tuuseldis

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Miks kummaline eeldada? Ma olen ise Phuketist läinud AirAsia peale käsipagasis megasuur spordikott vähemalt 5 ülekiloga. Sõbrannal polnud veel eelmine aasta kahe käsipagasiga Easyjeti pardale saamine probleem. Kuna nendest seikadest on üksjagu aega möödas, uurisingi siin viimaseid muljed. Ja see seljakoti idee on väga hea! Ning lennujaamas lähen teen igaks juhuks väikese toppimis-seansi ka läbi. Tänud!

Suuremasse kotti lisamise mõte on muidugi hea, aga seljuhul ei mahuks see vist sinna kontrollavasse? Kas need kastid kuhu käsipagas vajadusel toppida tuleb, on kusagil Tallinna lennujaamas ka tavainimesele nähtaval kohal? Läheks teeks veidi eeltööd...

Viibisin Jesolos 2 aastat tagasi mai alguses. Merevesi oli siis veel minu jaoks päris külm. No selline keskmise Eesti suve merevesi (17C). Kohal ise-enesest väga viga polegi. Jesolo on nagu meie mõistes Pärnu. Kuurort. Shopata saab natukene, kusagil on ka ööklubid (ise neid üles ei leidnud, aga ega ma ka väga ei otsinud). Peatänaval on palju restorane, mida siis õhtuti väisata. Hinnad olid tol ajal eesti omadest ikka natukene krõbedamad. Aga praeguseks vist suht samad. Nii 8-14 euri olid lasagned/pitsad/pastad jms Itaalia köök. Veneetsiasse on sealt ka suhteliselt lihtne minna. Ostad mingi nö. combo-pilteti (sisaldab bussisõitu sadamasse ja siis laevasõitu Veneetsiasse edasi-tagasi). Hommikul lähed ja õhtul tuled. Ma kindlasti valetan, aga vist oli see pilet 16 euri... Me veel tegime sõbrantsiga mingit sobi ka, et ei kompostinud läbi, käisime kaks päeva sama piletiga, aga no muidugi ma ei soovita seda, sest kui vahele jääb, siis ma ei tea mis see trahv võib olla. Hinnatasemest veel niipalju, et minumeelest oli Veneetsias isegi odavam süüa kui Lido di Jesolos. Oleneb muidugi asukohast - Püha Markuse väljakul vast erilisi säästuhindasid ei saa. Aga kebab maksis Veneetsias 4,50 ja Jesolos meie hotelli kõrval (mis ei asunud mitte väga centrumis) 6 eurot. Jesolos on veel veekeskus ka. Ja päris äge veekeskus. Piletihinda ei mäleta, aga mäletan, et kvaliteedi ja hinna suhe oli paigas. Vist mingi selline lisa oli piletil, et kui ostad 6 eurose lisapileti, saad ka benžit hüptata. Aga seda me ei kaustanud. Ahjaa, nüüd mulle meenud, et ööbisin üle-eelmine suvi ka Lido di Jesolos, seekord 3* kämpingus. Kämpingud on seal vist üldse väga kõva sõna. Nagu siin üks eespoolkõneleja kirjutab, ikka kõik mugavused. Kui ma nüüd ei eksi, siis auto-telk-inimesed maksid kahepeale kokku umbes 800 krooni. Mul peaks olema see brožüür kodus kusagil alles, kui huvitab, siis võin täpsustada.

Ma pole küll Delhis käinud, aga logistiliselt soovitan ka mina Mumbaid. Näeb seal seda India "päris" elu küll... nii rikkust, kui vaesust. Goast Mumbaisse läksin bussiga...Mis iseenesest oli jälle omamoodi kogemus - terve buss oli narisid täis ja sõit kestis õhtul kella 22 kuni hommikul kella 9-ni. Teekond küll pole pikk, aga kuna seal Indias on igalpool mingi asula, siis kiirus oli suht kesine, ja ega seal bussis väga välja ka ei puhka, kui kogaeg mingi kurvitamine ja pidurdamine käib. Kindlasti tasub teada, et WC-d seal bussis ei ole... kui vaja minna, siis tuleb aga bussijuhikäest peatust paluda :)))