Karin01

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere taas!
aitäh kommenteerijatele, kindlasti leiab siit kasulikku ka tulevane mineja. Meie reis sai ilusti käidud ja mõtlesin ka omaltpoolt siis kommenteerida, nö peale reisi, et kuidas siis oli.
GoAdventure ei ole mingi ime-reisifirma, et peaks mõtlema, kas läheb iga minut pankrotti, kõik toimib. Võib-olla jäi vähemalt meile selgusetuks, mida nad täpselt korraldavad, aga nüüd saan öelda, et meeldiv klienditeenindaja varustas meid lennupiletitega ja meie väljavalitud hotelli eest maksmisega. Reis toimub nii, et kohapeal tegutseb vene reisifirma nimega RoyalPark, nemad võtavadki lennujaamas vastu, jagavad hotellidesse ja müüvad kohapeal ekskursioone. Osta palju tahad, hinnad sellised keskpärased, ei teab mis odavad aga hirmkallid ka mitte. Esimes(t)el päeva(de)l käib esindaja ja müüb siis neid pakette. Kui vene keel pole lemmikkeel, siis tasub otsida muid variante.Meie käisime Musandami poolsaare ekskursioonil- see on bussisõit mööda maanteed läbi kõrbe ja natuke mägede, vaibaturu peatus ja siis terve päev tüüpilisel turistilaeval, kus püüdsime kala, sai hästi süüa, sai ujuda ja snorgeldada. Polnud viga, vaated on ilusad, aga loodusturismiks seda kindlasti nimetada ei saa. Rannas (nimi Silmaringi Top10 raamatus "vene rand") müüakse ka vene ekskursioone, Aladin oli nende bukletile peale kirjutatud firmanimi. Valisime linnaekskursiooni- see oli meie jaoks ajaraisk, koosnes bussiga(40inimest) mööda Dubaid ringi sõitmisest ja kõige bussiaknast või bussi kõrvalt pildistamises. Kõik tähtsad kohad näeb ära, aga ausaltöeldes on neid ise palju parem avastada ja selleks hetkeks oligi see meil juba tehtud. Saime tegelikult suurema osa asju tehtud läbi hotelli retseptsiooni-laua. Poisid tellisid meile kõrbesafari ja hommikusöögi Burj al Arabi 7* hotellis ja mägisafari-ekskursiooni Hattasse. Kõrbesafari on närvekõditav sõit liivadüünidel ja õhtul (turisti)beduiinikülas kaameliga pildistamine, tantsushow, söök ja müügiletid, meeldiv kogemus. Dziipides on 6 reisija kohta. Hotell on oma purjetaolise fassaadiga ja jalgupidi meres seismisega omaette nähtus, minge peale kella 12 päeval, siis saab panoraamliftiga üles sõita, muidu saab kulda ja kaunidust imetleda ja kullapuruga üle puistatud kohvi juua. Hatta on oaasilinn tunni tee kaugusel Dubaist , seal on vabaõhumuuseum, uhke tamm ja looduslikud basseinid (pass kaasa, sest basseinid on Omaani territooriumil), kus saab sõna otseses mõttes kõrbes ujumas käia, väga hea kogemus.
Linnas tasub imetleda kõike uut ja inimese tehtut, palmisaarest saab parema pildid postkaartidelt, sest ta paistab ka kõrghoonetest, aga õhk ei paista nii hästi läbi, seega jääb mulje pigem udune ja tema peale sõites pole midagi vaadata peale kõrgete kortermajade ja tühjade ehitusplatside ja saare otsas kõrguva Atlantise hotelli. Linnas liiklesime dawa-dega, mis on abajal sõitvad paadikesed, 3 krooni sõit, kindlasti järele proovida! Bastakiya nö vanem linnaosa, kus on taastatud tuulutstornidega hooneid ja kus asub Dubai muuseum. Teisel pool on turud, vürtsi-ja kullaturg tasuvad kindlasti vaatamist ja endale või teistele midagi suveniiriks ostmist.Lisaks on müügil lõputult hilpe ja muud pudi-padi. Ei saa mööda ka grandioossetest kaubanduskeskustest, mis on kindlasti üks Dubai vaatamisväärsustest; Emiraatide kaubamajas (mall) on kuulus aastaringne sise- suusakeskus, Dubai kaubamajas aga ilmselt suurim sise-akvaarium, kus sukeldujad kaladele toitu viivad ja ennast rahvale näitavad. Seal käivad aega veetmas kohalikud, palju-palju butiike ja vähem- ning rohkemtuntud poode, Ibn Battuta on kuue antiikse teema järgi kujundatud keskus, kus on hea lihtsalt jalutada ja vaadata. Kindlasti-kindlasti tuleks vaadata sealsamas Dubai kaubamajas purskkaevude showd (alates kella 18-st iga poole tunni tagant) ja käia sealsamas Burj Khalifa vaateplatvormil, sest see on praegu maailma kõige kõrgem ehitis, see oli ilmselt ka meie reisi kõrghetk, olla 452m kõrgusel ja vaadata veel kõrgemale, kuni 828m, kus on Khalifa tipp. Kaubamajade ja hotelli vahel liikusime metrooga, mis on üsna hiljuti avatud ja väga hea taskukohane (12 krooni lihtpilet üks ots) liiklusvahend, ka taksomeetriga taksod õigustavad ennast täielikult, keskmine arev oli meil 30 krooni, umbes 7-10 minutit sõitu.
Ahjaa, ilm on Dubais soe ja mõnus, õhtud on eriti head, 12-16 on parem leida tubane tegevus ja mitte päikse käes olemisega end vaevata. Teenindus on ka hea, inimesed on ausad, kuna tegemist on sheigi poolt kontrollitava riigiga, siis poleks eksimine vist võimalik. Kohalikke näeb aga pigem hava, sest 75% inimestest on Indiast, Pakistanist, Filipiinidelt ja mujal sinna tööle tulnud. Meil jäi käimata Abu Dhabis, sellest võime järeldada, et ka Dubais ja Dubai ümber on palju-palju näha ja teha. Soovime kõigile aktiivset ja lõõgastavat puhkust!

Tere taas,
meile lubatakse hotelli Zain International 3 hommikusöögiga ja basseiniga. Näinud-kuulnud?
Kas keegi nö idarannikut (see mis on teisel pool Dubaist), kas vaatamas käis?

Aitäh, neile kes on lugenud ja vastanud:) Järgmine kord mõtleme kindlasti ka ise broneerimise ja korraldamise peale.
Aga seni, mida need, kes käinud on, kohapeal tegid? Mida vaatama minna, milliseid linnu külastada? Kas otsida kohalikke ekskursioonipakkujaid? Oskate mingit firmat/korraldajat soovitada?

"päike paistab meil ka pilve taga"