anttix

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
31 kommentaari
Viimased kommentaarid

@MärtLaas

Pean teid kahjuks kurvastama selles suhtes, et minu andmetel on põllutöökohtadele välismaalastel väga raske ametlikku tööluba saada.

Austraalial on olemas nn. "working holiday" programm mis annab 18-30a vanustele õiguse riigis hooajaliselt põllutööd teha ja siis järgmiseks hooajaks uude kohta kolida. USA-s sarnane süsteem puudub, on olemas programm tudengitele aga tung sinna on suur ja taotlemine käib ülikooli kaudu. Illegaalina riigis toimetada ei soovita. Illegaale nöögitakse igal sammul, makstakse vaid sandikopikaid ja riigist lahkudes saad vähemalt 10a sisenemiskeelu.

Ahjaa, igaks juhuks kopeerin/pasteerin siia ka eesmärgid, mis B-1/2 (tourism or business) või VWP (viisavabaduse) viisaga lubatud on:

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1262.html

The purpose for your planned travel is to consult with business associates, travel for a scientific, educational, professional or business convention, or conference on specific dates, settle an estate, or negotiate a contract.

Purpose of your planned travel is recreational in nature, including tourism, vacation (holiday), amusement, visits with friends or relatives, rest, medical treatment, activities of a fraternal, social, or service nature, and participation by amateurs, who will receive no remuneration, in musical, sports and similar events or contests. If you are going to the U.S. primarily for tourism, but want to take a short course of study which is recreational (and not for credit towards a degree), and the course is less than 18 hours per week, this is permitted on a visitor visa.

Maakeeli lühidalt: Ühegi tegevuse eest USA-st otsest tasu ei tohi saada, ei rahas ega akadeemilises mõistes.

VWP on reisideks kuni 90 päeva, saatkonna väljastatud B-1/2 viisaga võib olla riigis järjest kuni 6 kuud.

Tagasisaatmise üks määravamaid faktoreid on lennupileti olemasolu. Ilma naljata, kui Sul ei ole ette näidata piletit, millega Sa kodumaale tagasi saad, on asi kohe äärmiselt kahtlane. Elektrooniline pilet tuleb välja trükkida! Jah! Paberit on vaja! Mingi hetk tekkis see nõue ka ESTA lehele. Turisminduse seisukohalt on mõtet rääkida usutavat juttu, kui Sul on olemas kindel marsruut ja hotellibroneeringud, siis see tasub kindlasti ausalt ära rääkida, see pigem kinnitab Sinu juttu. Kui hotelle kinni pandud ei ole, siis võiks Sul olla siiski mingi ettekujutus kus Sa selle reisi jooksul ööbid/viibid. Kui sugulaste juures, siis näiteks nimed ja aadressid. Eks pane end immigratsiooniametniku rolli: hinda kas Sinu jutt, et kuhu Sa lähed ja mida teed on ka faktidega kinnitatud või mitte.

Kommenteeriks söögi kohta, et ka meie kahenädalane "vaatlus" andis tulemuseks, et kokkuvõttes ei tule oluliselt kallim kui eestis, aga seda tingimusel, et jälgid hoolega mida ja kust ostad.

Eestis ei ole võimalik, et ostad mingit toidukaupa ühest poest 10x odavamalt kui teisest. USA-s on.

Näiteks pudelivesi. Väike pudel on $1.50-$2, Costco-st sai 32-st pudelist koosneva kasti $3.50-ga Värsked asjad nagu puu- ja juurvili, pagaritooted ning piim on üldjuhul x2 kallimad kui eestis. Liha ja konservid seevastu odavamad. Samas 18tolline Costco pitsa maksis $10, millest sai kaks inimest kolm söögikorda.

Võimaluste maa .... ;)