sisssu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
0 meeldimist
0 postitust / 15 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mina sõitsin sinna kiirpaardiga teiselt poolt Koh Lipelt ja viibisin seal ühe öö. Ja järgmisel päeval Phiphilt AoNangi edasi, sõit oli lühike. Pea saar oli juba novembris kõvasti rahvast täis, rannas üksteise küljes kinni.
Öömaju pakuti juba sadamas kui ka tänavatel. Kui põhilisel hooajal minna, siis ehk tasuks varem ära broneerida.
Paaditrip muidugi võrratu, need ilusad pisikesed saared :) Meie ostsime ka büroost pileti ja läksime väikse seltskonnaga koos longtail paadiga. Meie õnnetuseks oli tormine ilm ja Maya Bayle ei saanud see väike paat sõita, liiga suurte lainete tõttu. Need kes tahtsid pidid ujuma läbi ühe koopa saarele, mis oli väga ekstreemne nende lainetega ja paljud seda kaasa ei teinudki. Peale novembrit aga selliseid ilmasid ei tohiks väga olla seal :)
Viewpointil käimine võtab aega, kuumaga päris väsitav sinna üles minemine ja võiks aega olla,et seda vaadet ka rahulikult nautida :)
Soovitaks jääda ikka ööseks saarele, kui võimalik. Saab rahulikumalt võtta. Ja kui vaid üheks ööks, siis võiks olla majutus pea ranna läheduses. Me olime mäe otsas ja võttis ikka aega edasi tagasi käimine, kui niigi vähe aega.

Ise olin seal eelmise aasta detsembri keskel ja siis veel pakuti kuhjaga majutust. See aeg kindlasti veel suurem valik. Oleneb kauaks jääte, ise soovitaks pea ranna lähedusse, kõik seal lähedal olemas. Ise olin Mountain resortis ja jube tüütu oli sinna mäkke koguaeg kõndida.
Käige kindlasti Top view'l , võrratu vaade :)

Palju võiks olla umbkaudu kahe nädalase reisieelarve Zanzibari reisiks? Pileti googeldasin sinna umbes 500 euriga. Majutuskohad ei tundunud just soodsad. Kuidas üldiselt seal rohkem ranna äärsed hinnad ?
Ei ole Sansibari hindadest siin juttu leidnud.
Tänud!

Qatar Airways' iga sõitsin eelmisel aastal Bangkoki ja jäin väga rahule. Igati mugavaks tehti reis :)

Hea hinnaga suures valikus hotelle saab veel vaadata ka www.sawadee.com

To Roheline Tarretis :

Ma arvan,et see on hea varjant. Nad tragid ja küll välja sebivad kõik mis vaja, oma silm on ka kuningas :P Ja kindlasti peab seda seal saama meie jaoks ikkagi odavalt. Kui kohal ja asi jõus, küll saab :) Ise oleks sama varjandi kasuks otsustanud.

Enamus neist küll jah asuvad India ookeanis Adamani mere saarestikus siis. Kuid Koh Samui ja tema naabersaared jäävad teisele poole poolsaarele.

Teil plaanis külastada samu kante siis mida meie külastasime peale Phuketi.

Meie kava oli järgmine: siselennuga BKK - Hat Yai ( 1 öö seal). Järgmisel hommikul Pak Barrast praamiga Koh Lipele (seal olime 4 ööd ja külastasime vahepeal paadiga lähedal asuvaid teisi saari). Siis kiirpaadiga edasi Phiphile kuhu jõudsime lõunaks ja järgmise päeval kell 3 läks praam edasi Krabile Ao Nangi piirkonda. Seal olime kaks ööd ja liikusime edasi sisemaal bussiga Surat Thani kus läksime praamiga KOh Phanganile (4 ööd) ja lõpetuseks Koh Samuile 3 ööks, tagasi Surat Thani ja sealt siselennuga BKK. ( Kuigi nüüd võtaks otse Koh Samuilt siselennu BKK tagasi.

Rapsimist oli küll, kuid lihtslt puhkamiseks oli samuti aega. Jäime väga rahule enda otsusega külastada paljusid erinevaid kohti.

Kui Teie alustate Phuketist ja lõpetate samuti siis teie teekonnal soovitaks: Phuket-Krabi-Phiphi-Koh lipe mööda vett ja siis Lipelt ferryga Trangi linna ( u 1 tund) ja mööda maad Surat Thani ( u 200 km) ja sealt edasi siis Ferryga kas Koh Samui,Koh Phangan või Koh Tao ja siis kas siselennuga Samuilt Phuketile.
Kolm nädalat paistab sobiv selleks olevat :)

Jah need fotograafi hinnad juba kõrgemadki kui Eestis :D Kummaline küll..
Kohal kindlasti leiaks kõik sobiva selleks puhuks ja hea hinnaga.. aga selge see,et sellise sündmuse puhul tahaks ju juba varakult kindlalt valmis organiseerida nii nagu vaja.

