silk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Väide, et "The VOA visa is NOT EXTENDABLE OR RENEWABLE"
EI vasta tõele, võib-olla on see vananenud info või lihtsalt väär. Käisin Indoneesias eelmisel aastal ja ka sel, mõlemal korral pikendasin 30-päeva viisat. Pead lihtsalt enne viisa lõppemist minema immigratsiooni ja esitama avalduse viisa pikendamise kohta. Kui avaldus on sisse antud, võib viisa juba ka lõppeda ja midagi ei juhtu, kui avaldust ei ole tehtud enne viisa lõppemist, peab iga üle läinud päeva eest maksma 250 000 ruupiat e. veidi rohkem kui 25 dollarit, mis muidu ongi 30p viisa maksumus.

Samuti on väide, et viisa pikendamine "on üsna tüütu bürokraatlik protsess" vaieldav, sest tundub, et see oleneb kohast, kus seda teha. Yogyakartas viisime avaldused sisse ja kohe järgmisel päeval maksime ja tunni pärast oli viisa käes ja passid taskus.
Balil samas läks vist tõesti isegi u nädal või 10päeva viisa pikendamisega, kiiremini tegemise eest vist küsiti ka suuremat summat. Võimalik, et Balil on lihtsalt rohkem korruptsiooni ja välismaalaste ärakasutamist (seda nägime ka igal sammul piirkondades, kus oli rohkem turiste, nii et üritasime selliseid kohti vältida). Veits närvikulu oli küll, sest nägime 2 Briti poissi, kes olid juba 2 nädalat käinud ja ikka ei antud viisat kätte, võib oletada, et loodeti altkäemaksu välja pigistada. Meil, eestlastel, läks siiski hästi ja nädala pärast oli viisapikendus käes.