Rai

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

To. akak

Olulist vahet tõesti ei ole, et mis firmast Sa auto rendid Edinburghis - kõik rendifirmad asuvad lennujaamast 100m kaugusel ühes hoones. Ilmselt on mõistlik teha hinnapõhine valik. Autod on kõigil suht viisakad ning uuemapoolsed. Omavastutuse saad nulli, kui ostad lisakindlustuse. Seda saab teha kohapeal ning Opel Astra puhul maksis vist 15 naela päev. Tavakindlustusega oli omavastutus vist mingi 550 naela Hertzil. Reisi marsuudi kohta ütleks vaid, et need Loch Nessid ja Loch Lomondid on tugevasti ülereklaamitud - tegemist on tavaliste järvedega kaljude vahel. Loch Nessi puhul on järvele juurde poogitud mingi hooneke, kus raha eest räägitakse legendi ning saab suveniire osta. Loch Lomondi küla koosneb 20 majakesest ning rannaribast vaatega järvele.

Kohapeal on võimalik saada erineva hinna (ja tasemega) ööbimisi. Kämpingutes oli hinnatase 30 - 50 EURi tuba - sõltuvalt kämpingu asukohast ning olukorrast. Kui ööbid pealinnas - Marienhamnis, siis on olemas ka hotellid ja hostelid - need on nats kallimad, kuid sõltub ilmselt hooajast ning täituvusest. Jalgratastega tundus põnevam ja kaljusem Värdo saare kant- loodus oli vaheldusrikkam. Eckero pool oli paksult täis Rootsi turiste ning hinnatase oli ka kõrgem.

Mööda Kura säärt saab autoga Kaliningradi oluliselt kiiremini. Kui Sovetskii piiripunktis läheb 2-4 tundi kindlasti aega, siis Kura sääre piiripunktis läks suvel umbes 5 minutit. Arvestama peab muidugi, et tasuda on vaja nii Leedu kui Venemaa poolsed looduskaitsealamaksud (umbes ~200 krooni vist kummaski riigis). Maantee on seal küll kitsas, aga muidu väga korralik.