jutka

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen käinud Kreetal kolm korda ja ikka tahan sinna tagasi, kuna palju on veel vaadata. Raske midagi soovitada, kuna ei tea, mis nimelt huvitab.
Olen iga kord peatunud Rethymno kandis, mis on hea koht saare uurimiseks, kuna sealt saab kerge vaevaga igale poole. Vanalinnas on tore uidata õhtuti, kui meeldib rahvaste paabel ja istumine kuskil mere ääres kohvikus(tavernis). Kui huvitavad vaatamisväärsused, siis tasuks veidi uurida eelnevalt Minose kultuuri, siis on huvitavam sellega seotud paiku külastada.
Linnas endas on Fortezza kindlus Veneetsia ajast ja selle sissekäigu juures väike arheoloogia muuseum, mida mina olen külastanud. Muuseume on kindlasti veel.
Samaaria org. Kindlasti tasub minna, aga juhul,kui oled normaalses füüsilises vormis. Sinna tasub võtta mõnest kohalikust büroost tuuri, omal käel autoga on keeruline, kuna retk algab ülevalt mägedest ja laskub mere äärde, kust siis saab laevaga tagasi. Mõned soovitused. Mitte võtta asja nii, nagu paljud, et siis kiiresti-kiiresti edasi, panna ennast proovile. Seal on nii ilus, et tasub ikka ringi vaadata, tegelikult suuremal osal ulesse kaljudele ja mägedele. Teatud maa tagant on puhkekohad, kus saab veevarusi täiendada. Jalga matkasaapad või botased, rannaplätudega pole seal midagi teha. Peakate kohustuslik!Hea soovitus(õnneks sain selle üht dokumentaalfilmi vaadates). Kui teekond kulgeb oru põhjas kividel, siis näiliselt kõige mugavamad kivid astumiseks on musta värvi - need on väga libedada ja ohtlikud!
Kui on aega, soovitan sõita ka Santoriini saarele.
Rethymnost ida poole on kogu rannik üks suur rand, kus on muuseas kaitstud merekilpkonnade pesad.
Turg. Käisin turupäeval kesklinnas. See oli pettumus.
Kindlasti tasub sõita ka sisemaale, üles mägedesse. Mina ei ole autoinimene, käisin mitmel toredal "Yellow train" tuuril.
Ostlemine. Tasub osta oliiviõli ja oliiviõli seepi, turismilõksu poodides hea, aga mõnest väikesest külast, perepoest veel parem.
Niipalju siis väga lühidalt.
Ah ja, kohalik odav vein maitseb kohapeal väga hästi, aga kaasatoodud kallim kvaliteetevein enam mitte nii hästi.
Kreeta on imeline koht.