pipikass

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hetkel sama pakkumisega Indias, kõik toimis suurepäraselt. Ostetud Reisieksperdi kaudu. Lihtne tõde -igasugused välismaised broneeringusysteemid on vaid hindade otsimiseks, pilet tuleb ikka kas lennufirmast osta või siis lihtsalt usaldusväärsest kohast. Tervitused Indiast!

Seesama Rajadhani Express alustas sõitu Matarast, ma ei ole kindel, kas ka Unawatunas peatus oli, aga Galles kindlasti. Samas sõidab neid ronge ja busse seal pidevalt, kõik pole lihtsalt sellise I klassiga. Mingil põhjusel on jätkuvalt Rajadhani koduleht maas, kus oli kogu ajagraafik peal. Colombo fortist muidugi tuleb lennujaama takso või buss või tuk tuk võtta, sealt see rong edasi ei liigu. Mingi rong liigub ka lennujaama lähistelt mööduma, aga pigem vast soovitaks mingit muud asja kasutada. Kuna sõpradel oli just vaja korraks rongiga Negombost Colombosse ja tagasi sõita ja tegid seda siis kokku 6 tundi edasi tagasi, kokku umbes 60 km. Linna tihe liiklus, ootamatud väga pikad petused jne.
Siin üks leht, kust saab rongiaegu otsida http://wonderofasia.com/train-time-table.html.

Meie tegime just selle sõidu rongiga jah. Võta kindlasti seesama rong millest enne kirjutasin. Väljus vist 15:50 kui õigesti mäletan ja I klass, viimane vagun rongis. Jaamast ostsime pileti enne ja siis rongis maksime veel juurde, väga kummaline süsteem, aga lõbus, kokku 990 ruupiat:) Ja pilet hoia lõpuni alles, muidu sealt fordist välja ei saa pärast, kontrollitakse. Edasi lennujaama sõitsime taksoga, ei viitsinud rabeleda, ka tuk tukiga oleks saanud. Taksoga kestis tunnikese see sõit. Kui õigesti mäletan, siis maksis 16 USD kahele (2 000 ruupiat). Ehk oleks ka rohkem kaubelda saanud, aga ei jaksanud. Tegelikult käivad ka mingid bussid sealt otse lennujaama, mis vist pea tasuta, aga me olime mugavuse pärast nõus veidi rohkem maksma.

Tervitus! Just 2 nädalat tagasi tulime tagasi. Kasutasime nii rongi kui bussi kui tuk tuki kui taksot:) Paar pikemat sõitu tegime taksoga, sest aega oli vähe ja liikumine seal kõigega väga aeglane. Aga ei soovita tõesti maksta suurt raha giidile, omal käel on oluliselt põnevam. Ise eelistan ronge, kuna bussid jah tõesti kohati väga põdurad, kuid täiesti talutavad. Kasutasime väiksemaid konditsioneeriga busse. Lemmik rongisõit lõunast (Hikkaduwast Colombosse 2 h)tagasi lennujaama suunas oli Rajadhani Express rongiga. Kahjuks sõitis nii kiiresti, et kurb oli lahkuda, sest tegemist oli super sõiduga. Võtsime I klassi vaguni, kus peale meie ei olnud kedagi, ülejäänud rong oli puupüsti täis. Tegemist oli tohutult kalli sõiduga, veidi alla 8 dollari, tavapilet oli sentides. Internet, telekas, panime oma muusika mängima jne, loomulikult sai süüa ja juua:) Tollest firmast suurt keegi midagi ei teadnud, kuid õnneks netist saime infot ja usaldasime seda kõige rohkem. Hetkel küll kahjuks lehekülg neil maas, kuid vaevalt midagi muutunud on. Igatahes soovitan omal käel seiklust, ka autojuhte leiab vajadusel abiks, rohkemgi kui vaja on, kõik lihtne, vaja vaid läbirääkimisoskust:)

