sre

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Poolas soovitan otsida tee ääres majakesi pealkirjaga "ZAJEZD"- Hommikusöök on kohati hinna sees . Hind ka 50-60 zlotti inimese kohta. Võib proovida ka teeäärseid Motelle. Vüimalik saada 160 zlotti 2 ne tuba. Poolas ööbisega h2tta ei j22.

Üleujutustest ei tea midagi. Ise sain napilt eelmisel laupäeval veel l2bi.

Samaria - mõnus - vajalikud head jalatsid ja veepudel väikses seljakotis. Vett saab rajal olevatest kraanidest (neid oli üsna tihti). Üle 1 km allamäge astumine on tegelikult päris raske. Hea oleks kui mõnda jahutavat spordikreemi kaasa võtad.
Olenevalt ilmastikust võiksid olla valmis ka jahedamaks ilmaks.
Knossos - jama - enamasti eelmise sajandi fantaasia, sest midagi endist seal selles ulatuses, nagu reklaamitakse, seal küll ei ole. Arhealoloogile võib-olla huvitav. Lähedalolevat Herakleionit ei külastanud.
Gramavousa rand ja mereröövlisaar - mõnus - võta laevareis.
Hania linn - mõnus jalutuskäik - käi ka sadamas ja jaluta pikal kail nind otsi krabsisd.
Autoga omapäi - nägime huvitavaid kohti, kuhu muidu ei oleks pääsenud (sh väike palmisalu mõnusas väikses rannas - suurim palmirand asub saare idaosas ja see oli midagi muud). Auto otsimiseks kulus mõni aeg, et leida sobivat hinda ja kindlustustingiumusi.

Saare kaardid ostsime kohalikust poest. valisime üsna hoolikalt (25 aastane kogemus kaardiga metsas aitas). GPSi sel korral ei kasutanud, kuid ilmselt oleks sellest kohati abi olnud (näiteks Herakleioni linnast läbisõidul).

Kivi kotti !

Saabusin samast kohast ca nädal tagasi. Varssavi vältimine läheb ilmselt ajamahukamaks, kui sellest normaaltingimustes läbisõit. Sõiduks kasuta teed E67 - see peaks kõige optimaalsem olema. Varssavist maksab läbi saada hilisõhtul. Võimalusel stardi esimesel päeval väga vara (näiteks 6 paiku) ja sõida niipalju kui jaksad (hea oleks, kui sul on selleks õhtuks ööbimiskoht olemas, sest kõik kohad ei ole väga pikalt lahti). Lätist-Leedust kima kiiresti läbi tehes vaid minimaalset vajalikud puhkused. Siis peaksid esimese päeva õhtuks Varssavisse ja sellest läbi jõudma. Varssavist lõuna poole plaani kõige suuremaid teid isegi siis, kui distants tuleb mõnisada km pikem, sest väikestel teedel saad kesmiseks kiiruseks max 60 km/h, ilmselt isegi veel vähem (palju asulaid ja vahest ka piiratud möödasõiduvõimalused).

Diisel oli kõige odavam Poolas. Tsehhis on selle regiooni kalleim kütus. Slovakkia on ka päris OK. Arvesta et Tsehhis vajad kiirteede kleepsu (nn Vignette), meil kontrolliti juba piiril ja õnneks oli meil Slovakkia viimasest bensukast ostetud.

Karlovy Varyt on mõtet külastada küll - meie käisime päevaga ära ja ega seal midagi rohkem teha ka ei ole.