allaferman

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere,

siin on eestikeelne infomaterjal palverändurile Jaakobiteel Santiago de Compostelasse (Camino de Santiago), kust leiate vastused paljudele korduma kippuvatele küsimustele:

https://drive.google.com/file/d/0B6kuVqBPjDiAeVlvanBTMVBSRXM/view?pli=1

Buen Camino!

20.09.2014 kl 14-17 toimub Pärnu-Jaagupis infopäev teekonnaks Santiago de Compostelasse. Saab vastuseid paljudele teemakohastele küsimustele. Rohkem infot Facebookis grupis Eesti Jaakobitee palverändurid ürituste alt või e-maili teel jaakobitee@gmail.com.

Albergue hinnad on nagu teistel caminodel 5 eur. Eraalbergue hinnad 10-15 eur. Olen käinud 2 aastat tagasi ning erilist hinnavahet ei tundnud. Samas olen üsna kokkuhoidlik rändur (valisin, et kust ja mida ostan hoolikalt) :) Keskmiselt päevakulu oli ca 15 eur.

Facebookis on Eesti Jaakobitee Palverändurite grupp, kus jagatakse päris palju infot: https://www.facebook.com/pages/Eesti-Jaakobitee-palver%C3%A4ndurid/122714957790207?fref=ts.

Olen käinud Portugali teel septembris - fantastiline aeg. Põhjateel olin juunis-juulis. See on parim aeg selle raja läbimiseks kuna siis on kõik albergued lahti ja vihmatõenäosus mitte nii suur, kui muudel kuudel. Primitivol käisin aprilli alguses ning arvestades tee raskust see aeg oli üsna mõnus jalutamiseks. Samas oleks ok minna ka mais, septembris-oktoobris. Suvel oleks liiga palav, kuid samas päris paljud, kes jalutavad Põhjateel jätkavad Santiagoni just Primitivo kaudu. Finisterra-Muxia, sobib jalutamiseks aprill-november. Kevadel ja sügisel siiski on vihmase ning seega rannikualad on üsna tuulised. Ei ole väga mõnus. Via de la Platale lähen nüüd mai alguses ning eeldan, et teel hakkab olema üsna palav.

Mina lähen septembris Portugali teed.

Infoks neile, kes veel ei tea, Facebookis on Eesti Jaakobitee Palverändurite grupp: http://www.facebook.com/pages/Eesti-Jaakobitee-palver%C3%A4ndurid/122714957790207#!/pages/Eesti-Jaakobitee-palver%C3%A4ndurid/122714957790207