik (eriti kambodža poole peal). Kui Kambodžast,Sieam Reapist, tagasi Bangkokki hakkasime tulema,siis saime takso juba kohapeal välja vaadata,mitte internetist. Seekord saime siis Siem Reapist Tai piirini (piiripunkti nimi oli Poipet või midagi sellist) $22,mis oli siis korralik auto ja sõitis otse,ilma igasuguste peatuste ning scammideta. Seda soovitan kasutada,sest sealsed bussid on alati suure küsimärgi all. Kunagi ei tea,kas tegemist on mõistliku turistibussiga või hoopiski kohalike bussiga, kuigi see sõit ei kesta nii kaua,max 3 tundi. Kui olime tagasi Tai poole peale jõudnud,saime valida,kas bussiga või erataksoga,mis maksis 1900bahti. Kuna me jõudsime pimedas,olime väsinud ja bussini oli 30 minti aega,siis otsustasime kolme peale takso kasuks,kuigi eks Tai poolsed bussid on kindlasti korralikud. Mina lennukit Pnom Penhi ei soovita,kui just sinna linna pole muidu asja (ja mina soovitaksin selle linna oma kavast välja jätta,midagi lillelist seal pole,palju pealetükkivaid kerjuseid jne). Sealt pole küll mingil juhul mõttekas siis bussiga Siem Reapi hakata sõitma. Vähemalt esimesel korral,kui sai Kambodžas käidud,liikusime Siem Reapist Pnom Penhi hotelli poolt korraldatud bussiga,mis oli küll tase omaette, lõbus aga kindlasti mitte. Ei olnud seal seda loodust ka 9 tundi fun jälgida. Ja Kambodža randa Sihanoukville-s ka ei soovita,kui just pirita randa ei soovi. Sellegi poolest Angkori templid on väärt ära vaatamist Siem Reapis. Ranna puhkust soovitaksid kindlasti Tais ja seda näiteks Koh Lipel-vapustav koht! oeh,kus sai nüüd kirjutatud... igaljuhul,eks otsustage ise ja ilusat reisi!