Koh Lipe asub Adamani mere ääres Tarutao saarestikus, kus veel palju teisigi ilusaid saarekesi. Kiireim viis sinna saamiseks on BKK- Hat Yai või Trang i linna ja sealt edasi sadamast ferryga kuskil tund pool. Meie esialgu sõitsimegi sinna lõunasse ja siis hakkasime mööda vett tagasi poole keskele liikuma, vahepeal külastades erinevaid kohti Phiphi,Krabi,Koh samui jne.
Ja Koh Phangan kuulub küll Samui alla, kuid on siiski jah eraldi väiksem naabersaar :)

See summa paistab tõesti sellise ürituse jaoks Tais suur. Ise muud kindlat summat küll teatud varjandiga öelda ei oska, kuid kohta oskaks küll soovitada, kui see veel lahtine.
Eelmisel talvel külastasin päris paljusid tai saartest ja kõige erilisem mulje jäi pisikesest Koh Lipe saarest Malaisia piiri lähedal. Väga armas kohake super ilusa loodusega :) Helesinine läbipaistev vesi lumivalge liivaga. Veel mitte nii avastatud ja suhteliselt rahulik koht. Suuremat luksust sealt veel otsida pole mõtet, suured hotellid jne puuduvad. Mootorsõidukitest ka ainult paadid ja mõnda üksikut tsiklit nägin ka. Kõige lihtsam pole sinna saada, kuid vaev seda kindlasti väärt :) Üritan isegi sellel talvel just sinna uuesti minna. Kindlasti romantiline ja väga eriline kohake selliseks sündmuseks :). Googeldasin ka sellise ürituse puhuks pilte ja leidsin ühe albumi :
http://www.flickr.com/photos/castawayresorts/sets/72157615873484343/with/3391284711/
Saarest:
http://www.kohlipethailand.com/

Ning teine meie lemmik saar oli Koh Samui provintsis asuv Koh Phangan. Meie olime rahulikumaks rannapiirkonnas Ban Tai bachil ja oli ka väga mõnus Resort B52.
http://www.b52-beach-resort-phangan.info/photos.html
Facebooki kommuuni alt leiab ka nende albumist seal olnud pilte pulmadest :
https://www.facebook.com/group.php?gid=117897031579001&v=photos&so=45

Koh Tao on samuti seal naabruses asuv väga ilus saareke.
Kui vaja võin ka mõlemast kohast pilte saata :)

Ei taha kellegi plaane vussi ajada aga soovitaks väga kõigile kel võimalus käija Koh Lipe saarel Malaysia piiri ääres. Vaid paari tunni kaugusel veel Koh Lantast.
Eelmisel kuul käisin Koh Lipel, Phiphil,Krabil-Ao Nangis, Koh Phanganil ja Samuil.
Neist lemmikuks sai Koh Lipe. Sellist võrratut loodust enam mujal ei näinud. Valged liivarannad,helesinine vesi ja ilus veemaailm. Väike armas saareke, mille lähistel veel palju teisi ilusaid saari.
Oehh.. tahaks tagasi ja oleks juba kauem seal :)

Käisin detsembris ja vahetasin minekuks 30 000 bahti ja ülejäänud vajaliku raha võtsin ATM-ist välja. Teenustasu oli 150 bht-i pluss enda panga tasu, mis ei olnud palju. 10 000.- bht i pealt alla 50 eek.
Visa tegemisel ei kontrollinud keegi raha. Kui isegi peaks keegi seda tegema, ju aktsepteeritaks mõlemat. Nii nõudlikud ka taikad ei ole :)

Nii palju nagu mina välja lugenud olen, ei pruugi üldse piirilt saada viisa on arrivali, kui sinu lahkumiskuupäev pole 15 päeva sees. Üks tingimus piirilt turistiviisa saamiseks 15 päevaks ongi see, et tagasilend peab mahtuma 15 päeva sisse.
Ja mingisugust teist viisat pole võimalik teha lennujaama jõudes.
Räägiti siin ka näiteks, et Lufansaga lennates ei lastud eestlast lennule, kuna tal puudus viisa eelnevalt ja tagasisõit ei mahtunud 15 päeva sisse.

Tip, millal Teie seda pikka järjekorda viimati nägite ja mis kellaajaga oli tegemist?

Mina tellisin reisi Qatar Airways ilt, kuid esimese lennu minul algusega Geneva-München teen ka Lufansaga. Helistasime Qatar Airwaysi kontorisse ja sealt uuriti kõik täpselt järgi, et Eesti kodanikena saame viisa piirilt 14 päevaks ja tasuta. Nägi piletitelt,et lahkume selle aja jooksul riigist ja siis pole mingisugust probleemi pardale minnes ilma viisata ja tegi igaksjuhuks Lufansale märke juurde, kui nad ei peaks teadma korraga neid asju eestlaste kohta Taisse reisides.