Kai Do

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

6 meeldimist
0 postitust
29 kommentaari
Viimased kommentaarid

Algul käid ära Birmas (kuna sealsed olud võivad kiiremini muutuda) ja seejärel lähed Mehhikosse (see ühiskond veidi inertsem). Söögilauas kana ja kala pole mõtet võrrelda, lihtsalt erinevad asjad.

On tulnud hoiatus, et kohapeal viisa tegemine võib nüüd uue süsteemiga (ja sellest tulenevate järjekordadega) kuni paar tundi aega võtta. Palju mugavam on e-viisa eelnevalt kodus ära teha, toimib tõrgeteta ja maksab sama palju. Vbl läheb ka lennujaamas ludinal, aga vbl ka mitte. https://eservices.immigration.go.tz/visa/ 

Eelpoolmainitud Nha Trangi kindlasti ei soovitaks. Kui just pole plaani vene keelt ja (teenindus)kultuuri praktiseerida. Pikemalt sellest Estraveller 2015/1 lk 54 https://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_1-2015

Nha Trang jätke kindlasti välja. See ei ole enam Vietnam. Vt ka https://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_1-2015 lk 54.

Hotelli soovitan Funchalisse, sealt hea väljasõite teha. Paariks päevaks rendiauto, et kaugemad kohad läbi sõita ja lühemad otsad saab mugavalt bussidega teha. Levadade kohta ostad kohapealt taskuformaadis raamatu ja valid sealt mustade ja punaste hulgast endale sobivaimad. Ei maksa karta, et need liiga rasked on - euroturvalisus on enamus ohtlikest paikadest kinni pannud. Lugeda saad veel: https://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_5-6_2015 alates lk 38, pilte lisaks vaadata http://kaidohaagen.com/gallery_695171.html

Kui ka vee all käid, siis kindlasti Tofo / Inhambane kant.
http://kaidohaagen.com/gallery_291707.html

Vaata Finnmatkat (TUI) või Rantapallo viimase hetke pakkumisi sügise poole, praegu pole veel õige aeg. Pilte Salilt: http://kaidohaagen.com/gallery_477934.html

Malapascual võib rummkoola küll imeodav olla, aga eelkõige on see saar siiski sukeldujatele. Kui veealuse maailma osatähtsus teil alla 66%, pole mu meelest sinna mõtet trügida.

Detsembris ostetud Ergo aastane reisikindlustus on juba ära tasunud. Lend hilines kolm tundi, jätkulennust teise kompaniiga jäin maha, uued ostetud piletid hüvitas Ergo kiiresti ilma igasuguste probleemideta (miinus omavastutus).

Eelmise aasta viimases Estravelleris ilmunud lugu (lk 39 - 44) peaks su hirmud maha võtma. Kui füüsilist eksemplari ei leia, siis siit saad e-versiooni näha:
https://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_5-6_2015
Lisapilte võid vaadata: http://kaidohaagen.com/gallery_695171.html

Mina soovitaks hübriidi Nikon1 AW1. Olen seda proovinud küll vaid vee all, aga kaalun päris tõsiselt selle variandi lisamist oma varustuse hulka. Tegin sellest millalgi ka põgusa ülevaate http://www.iamphotographer.eu/EE/blogi/2014/03/tutvumas-veemaailmaga-koos-lastega-ja-nikon-1-aw1-ga Kvaliteeti on kindlasti rohkem, kui sul tegelikult vaja on. Spetsifikatsiooni siia kirja panemine läheb pikaks, loe läbi tutvustus nt http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=863&cid=9926&cgid= ja sulle saab selgeks, kas see kaamera on sinu vajadustele vastav. Et kaamera kaelas ei pendeldaks on lahenduseks nt BlackRapid'i süsteemi kasutamine. http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=592 Ise kasutan nt nende RS-7 mudelit ja enam ei tule mõttesegi tavapäraselt 'kivi kaelas kanda'.

Vbl ei tasu kava liiga laiaks ajada, siis ainult sõidad ja näed vaid bussi-lennu-rongijaamu ning hotelle. Kui otsustad Sapa kasuks, siis soovitan võtta privaat-tuuri või vähemalt kodumajutuse. Lisainfi leiad ajakirja Loodusesõber viimasest numbrist (kui huvi on, võin pdf-i saata, pabeversioon su käeulatusest vist tiba kaugel). Pärast seda nt Hoi An ja sealt otselennuga edasi PP asemel hoopis Siem Riepi. Säästad rapsimise arvelt kõvasti aega. HCM ja Lõuna-Vietnam jäta järgmiseks korraks.

http://vietnamvisapro.com/ Kõik variandid ja vajalik info seal olemas. Ise maksin Paypal'iga 10$, kinnituskiri järgmine päev käes, Hanoi lennujaamas ühes sabas 5 minutit, siis teises 10 minutit, 45$ sulas ametnikule (tegelikult maksin eurodes, polnud probleem) ja lindi juurde kohvreid ootama. September 2014.

  1. Minu soovitus lennuks oleks Turkish Airlines.
  2. Teie valitud ajal on sobilikemaks lõuna- ja läänerannad.
  3. Selle aasta esimeses Estravelleris http://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_1-2014/10?e=3875337/7560481 lühem ja Maailm&Maitsed ajakirjas (rikkalikemalt lettidelt võib veel leida, kui ei - siis digivariant http://www.digiraamat.ee/product/Maailm-&-Maitsed-01-2014-1252 ) veidi pikem lugu Sri Lanka kohta. Lisaks mõned pildid http://kaidohaagen.com/gallery_603902.html
  4. Esimesed paar ööd ette, ülejäänud kohapealt.
  5. Mägedesse tripi tegemiseks soovitan otsida auto koos juhiga.
  6. ATM-e piisavalt.

