estemy

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Viimati käisin ise Amsterdami Dungeonis, mis oli päris vahva, kuigi veidi turistimaiguline õudustemaja. Kasutati nii hollandi kui inglise keelt vaheldumisi, aga kupongiga oli hind talutav. Sama firma pakub ka Madame Tussauds muuseumi, mida absoluutselt ei soovitaks Amsterdamis vaatamas käia (väga igav, kallis ja Londonis/Pariisis on tunduvalt võimsam). Ostutänavad on ka Amsteramis lahedad. Need on nii pikad et keegi ei suuda kõiki läbi käia (ja need ainult jalakäijate ostutänavad läbivad linna peaväljaku kus ka kuninganna palee on kui huvi on neid leida ja muidu ei näe kuhu kõik turistid jooksevad; raudteejaamast jala 10min). Proovida tasub seksi ja narko muuseume (ise pole kahjuks käinud). Need on samuti kohe raudteejaama läheduses jala. Muuseas coffeshoppids S spacecake ei soovitaks tühja kõhu peale ja suurtes kogustes (üle 1-2 tüki) algajatele. Muuseumitest olen käinud Van Goghi ja Rijks muuseumites (mõlemad kunstimuuseumid). Muuseumid on enamuses kõrvuti Museumplein (Muuseumite väljak 10min umbes jalutada linna keskelt) väljaku ümber. Nad on turistide seas väga popid ja seega on järjekorrad pikad, aga näiteks Van Gogh muuseumi pileti saab osta Museumpleinil asuvast Albert Heijni supermarketist (seal ei ole järjekorda) ja siis 100m tagasi muuseumi juurde kõndides saab VIP sissekäigust järjekorrata sisse (sest sul on pilet juba olemas). Sama nipp kehtib üle Hollandi paljudesse loomaaedasse, muuseumitesse ja lõbustusparkidesse, sest paljusid pileteid myyakse AH supermaketite kassade kõrval samamoodi nagu Eestis nätsu.

Olen nüüd juba mitmeid kordi lennanud suunal Eesti-Tallinn ja seega on ka mõningane hinnainfo olemas. Hinnad on odavamad mida varem pilet osta. Kui osta mitu kuud varem siis on soodustus suurem kui ostes vaid paarinädalase etteteatamisega. Odavam on ka kui lennata mitte populaarsetel kellaaegadel (a la hilja öösel või väga vara hommikul).

Üllatav on see, et suund Tallinn-Amsterdam on sageli ODAVAM kui Amsterdam-Tallinn. Vahet ei ole kas ostad pileti ise või ostab sulle selle keegi Eestist. Väga okeid on ka internetipiletid (ka odavamad kui paberilipikud), mida igaüks saab läbi interneti osta. Internetipiletid on kindlad, lihtsad ja lollikindlad. Ainus mida peale maksmist vajad on prinditud ostutsekk. Hinnad muidugi muutuvad sageli, aga kõige odavam pilet viimase 3 aasta jooksul oli mul hulludelt päevadelt 3100, aga olen näinud ka internetipileteid hindadega 6k või rohkem. Normaalne hind on kuskil 4-5 tuhat, palju üle selle on selge väljapressimine. Tunnistan ka seda, et näiteks Rootsi või Helsingisse on Amsterdamist lennata tunduvalt odavam kui 4k. Jama et Eesti on sihtkoht, kuhu väga odavalt absoluutselt siit lennata ei saa.

Firmadest niipalju: olen lennanud KLM-ga, mis on hollandi firma, kuid hetkel vist ei lenda, sest ei olnud piisavalt kasumlik. Eriti suur hinnavahe oli siin suundadel. Lennu ajal saab suurepäraseid gurmeevõileibu ja lend oli alati otse.

AirBaltic: väga odav firma, kuid alati tuleb vaadata palju maksab suund Riia-Tallinn või Tallinn-Riia, sest Airbaltic ei lenda otse. Sageli on see just suurem osa lennupileti maksumusest. Lisavõimalus on ka osta odav pilet Riiga ja bussi või tuttavatega Tallinna. Bussi puhul mäletan niipalju, et õhtuse lennu puhul eelmisel aastal oli see riskantne, sest buss lahkus 30min peale lennu saabumist ja kui lend oleks hilinenud (mida lennukite puhul ikkagi sageli juhtub), siis oleks ma jäänud Riiga koos oma kohvritega kuuse alla magama vist. AirBalticu puhul saab pileti hinnast veelgi alla kui on vaid käsipagas. Lisatasu eest saab kaasa võtta ka jalgrattaid ja mida kõike veel.

Estonian Air: avas hiljuti lennusuuna Hollandisse. Kui viimati kasutasin, siis ei lennanud see firma sugugi otse vaid läbi Taani. Samas hind oli suhteliselt mõistlik. Detsembris plaanin jälle selle firma pileti osta.

Boonuslennud: Sageli on võimalik näiteks hulludelt päevadelt saada Finnairi kaudu (peatub ka Helsingis) odavaid pileteid suunal Tallinn-Helsinki-Amsterdam j tagasi. Hinnad mingi 3k-4k