itchyfeet

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Koledate villidega tuleb ikka koledat vaeva näha. Sai proovitud igast asju, aga läbiõmblemine aitas kõige paremini, kui juba villid olemas olid. Eks proovisin neid igati ennetada ja pmt kõik toimiski mingi maani.

Lihtsalt, äkki on kellelgi kasu, kui juba vill jalal ja kõndimine tahab silmanägemist võtta. Mind aitas :)

Kas keegi tahab ka 2011 suvel minna? Peaks plaani. Ja need, kes käinud võiks rohkem muljeid jagada, et mis, kuidas, kui palju jne. :) Kasvõi blogi või midagi...

Väga super! Tsiteeriksin üht prantsuse meest: "Põhjatee on 2 korda raskem kui Prantsuse tee, aga 4 korda ilusam!"

Ma olen käinud ainult põhjateel, aga paljud väitsid seda. Minu meelest oli maastik lummav just enne Bilbaod. Raske oli ka mägedes, aga mitte midagi ületamatut. Rada on väga hästi maha märgitud, albergesid piisavalt ja kohti neis samuti. Pigem läks kitsaks just pärast Bilbaod (mitte muidugi alati), kus kohati tundus, et pead ööbimiskoha pärast võistlema, mõne öö pidime magama väljas või sobitama end kellegi telki. Aga alati saime hakkama, ega tahtnud põdeda majutuse pärast.Päris paljudel oli telk kaasas, me laenasime korra, korra magasime lageda taeva all ja saime mitmetunnise paduka kaela... huumor.

Päevasel teekonnal rajal kõndimas väga palju inimesi ei näinud, aga õhtuks kujunes albergedes välja selline oma seltskond ja hea meel oli näha jälle tuttavaid nägusid. Saime vihma ja päikest, aga see päike ei tapnud, me ei pidanud kunagi paar tundi puu all lõõtsutama, sest palav oleks olnud. Keegi ära ei põlenud ega midagi. Väga mõnus, ma sain oma kroonilisest nohust natukeseks lahti! :D Soovitan soojalt!

Meri oli pidevalt lähedal ja pakkus ilusaid vaateid, soojal päeval kosutust, väsinud jalgadele lohutust. Kraadid üle 35 kindlasti ei tõusnud, pigem alla 30 ikka. Vihma saime, aga see polnud külm. Leian, et suurepärane koht, kuhu ka kesksuvel minna.

Veekraane leidus piisavalt. Jooginälga ei jäänud ja kordagi poest vett ei ostnud (ainult veini...)Vesi maitses vahepeal liiga klooriselt, aga mingeid hädasid kaasa ei toonud.

Kaarti ei kasutanud, guidebooki ka mitte enne Bilbaod. Sealt edasi pidi nagu rohkem mõtlema ja päevateekonda planeerima. Midagi head Eestist me ei saanud kaasa ka enne, aga teel reisisme vahepeal ühe saksa poisiga, kel oli hea guidebook. Õhtuti toimus albergedes ka tihe infovahetus, nii et saab ilma hakkama küll.

Vihmavarustus kohustuslik.

Tuleb arvestada, et pühapäeval poodi ei saa, mõnel pool ka laupäeviti.

Paljudes albergedes oli mikrolaineahi, kus sai vastavalt fantaasiale süüa teha.Pliit oli vähestes. Ja mõnel pool polnud midagi. :)

Villide raviks aitab kõige paremini nende läbiõmblemine joodise niidiga ja siis niidi sisse jätmine ja selle liigutamine paar korda päevas, et vesi mööda niiti välja valguks. Korraks oli mõnikord sigavalus, aga järgmine päev sai edasi kõndida. Paljud kasutasid ka vaseliini, second skin (mingi salvilaadne toode) ja ka lihtsalt leukoplaastriga kinni teipimist - me kasutasime ka seda viimast. Ei kujuta ette, mitu meetrit seda läks... Kindlasti reisikotti! Mul olid alguses jalad korras, aga umbes pärast kümnendat päeva tulid villid (arvan sellepärast, et siis tuli rohkem asfaldi peal kõndimist). Siis oli minu kord pärast igat pausi teekond moonwalkiga sisse juhatada.

Kirjutasime ka igal õhtul päevikut, et panna kirja reisisündmusi. Soovitan soojalt.

Passi saime tasuta esimesest peatuskohast- San Sebastiani albergest.

Albergede eest maksime alates 0 (magasime tenniseväljakul ja saime seal pesus käia) kuni 15 euri (seda vist 2 korda).

Kott kaalus 6,5 kg + söök, jook

Me võtsime pea pesuks seebi, mis oli kompaktsem. See oligi mõeldud pea pesemiseks ;). Polnud keeruline leida.

Paljudel olid priimused ka kaasas. Me vahel küsisime neilt kuuma vett. Laiendab tunduvalt söögivalikut, eriti kui pärast neljandat päeva oled väike saianägu juba. Aga sai ka ilma edukalt.

Resisikaaslasteks olid mul 2 toredat sõbrannat, klappisime suurepäraselt. Keskmine vanus 21,5 a. :) Mingit spordi/treeninglaagrit enne reisi ei teinud. Läksime nii nagu olime.

Mõne aasta pärast tahan kindlasti lõpuni kõnida. Hea on kõndida niiviisi- mõttelagedalt ja lihtsalt ahmida kõike, mida 2 silma näevad ja 2 jalga tunnevad.

Kui kellelgi küsimusi, siis võib kirjutada: kai.allikas@gmail.com

Seniks toredaid reisiplaane neile, kes lähevad. Kohapeal läheb ikka teisiti ;)

Kai . . . Keelenõuanne toimetuselt: pikad tekstid teemade kaupa lõikudeks ja lõikude vahele tühi rida (2x enter). Lugejad saavad olema tänulikud! Lugupidamisega, Trip.ee