Tervitus taas! Sri Lankal käidu ja kõik oli super. Ühtegi giidi endale ei võtnud ja minu arvates oli see väga õige tegu:) Rahast oli kahju ja kohal oli neid giide seal näha, 99% inimestest oli nõus kasvõi teejuhiks kaasa tulema ja oi neid ilusaid jutte sinna juurde. Visiitkaarte on terve kott täis. Igasugused botaanikaaiad ja elevantide orbudekodud ja muuseumid jätsime välja. Milleks minna vangistatud vante vaatama, kui looduses jookseb neid karjades niisama ringi. Rääkimata looduse ilust, ei ole vaja botaanikaaeda, aga see on muidugi minu arvamus. Teeistandustes olid ekskursioonid tasuta, seega kui keegi selle eest raha küsib, on tegemist pettusega.
Täpsem kiire reisikava oli: Lennujaamsat otse Sigiriyasse, kus olime kaks ööd. Käisime Kaudulla rahvuspargis, Dambulla templites, lõvimäe otsas ja möödaminnes korraks ka vürtsiaias. Edasi Kandysse üheks ööks. Käisime hambatemplis ja jalutasime niisama ringi. Kui oleks ajaliselt klappinud, siis pigem oleks selle linna vahele jätnud, ilus tore jalutuskäik ja no hambatempel ka, kuid ei midagi erilist. Palju pettureid ja igal nurgal õhtuse tantsu piletitega sehkendajaid. Edasi ühe päevaga väga pikk ja super sõit Kandyst läbi teeistanduste (Ella jne) otse lõunasse Unawatunasse. Algas puhkus, ja lõunarannikuga tutvumine:) Kusjuures, kui nupukas olla, siis spetsid seal sõitsid jalgratastega kogemata ka peenematesse piletiga kohtadesse tasuta sisse. Seega mida rohkem kindlaid plaane, seda vähem lahedaid elamusi.
Kasutasime mõnel korral autojuhte ühest kohast teise saamiseks ilma giidi teenuseta. Kohalik bussisõit ja eriti rongisõit olid mõlemad väga lahedad. Tuk-tukid olid alati abiks.
Kokkuvõttes mina ei näe põhjust maksta giidile, kui sama asja saab poole soodsamalt ise läbi teha. Vajadusel saab alati kedagi abiks paluda. Kõik sujus ideaalselt, kultuur ja puhkus käsikäes. Oleksime ainult oma autojuhiga ringi sõitnud, oleksid enamus lahedad elamused ära jäänud. Just kohalikega suhtlemine oli see kõige põnevam osa.
Ilusat reisi kõigile minejatele!

Jah, mina äärmisel juhul plaanin lihtsalt autojuhi võtta, igasugused kohustuslikud külastused, mis tavaliselt kohalike giidide teenusega kaasas käivad, ei paku huvi. Kuna puhkuse aeg lühike, siis esimese sõidu teeks jah kiirelt ja taksoga põhja ja sealt siis juba rongid ja bussid kasutusse ja lõunapoole omal käel teele. Kui viperusi ei tule, peaks kõik vägagi lihtne olema. Lonely Planet on abiks, eks näis, ootame põnevusega. Mesinädalaid ei veeda, seega viie tärni lukshotellid huvi ei paku, just seiklus ja kohalik elu ja muidugi võimalikult soodsalt kõik:)

To Tii, millal lähed? Meie naised kahekesi läheme esimesel novembril ja plaanime omal käel täiesti reisida, kui hätta jääme, siis võtame kellegi abiks. Tahame kohe lennujaamast minna Sigiriyale ja edasise plaanime kohal. Alustame Tallinnast 1 november ja tagasi 12 no, et kiire matk tuleb. Kui ehk ajad kattuvad, siis vabalt võiks kasvõi esimene sõit taksot jagada näiteks.

Kui vähegi aega ja viitsimist rännata, siis odavad lennud lähevad Macaust. Viimati maksis Macaust Saigoni Viva Macauga edasi-tagasi 1700,- kr. Lühike merereis Hong Kongist maksis vist mingi 125.- kr ots, sõltuvalt nädalapäevast. Seega kokku umbes 2000.- kr kulusid.