siilionu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

5 meeldimist
1 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oleks TAPilt eeldanud mingit läbimõeldumat pikemat äriplaani, et siia üldse tulema hakati.

See on küll halb uudis. Nii lühikeseks ajaks oli seda lõbu siis.

2h teoorias piisav, aga Stansted on üsna õudne labürint kui midagi peaks viltu minema. HHNis pole ise olnud, aga see on väike ja peaks jõudma. No nagu Rygge vms.

Ise riskiks, teistel samaga riskida võibolla ei soovitaks. Aga Leetu on pikk maa ja Tallinnast (st kui elad Lõuna-Eestis võib Leedu palju lähemal olla) ma pigem naudiks TAPi teenindust ja toetaks seda liini, kui nad ikka meid suveks graafikusse jätavad. Varsti tulevad loodetavasti välja. Ryani piletid ei tohiks ka tegelikult nii kiirelt lakke hüpata ehk valikut peaks jääma.

Odav olevat Portugal küll, sugulased just käisid turismipiirkonnas ka olid täiesti Eesti hinnad. Inimeste elukohas on kindlasti paremgi. Ise käisin ammustel aegadel, kui EasyJet Tallinnast Berliini lendas.

Leidsin sellise vana teema ja küsin veidi teise nurga alt.

Nimelt sooviksin minna augustis (2014)Peruusse, kuid lennupiletid on (tagantjärele vaadates võibolla loogiliselt) ootamatult kallid. Aasta alguses nägin 500-euroseid soodukaid Londonist maikuuks, augustiks on aga pigem 900 jne. Eestist alla 1200 ei saa.

Lõuna-Ameerikast turismi sihtkohana ei tea ma kuigi palju. Kas seal on tipphooaeg siis ja odavamaid polegi võimalik leida? Või hakkavad turismi- ja lennufirmad mingil hetkel ka viimase hetke soodukaid tegema?

Olen enda arust üsna tubli piletiotsija ja seetõttu tunnen end eriti rumalana, et ei suutnud sellist asja ette näha. Lendu saaksin nihutada septembrisse, kuid siis ei paista hinnad sugugi paremad.

Lähen sõpradele külla, seega muu peale lennupiletihindade reisi kogumaksumust oluliselt ei mõjuta.

Ma igaks juhuks selgitan, et eks ma siit otsisingi teiste isiklikke kogemusi sõpradega jne, asjaajamisega või saatkonnast info saamisega muret pole - mina olen teadlik kodanik ja tema saaks ka kindlasti paberitega hakkama igasuguste probleemideta.

Tripist ei looda ma mitte viisat saada :). Küsimus ja idee postituseks tekkis, kuna ta ise hakkas mulle rääkima, et pigem ei proovigi Schengeni viisat, üks sõbranna just ei saanud ka niisama turismireisiks ja üldse räägitavat Peruus, et jube raske on seda hankida, umbusklikud ametnikud jne.

Ja siis veel igaks petteks, et tegu on ikka lihtsalt sõbranna, kunagise õpingukaaslasega. Hoolimata onu-nimest olen ise ka naisterahvas ja abikaasa-viisa lootust põle mingit:).

Nujah, ega teda ülal pidada poleks vaja, aga muidugi ma saaksin küllakutse ka saata. Põlisameeriklane tema ei ole, küll on tal peaaegu terve perekond antropoloogid, kes muuhulgas põliselanikke uurivad :).

Aitäh vastajaile, egas midagi :). Londonisse on muidugi odavam ja lihtsam, aga talle igavam ka. Ja ma tingimata ise pühadeks ära minna muidugi ei taha. Tean jah, et viisast keeldumist eriti kuskil ei põhjendata, tahtsin lihtsalt uurida, et kas kellelgi just turistide küllakutsumisega kogemusi on. Aga ega seal muud ei ole, kui vaadata. Võibolla on tal teise aasta magistritudengina järgmisel aastal lihtsam viisat saada.

