kellyploom

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma annan ka ise ussirohtu. Aga see ei kõlba Soomele. Nemad tahavad, et arst annaks seda rohtu ja teeks passi ka vastava märke. Oletame, et ma lähen koeraga Malagas arsti juurde ja suudan talle teha selgeks mida täpselt vajan. Koer saab rohtu ja lendan. Jõuan ilusti koju Eestisse lõpuks ja siis tahan tagasi lennata. Ma pean andma uuesti talle seda rohtu kui läbi Soome lendan. Seda on ju liiga palju, et 2 korda anda 3kg kaaluvale koerale ussirohtu ühe nädala jooksul. Või siiski äkki mitte transiittsoonist lahkudes ei pea seda rohu nõuet täitma? Ma ju ei lähe Soome. Istun vaid teisele lennule. Ja veel, et millise lennufirmaga oleks lootust koer lennule saada? Finnairist ostetud piletiga ma seda teha ei saanud. Tahtsin ka koerale piletit saada ja öeldi et ei ole võimalik. Miks, seda ei öeldud.

Otsustasime, et teeme ise viisa. Ei nuuma Estravelit rohkem. Saadame postiga passid ja taotlused Soome. Pangaväljavõtted ka. Kui panen 3 passi ühte ümbrikusse ja tagastamiseks ka ühe ümbriku koos kümne euriga, kas sellest piisab? No viisade raha muidugi ka. Ja kui viisa käes, siis kas piiril ei peedistata enam. Viskan passi letti ja kogu lugu? Või pean lisaks passile ka raha näitama :)

Mul aga sellline asi, et bronnisime reisi finnmatkat reisibüroo reisi veebruariks omale. Tegime seda läbi estraveli. Seal öeldi meile, et kuna meil on buss lennujaamas vastas, siis peaksime viisa tegema enne sõitu omale ära. Sest piiril võib aega viisa tegemisega minna ja buss võib lihtsalt meid mitte ära oodata. Läheme 15 päevaks koos lapsega ja sooviks piiri kiiresti ületada. Nüüd aga selline asi, et Eesti reisibüroo tahab ühelt viisalt saada 75 euri. Meil 3 viisat vaja. Ise seda ajada on odavam. Aga kuidas saan seda teha kui mul ju ei ole reaalselt mingeid lennukipileteid selleks ajaks käes kui pean viisat hakkama taotlema. Reisibüroo annab ju voutseri alles enne reisi mulle. Kuidas saan nüüd omale viisa enne taotleda ja kas saan panna 3 passi ühte ümbrikusse ja palju siis tagasisaatmiseks raha panen sisse?