te4re4

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

2 meeldimist
13 postitust
18 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ilmselt sellest, et sülearvuti sisse saab panna erinevaid terariistu, nt mõne komponendi asemele. Kunagi nägin üht juhtu pealt, kus arvuti sees oli terariista meenutav metallkomponent (tegelikult nagu suvaline plekk, aga turvad nägid tonti seal, kus tonti pole). Siis uuriti põhjalikult arvutit ja vaadati, et mingeid modifikatsioone poleks tehtud.

Oleme hädas vaatamisväärsuste leidmisega. Ehk oskab meid keegi aidata. Nimelt ei huvita meid niiväga muinasjutulised linnad, sealne arhitektuur, monumendid, väljakud, ilusad lossid, kirikud jms tavalised turistimagnetid. Viimaste kohta on paraku enamus internetileheküljed.

Tahaksime näha:

  1. nõukaaegset pärandit, kohutavaid selleaegseid ehitisi - nagu see http://fotkidepo.ru/photo/182269/38372oHXVdPOtC6/437649w.jpg

  2. loodust(koobastest mägedeni ja sealt randade, koskede või milleni iganes)

  3. tööstusega seotud objektid, nt suured tööstusrajatised, kaevandused, mahajäetud linnad

  4. militaarpärand, sõjaväeosad, pommivarjendid, sõjaväemuuseumid jms asjad

  5. inimesed, agulielu, külad, tegelik maaelu, nende töö

  6. tehnikamuuseumid

Liikumisvahendiks on meil takso-, bussi- ja rongitransport. Kuhu peaksime minema, suunduma ja millised objektid meid seal ootaksid?

Olen sama probleemi ees olnud:

nendelt saitidelt, kus mitmed autorendid koos, leidsin hispacar.com-i. Nädalane rent läks u 60 EUR. Kuna olime neljakesi, käisime Montserratis ja mitmel pool mujal, siis juba neljal inimesel Barca-Girona edasi-tagasi pilet annab puhta rendi hinna kokku. Meie aga kasutasime autot rohkemgi ja igal juhul oli võit olemas.

Barcelonas endas on auto küll nö tüliks kaelas - parkimiskohti pole, kesklinna kandis on tasuline parkimine 25 EUR/24h. Jätsime auto metroo lõpppeatusesse ja ostsime 10x metroopileti ja asi lahendatud.

Krimmi ja Kiievit välja jätta ei saa, Odessa ja Lvov võivad olla valikulised. Lvov asub ainult Krimmist hoopis teises suunas. Ehk leida rohkem sihtkohti ikkagi Kiievi ja Krimmi trassil ning jätta Odessa sisse?

Tänan saadud vastuste eest! Kuna mitmed tulijad on mehed, siis pakuvad huvi ka sealse vana allveelaevabaasi ja Tšernobõli sarnased asjad. Teame, et viimasesse küll ei saa, aga kui teate, siis sarnaseid huvitavaid objekte / vaatamisväärsusi kindlasti soovitage.

Tänan, sellest juba googeldasin välja vajalikud leheküljed:

http://ecena.lv/lv/daylist/ http://www.kolosali.lv/ http://www.ocenas.lv/ http://www.gudriem.lv/kuponi?lng=lv http://www.refresh.lv/ http://mrdeal.lv/ http://kuponi24.lv/

Edasistele otsijatele: google otsingusõnad on "Kolektīvā iepirkšanās!"

Kas kuni 400km kaugsel Barcelona ümbrus, Andorra või Prantsusmaa edelaosa ei paku midagi muud huvitavat?

Soovitage odavat majutuslahendust: Barcelona, 5 inimest, periood 1 nädal

Otsime odavat majutuslahendust Barcelonas või selle läheduses (omame rendiautot, aga tahaksime ka kohalikel pidudel käia), inimesi 5, olemise aeg 1 nädal käesoleva aasta detsembri alguses. Auto parkimise võimalus võiks olla.