Värskes ajakirjas Maailm&Maitsed pikem artikkel Sri Lankast, ehk saate sealt mingeid ideid. Lisaks midagi ka galeriis: http://www.kaidohaagen.com/gallery_603902.html

Midagi ka eesti keeles.
http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=63,3733,4104,4109
Külastada tasuks Thean Hou templit, sealt sain mina kõige surema elamuse. Eelnevalt tuleks muidugi järele uurida tseremooniate toimumise täpne aeg.

Oletades, et pead silmas Kagu-Aasiat, ühinen eelkõnelejatega, et Taist alustada on kõige mõistlikum. Tais tasub aga igal juhul külastada ka põhjaosa (Chiang May, Kuldne kolmnurk jne), mitte piirduda ainult lõunaosa rannaliivadega http://kaidohaagen.com/photo_5165977.html#photos_id=5183399. Teine sellise pehmema maandumisega koht oleks Bali ja selle ümbruse saared http://kaidohaagen.com/photo_5165914.html.

Tõenäoliselt on praegu Borneol turistiga millegi tõsisemaga juhtumine sama tõenäoline, nagu Tallinnas jääpurikaga pihta saamine st ilmselt seda ei juhtu aga samas ei saa täielikult ka välistada. Sipadanil sukeldumiselamuse saamine oleks garanteeritud. Kuna sealne vee alla minek on aga limiteeritud 120 inimesega päevas, siis kindlasti tuleks ajad eelnevalt broneerida. Baasiks sobib hästi mõni sukeldumiskeskus Mabul'i (http://kaidohaagen.com/photo_5183100.html) saarel. Sipadanil endal on ööbimine keelatud, sinna tehakse kahesukeldumise-trippe lähikonnast. Kui sukeldumiskogemusi rohkem, siis kindlasti üritada saada Turtle Tomb'i vaatama http://kaidohaagen.com/photo_5182268.html. Ise sukeldusin seal Dive the World'iga http://www.dive-the-world.com/diving-sites-malaysia-sipadan-island.php?gclid=CPGvpMuU9bUCFUbKtAodNWoA6A , mitte odavaim ega kalleim, aga igati OK keskus.

Tangkoko Nature Reserve - rahvuspark, kus hea (?) õnne korral võib vabas looduses metsiku ahvikarja (Sulawesi crested black macaque) keskele sattuda ( http://kaidohaagen.com/photo_5182977.html parempoolne pilt) või ööpimeduses näha üliharuldast /-nunnut tontkandlast (Spectral tarsier http://www.photographersdirect.com/buyers/stockphoto.asp?imageid=3181975). Mina sain mõlemast osa. Veeloomad ei saa muidugi üle ega ümber sukeldumistest Lembehis ja Bunakenil.

Viidatud artikli kokkuvõtvast viiest punktist tuleks tõsiselt võtta esimest ja viimast. Ülejäänutega on aga nii ja naa: (2) autoga igale poole ei saa, (3) korravalvureid igale poole lihtsalt ei jätku, (4) ka nö kohalik sõber võib osutuda selleks, kes sul naha üle kõrvade tõmbab. Eelkõige on oluline tervet mõistust kasutada. Ja selle alla ei kuulu igasuguse i-kamaga liputamine, rahakoti tagataskus kandmine jne. Kuigi kogu mu Filipiinide trip oli vaatamisväärsustevaba ''rahulik uitamise reis'', siis Manilas otsustasin teha erandi ja käisin kondamas nende vanalinnas e Intramuros'es. Jäin väga rahule. Kui aga oli valida, kas lonkida veel tunnike enne pimenemist või võtta kohalike rikšameestega tänava ääres veidi viina (umbes kolm lonksu), siis valisin viimase http://kaidohaagen.com/photo_7392842.html#photos_id=10683342 . Loomulikult ei oleks ma läinud seda tegema kuhugi kõrvaltänavate kangialusesse. Vestlus nendega oli igatahes huvitav ja üllatuseks oli üks tüüp (pildil vasakpoolne ja tol hetkel töötu) väga laia silmaringiga, rääkis mulle kohalike inimeste elust ja arusaamadest ning oli ainuke kogu selle reisi jooksul, kes midagi (hiljutine jalgpallimäng, asukoht, nõukogude ike) Eestist teadis. Loomulikult ei ütle ma, et kõik peaks kohe samamoodi tegutsema, kindlasti mitte. Pigem tõin ma selle näiteks, et ei oldaks klišeedes kinni.

Ronja, kui soovid lihtsalt 10 päeva rahulikult uidata, siis Manilale kuluta neist maksimaalselt poolteist, ülejäänud aega naudi mõnel väiksemal saarel, nende valik on seal lai.

Miks Sa Balit pelgad, kas kõrvus kellegi arvamus, et see liiga turistikas? Kui see Su esimene Indoneesia trip ja 'sooviks näha nii kultuuri, loodust kui ka nautida rannamõnusid', siis just Bali saar on minu arvates see koht, kus need kolm komponenti 10(!) päevaga ilma suurema rapsimiseta kätte saad. Ei pea ju ilmtingimata minema kõige rahvaohkematesse kohtadesse. Liida sellel veel Bali kagukülje all olev Nusa Lembongan paariks päevaks ja Su soovid saavad täidetud. Kui veel rohkem siputada tahad, võta plaani ka Komodo või Rinca. Lisaks on mitmetel lennufirmadel otselennud Singapuri ja Bali vahel. Kui huvi on, siis siin minu Indoneesia kogemused piltide kujul http://kaidohaagen.com/gallery_291705.html