Selles pole kahtlustki, et viisat on vaja, küsimus on pigem selles, et kas kellelgi on selliste lõunaameeriklastele (näiteks) äraütlemistega kogemusi - ehk ta siis tõesti pigem ei hakka pusima, kui võimalused on näiteks 50/50? Saatkond vastab sellele lihtsalt, et elame-näeme ja esitage korrektne avaldus. Mulle oli see suur üllatus, kui keerukas on Schengenisse külla tulla.

Kas Ryanairil ei ole mitte võimalust pilet välja otsida ka meiliaadressi, lennuaja ja krediitkaardi numbriga? Manage My Booking ja siis sealt edasi option 3.

Austraalia dollarid on tihti soodsama kursiga kui rahvusvahelisel turul.

Uuri Koh Samuid ka kindlasti, nagu siin juba soovitati. Tean peret, kes seal elas pool aastat ja neile samuti meeldis. Saab väljasõite teha päris pisisaartele, on ka linnamelu jne. Kohta tuleb muidugi hoolega valida, nagu igal pool.

Ma lugesin nüüd seda Lonely Planeti threadi ja sain aru, et kuidas mu rahakott mõni aeg tagasi Indias ära varastati - lennujaama turvakontrollis. Alguses ei pandud lipikut külge ja siis saadeti pärast tagasi. Raha küll kaduma ei läinud, kaart aga küll ja kuna olin emotsionaalselt ärritatud seisundis avastasin mure alles lennukis ja veetsin 20 tundi Kuala Lumpuris ilma igasuguse rahata, siis saabus sõber järgi ja aitas:).

Aga esmakordselt Indiasse saabudes (mitte varastamise ajal) olin lennujaamas loll nagu lauajalg, ei teadnud, kuhu taksoga sõitagi ja rikša viis mind imeodavalt sihtpaika, kuigi ma kiljatasin vist iga kurvi peal lehma nähes. Nii et vahel ei võeta lollidelt kogu nende raha ära ka. Või siis oli mul kurb ja vaene idaeurooplase nägu ees.

Sattusid parmesani odavmüügile :)? Ilmselt peaksid saama, kui väga ei haise :P.

Ma tahaks just nendega veel kaugemale Aasiasse minna. Muidugi saab Turkishiga ka Mogadishusse näiteks liinilennuga :).

Hea uudis, kuigi tegelikult pole vist midagi veel selge, vaid esialgne hõiskamine, millesarnaseid on igal pool maailmas vett vedama läinud.

Tore oleks muidugi, Turkishiga saab ju igale poole edasi.

Mul on kahjuks väljaspoolt Schengenit saabuv lend, nii et kontrollist vist ei pääse niikuinii. Aga kui see tõesti 5 minutit (või ka 15) võtab, siis riskiks küll. Need boardingu ajad ei ole niikuinii kunagi päris lõplikud.

Mul on sama mure, ümber istumiseks oleks tund ja 10 minutit, ei tea, kas julgeb.

Njah, selgus, et süüdi oli mu tööandja, kes saatkonna "ohtliku" lehekülje lihtsalt blokeeris. Kodus polnud probleei. Loodan, et tegu pole santaažiga, kuna olen töölt lahkumas :). Aga olgu teadmiseks teistele siis lihtsalt, äkki on veel hädalisi.

Aitäh sulle! Njah, äkki on asi hoopis minu internetiteenuses või mõnes turvaseadmes, kuigi mõni aeg tagasi see kodukas avanes veel mühinal. Ma transiitviisa pärast ei tahaks lisaraha maksta, kallim veel kui viisa ise, aga Helsingisse on lihtsalt ka niisama asja. Aga üks kord ainult:). Natuke tüütu, et seda transiiti pikalt ette ei anta, vaid kaks nädalat enne reisi.

Minul on seda transiitviisat siiski vaja, kuna plaanin lennujaamast lahkuda ja ööbida. Aga kas keegi on viimasel ajal India saatkonnaga suhelnud? Neil on kodulehekülg maas ja telefoni ei võeta ning meilidele ei vastata. Ma pole küll iga päev helistanud, kuid sel nädalal kahel eri päeval pihta ei saanud ei hommikul, lõunal ega õhtul. Tahaksin nimelt oma passi neile saata, kuid viisale ise Helsingisse järgi minna, kuid nüüd ei näe isegi aadressi kodukal ...