Mis oleks mõistlik: korter hostel olen midagi ka mingitest pansionaatidest kuulnud (kohalikud rendivad majaosa)? midagi muud

Ja kust saab infot selle odava variandi broneerimiseks?

Lendude vahed on üle 2h ehk sobivad Seesami reisitõrke tingimustega. Pigem on küsimus selles, et kuidas nt leida tundmatus riigis ilma arvuti ja internetita kiiresti uued piletid ja kust ma selle hilinemise tõendi võiksin leida?

Tegutsemisjuhis kui jään järgmisest lennust maha?

Küsimus: Erinevate odavlennufirmade lendudest on iseseisvalt kokku pandud reis, seega juhul kui kusagil miskipärast midagi juhtub, siis niisama lihtsalt vist uuele lennule pileteid ei kingita. Ühesõnaga palju omavastutust ja tuleb kiirelt uus lend saada ning teha kõike õigesti, et reisitõrkekindlustus hiljem korvaks uued kulud.

Kuna mul endal kogemusi pole, siis palun andke nõu, kuidas peaks sellises olukorras käituma. Tulemus peaks olema: leida kiirelt uus ja mõistliku hinnaga lend ning kõike peaks tegema nii, et reisitõrkekindlustus hiljem lisakulud korvaks.

Teadja: plaanime sõiduks 5,5 päeva, mis tegelikkuses on päris palju sõitmist. Marrakeshis ja Agadiris liigume ilma rendiautota. Minek on jaanuari lõpp-veebruar.

Kuidas need mäestikuteed Marokos on - kaua 100km läbimiseks keskmiselt kulub aega?

Lugesin Estonian Airi lehelt keelatud esemete nimekirja ja olen registreeritud pagasi osas üllatunud:

  1. Keelatud esemed ja ained nii käsipagasis kui ka registreeritud pagasis: Õngeridvad Piljardi kiid Rula Noad (sh tavandinoad) 6 sentimeetrist pikema teraga, valmistatud metallist või muust niisugusest materjalist, mis on piisavalt tugev, et seda relvana kasutada Alpinisti jäänaelad

Kuidas siis matkale multi-tooli/taskunoa/jäänaelad kaasa võtate või kuidas piljardimängijad reisivad?

Kas reeglid ongi lihtsalt jaburalt karmid, et igas olukorras neil oleks õigus su taskunuga registreeritud pagasist ära võtta?

Meenub üks sõber, kes USA-st tõi kahepoolse teraga suure kirve Eestisse, millel oli umbes 1,5m vars - loomulikult oli tera teibitud, aga eks ajad olid 8a tagasi teised.

Oranienburger str tänaval ja selle ümber on päris palju ööelu.

Kindlustuspakkumisi saab sellelt lehelt ka vaadata:

https://www.iizi.net/

Plaan on:

Eesti/Riia - Marrakech/Agadir

Agadir/Marrakech - Eesti/Riia

Kolmanda otsa toob sisse Tartu-Riia otsa, mida saaks ka bussiga asendada.

Tänan asjalike kommentaaride eest!

Leidsin veel sellise variandi:

Minnes Airbaltic - 2h 15min - Airbaltic - 3h - Easyjet

Tulles Easyjet - 3h - Airbaltic

Kuna mõistlike ooteaegadega variante palju pole, siis hetkel on see parim, mis leidsin.

Kas on nii, et kui üks kompaniidest oma lennuplaane muudaks näiteks mõne tunni võrra, siis pakutakse mulle kohe asenduspileteid või raha tagasi? Peaks ilmselt vaatama, kas eelnevatel ja järgnevatel päevadel sama kompanii samal marsruudil lende teostab, sest siis on väike back-up.

Tänan juba vastanuid asjaliku informatsiooni eest!

Olen neid marsruute igatmoodi skyscannerist läbi lasknud, aga väga odavaid pole leidnud.

Kust veel vaadata või millised marsruudid praegu odavad on? Milline peaks olema minimaalne lendude vahe odavlennufirmade puhul (broneerin pool aastat ette)?