aamoo82

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eks lisan siia taas oma kogemuse.

Sisenesin USA'sse Atlantas paar nädalat tagasi. Jällegi ESTA'ga. Piiripunktis küsiti, kas olen varem käinud, kui kaua eelmine kord olin, mis on reisi eesmärk, kas tunnen siin kedagi, kauaks jään. Pileteid, bronne ega mingeid dokumente ei küsitud. Viisakas ja kiire.

Ebameeldiv kogemus oli hoopis Amsterdami lennuväravas enne lendu. Lend oli Delta Air Lines'iga. Kõik sellele reisile minevad inimesed seisid järjekorras, ning eeldatavasti siis Delta töötajad lasid kas siis üksi või koos reisivaid inimesi läbi. Teised seisid seni lindi taga.

Siis hakkas küsitlemine inimese poolt, kes end ei tutvustanud ega selgitanud, milleks selline asi üldse toimub. Eeldan, et tegemist oli Delta töötajaga. Kindlasti ei olnud see mingi Hollandi piiriametnik.

Korduvad küsimused selle kohta, kas reisin üksi või grupiga, kas pakkisin ise oma pagasi, mitu pagasiühikut üldse kaasa võtsin, kes pileti ostis, kas olen varem käinud, kus varem käisin, kas tunnen kedagi USA's, mis on reisi eesmärk, kuhu lähen, kauaks jään, mida ma USA's kavatsen teha, kellena ma töötan, palju mul raha kaasas on, paluti näidata hotelli broneeringuid, krediit ja deebetkaarte. Kaardid võeti ära kinnitusega, et neid ei kopeerita. Siis kadus meesterahvas kuhugi pikemaks ajaks ära. Tagasi tulles küsis veel igaks juhuks mõned eelnevatest küsimustest.

Kokku kestis see jant vähemalt 10 minutit ning küsitlemine toimus kõigiga. Eeldan, et USA kodanikud said niisama läbi. Ma ei ole kindel, kas asi võis olla ESTAs, kas viisaomanikud saavad leebemat kohtlemist või toimub see lihtsalt kõigiga, et välja rookida inimesed, kes piisavalt hästi või piisava kindlusega ei vasta ning võivad seetõttu olla kandidaadiks piiripuktist tagasisaatmisele ning seega lennufirmale kuidagi koormaks.

Mitte midagi küsitletust kusagile kirja ei pandud. Kordan, tegemist oli eeldatavasti lennufirma töötajaga ning mitte piiriametnikega.

Minule oli see igatahes esmakordne selline kogemus, kuid ma ei ole ka pidev lendaja.

Olen varem korra USA's käinud, SAS'i väljalennuga Kopenhaagenist ja maandumisega Chicagos, ning võrreldes selle kogemusega, kus kogu ühe USA'sse lennu suuna vältel oli vaid üks turva- ja üks passikontroll, ning ühe minuti väldanud piiriületus USA's, oli kogu Amsterdami krempel ja pagasi kaks korda läbivalgustamine ja pärast piirikontrolli veel ühe turvakontrolli läbimine (kingad jalast, arvuti ja vedelikud kotist, loomulikult) PÄRAST maandumist Atlantas üpris ebameeldiv.

Sellele nüüd tagasi vaadates oli see tegelikult üks naljakas kogemus. Hetkel, kui see kõik toimus, üldsegi mitte.

Oleks huvitav kuulda teiste inimeste kogemusi erinevatest lennujaamadest ja erinevate lennufirmadega USA'sse lendamisel enne veel, kui jõutakse üldse selle kardetud piiripunktini. :)

Tip:"passi löödi samasugune tempel nagu 2009.a, mille peal oli ainult sisenemiskuupäev, lennujaam, piiriametniku kood. Viimast võimalikku väljumiskuupäeva keegi passi ega mujale ei löönud"

Minul kogemus 2010. aasta novembrist. Käisin ESTAga. Passis sinine tempel, millel kaks punast templit kuupäevadega. Üks sisenemiskuupäev ja teine siis viimane võimalik väljumiskuupäev.

Ei olnud kavas siin eputama hakata. Küsisin lihtsalt küsimuse, tänan vastuse eest. Mul ei ole mingi probleemi see kellegi küsimise peale välja võtta, kuid kui kõlbab ka koos sellega masinast läbi lasta ning pärast lihtsalt sujuvalt suuremasse kotti pista, selle asemel et närviliselt lindi otsas kottidega kohmitsema hakata, saba kinni hoida ning veel kellegi närvilisema sõimu osaliseks saada, siis oleks väga tore. Nüüd tean selle võimalusega mitte arvestada ning seda ma teada tahtsingi. :)

Suuremast carry-on kotist välja küll, aga kas sleeve võib ümber olla? Täiesti tavaline riidest ja pehmendusega sleeve on. Kuidas see x-ray masinat häirima peaks? On kellelgi selliseid probleeme ette tulnud?

Pardakaart ei hoia nüüd küll kedagi teiste asju himustamast, et sobival võimalusel nendega turvalindi juurest lennujaama sügavustesse märkamatult putkata. :D

Eriti siis, kui keegi turvatöötajatest otsustab koti veel ekstra põhjalikult läbi otsida. Tähelepanu hetkeks kõrvale juhitud, kuid vastutus langeb ju minule oma asjadel silma peal hoida.

Tere. Kaevan vana teema üles, aga kuidas nende laptop'idega nüüd lennureisil on? Kas peab turvakontrollis kotist välja võtma? Mul on väike 10'' ekraaniga notebook, spets "tasku" sees. Kas võib koos "tasku"'ga või tuleb täiesti "paljalt" sinna mingile lindile toppida, ümberkaudsed pätid passimas, millal võimalus see ära krabada?

Mida peab lennujaamas arvestama, eriti turvakontrollis, kui laptop kaasas on?

:D Jah, paanikat pole tõesti vaja. Suur tänu vastuse eest!

Copenhagen-Chicago vedaja on Scandinavian Airlines. Tallinnast Kastrup'i Estonian Air'iga. Seotud lennud.

See passikontroll mind hirmutabki, et see asub kuskil ei tea kus ja ma ei leia seda üles ja teadmatusest lihtsalt magan vajalikud toimingud maha. Aga eks tõesti viidad on ju olemas.

Tere. Kindlasti on see nüüd väga totakas kommentaar, aga kuna teema haakub minu reisiplaanidega, ei hakka uut teemat püstitama. Jah, olen otsingut proovinud, kuid ikka kibelevad näpud küsimusi kirjutama.

Lendan üldse esmakordselt Eestist välja ja tõesti, muretsen oma teadmatuse ja saamatuse pärast. Novembris Tallinnast Chicagosse, ümberistumisega Copenhagenis.

Küsimused:

Eeldusel, et tehakse Tallinnas mõlemad check-in'id, mida peaksin ma siis kindlasti Kastrupi lennujaamas tegema pärast lennukilt mahaminemist? Järgmise lennuni on 1,5 tundi. Reisin ainult käsipagasiga. Lend Chicagosse väljub samast terminalist. Võin ma end siis lihtsalt kusagile värava lähedusse maha istutada ja põhimõtteliselt ainult oma järgmist lendu oodata ilma midagi muud tegemata?

Eeldusel, et Tallinnas mõlemat check-in'i ei tehta, peaksin siis kusagilt välja minema ja kusagilt siis uuesti check-in'i tegema ja alles siis samasse terminali lendu ootama?