eppvalba

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eks iga reisija peab olema kursis turul toimuvaga ja teeb otsused oma teadmistest lähtuvalt. Olen ostnud pileteid nimetatud saidilt ja ei kurda.

Palolemil korra käinud ja selleks aastavahetuseks tagasi minejana ütlen, et seal küll vaevalt keegi hakkab virisema, et mis kuradi koht! Palolem on hea valik! Ise ostsin Estravelist miski sooduskampaania ajal 450 EUR-i eest piletid Delhisse ja tagasi, selline sait nagu cleartrip.com müüb kohalike lendude pileteid ja tasub silm peal hoida, sealt saab hea hinnaga kohalike lendude pileteid. Ise lendame aastavahetuseks Goasse 580 euri eest nägu sinna ja tagasi! Aga kogu aeg tasub pakkumistel silm peal hoida. www.bookinghouse.ee pakub ka aeg-ajalt väga soodsaid hindu!

Aga kindlasti on kõigile vaja veel viisasid, 50 euri/nägu ja väga soovitan A-hepatiidi vastu vaktsineerida. Kohapeal kasutada ka malaariarohtu, sest see haigus on salapärane ja karm, ei maksa naljatada!

Edu romantilise plaani ellu viimisel!

Maltal ja leidsime Ryanairi variandi, kus lennuajad sobisid: Riia - Bristol - Malta sinnaminekuks: Riiast Ryanairiga õhtul Bristolisse, varahommikul edasi, Bristoli lennujaam küll väike, aga mugavaid diivaneid, kus pikutada, oli. Tagasi Malta - Stock Skavsta - Riia. Skavsta lennujaamas küll ööbimine väga ebameeldiv, ainult puust toolid ja sellist kohta, kus vaikselt pikali visata, polegi. Turvamehed jalutavad ka sellise näoga ringi, et rahvas, minge hotelli. Aga tegelikult on see kõik talutav, sest lennuvahe on max 6-8 tundi. Maltal on väga norm reisida kohalike bussidega, mis sõidavad igasse kohta, lennujaamast viib buss pealinna keskväljakule, seal lähedal on turismiinfo, kust saab plaani ja põhim saab sealt igasse saare nurka max poole tunniga. Pileti hinnad olid 49 senti ja 1,20 Euri, reisi lõpus avastasime, et kui vähegi seal ikka iga päev sõita, siis tuleb odavam osta nt 7 päev kaart, mis maksab 11 Euri. Me seiklesime 9 päeva ja iga päev bussidega, sõitsime oluliselt rohkem maha, aga autot rentida küll ei ole mõtet, esiteks on kallis ja teiseks on liiklus hullumeelne. Soovitame minna Gozole, palju ehedam ja rahulikum kui suur saar. Ja comino, ehk pisike saareke kahe vahel, kus asub Blue lagoon, tasub ka külastamist, aga soovitaks jälle hommikul suht vara minema hakata, sest viimased paadid tulevad ära juba 3-4 paiku. Pealinnas tulevad tänaval juurde reisipakkujad, kes lubavad kruiisi blue lagoonile, need on ülerahvastatud reisid ja kallid ka. Meie sõitsime Gozole ja kauplesime seal sadamas mingi tüübi paati ennast, kes viis meid 6 euri eest lagooni ja tõi tagasi ka. Rannad kaljused, pikim liivarand on vist 200m ja see asub Gozol. Kaartidel näidatud sukeldumis- ja snorgelduskohad on enamuses kaljused, kuhu pääseb ligi ainult paadiga. Meie veetsime ühe päeva saare loodeosas Golden Beachil, kuhu sai ka pealinna keskväljakult bussiga. Vesi oli soe, aga laine väga kõrge ja palju jellyfishe ehk suuri meduuse, kellega kokku puutumise eest ka sildid hoiatavad - kõrvetab ja võib allergiat tekitada. Kindlasti tasuks ära käia mõnes templivaremes, neid on seal kokku vist 6-7 kohas, igatahes märkimisväärsed ajaloomälestised, 500 aastat vanemad kui Egiptuse püramiidid. Ilusat avastamist!

Tripadvisorist leitud hostelis Broadway-l on ööbimise kogemus Dexter House hotel-is, mis asub 86.ndal tänaval, metrooga sai väga lähedale, öö/nägu maksis 30 dollarit ja öömaja oli normaalne, jäime rahule: ameerikalikult ülilai voodi, ühiskasutuses vannituba ja WC, aga põhimõtteliselt, kui olla vähenõudlik, siis nagunii seal rohkem aega ei veeda kui uneaeg ja sel juhul vahet pole, mitu tärni, milline privaatsus ja mis vaade. Metroo on Broadway all nagunii jube, suured rotid kõnnivad ringi ja umbes näoga mustad seilavad ringi, üksi ei maksa seigelda, aga kui olete 3-kesi, siis kõik ok! Sellega peab terve NY arvestama, et metroo on suht räpane ja maapealne hiilgus maa alla ei ulatu.

Veel nõuanne: meie läksime hotelli 8-kesi, jõudsime hilja õhtul 11-12 paiku ja tahtsime näha tube, ütlesime, et enne ära ei maksa. Mind ja abikaasat viid 7.ndale korrusele ja näidati uhket laia voodiga tuba, mõtlesimegi, et ok, võtame selle hotelli, pärast selgus, et ülejäänud said väiksemad toad. Küsige hotellis enne tuba näha, kui ööbima jääte, kui muidugi maksmata on.

Praeguste plaanide kohaselt kas 26. dets - 9. jaan või 2. jaan - 16. jaan, mõned päevad siia-sinna, väga üle 2 nädala eriti ära olla ei saa.

mul "õnnestub" KLM lehelt saada hind 735 EUR-i AMST - Dehli - Amst, see on 11 tuhhi. Aga Bookinghouse annab tõesti hinna 9100 millegagi ja mulle tundub, et suurte sorimiste peale on see hetkel kõige soodsam. Peab vist hullud päevad ära ootama, ehk tõesti pakutakse head hinda, kuigi varasem kogemus Stockmanni pakkumiste koha pealt puudub. Igatahes on selline kiiks, et võiks 7000-ga lennatud saada, ei tea, kas on reaalne?!