plekkpurk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas mitte immigratsioonis ei saa 30 päeva pikendada? Mina tegid seda Koh Samuis. Ja sain. Järgmine viisa run Penangi ja sealt saab 90päeva pikendust.

Nüüd juba liiga kiireks asi läinud?

Mina tegin kunagi Eesti-Amsterdam-Barcelona-Eesti koos neiuga läbi. Kuu aega oli umbes tripp. Muidugi on ohte ja mitte kunagi ei saa mina öelda, et teiega läheb kõik hästi. Palju saab ise selleks ära teha ja ülejäänud on elu poolt pakutav bingo loto.

Üldiselt ma eriti ise eriti hoiatajaid kahjuks ei kuula ja usun headesse inimestesse ja õnnelikusesse. Olen rumal.

Nautige elu ja tehke seda, mida õigeks peate. Lihtsalt tehke endale selgeks kõik asjad, mis võivad juhtuda ja leppige kokku, kuidas käitute.

Internetist tulenevalt sai mitu postitust. Selle võib admin kustutada, kui soovib. Ei pea.

FB grupist pole midagi kuulnud ja pole ka ise otsinud. Mina käisin eelmisel suvel augusti algusest septembri alguseni. Umbes 4 nädalat ja absoluutselt ei kurda. Kõndisin põhjateed e. camino de nortet - santander-santiago-finisterre. Kusagil öömajata ei jäänud ja liigseid rahvamasse ei kohanud. Küll aga muutus pilt siis,kui minu teekond prantsuse teega kokku sulas. Vb ka seepärast,et paljud jalutavad seda viimast kahtesadat kilomeetrit. Sain vast maksimaalselt 2-3 vihma ja päeval olid lühikesed riided, kui jubapäike soojendas. Edu!

Kunagi sai Hiiumaal käidud Roose puhkemajas/guesthouse`is.

Väga mõnus ja privaatne koht. Lambad aia taga ja mereni on ka 100meetrit ning vaade on mõnus.

http://www.roose.ee/index.php?id=8

Tere-Tere.

Käisin siis ka põhjateel ära ning tegin sõpradele väikese kokkuvõtte, mis on huvilistele leitav aadressil : http://caminodenorte.blogspot.com/

Lõigul Santander-Santiago-Finisterre, kogunes minu spekulatsioonil natukene ehk üle 600km-i, mille läbisin veidikene vähem, kui kolme nädalaga. Arvan, et keskmiseks tuli umbes 32-34km päevas.

Kel huvi ja soovi minu käest miskit küsida, siis antud teelõigu, seljakoti sisu ja kõige vähegi muu kohta võin alati proovida abi ulatada.

Emotsioonid soojad ja soojus on sees edasi.

Buen camino

Caminofänn` ile suur aitäh!

Paar tundi tagasi sai siis lennukipiletid ostetud Riga-Vantaa-Barcelona. Veedan küll Vantaas öö, kuid mul ei ole vähimatki kurbust selle tõttu hinge tekkinud. Tegemist siis lõpuks ikkagi viimase hetke minekuga, kuna täna hommikul selgus,et vaba aeg on tekkinud. Lahkun kolmap (21august) ning naasen Eestisse 12 september. Barcelonast sõidan rongiga Santander`i ning alustan sealt oma teekonda, mis peaks spekulatiivselt tulema umbes 500km kõndimist. Plaanin siis selle ajaga jõuda vähemalt Santiagosse ning kuna plaanideks pole hetkel aega olnud, siis loodan spontaansele maailmale. Mõningat lugemist on ikka enne tehtud ka.

Üritan homme leida endale miski vestmiku kaasa ning loobusin viimasel hetkel uue ja kergema magamiskoti ostust. Veepudel tuleb ka vast tavaline plastikpudel, mida saab igast poest - tundub kõige muretum ja kergem. Igatahes rõõm on sees olemas ja ehk tuleb sellest kiirustamisest ikkagi üks mõnus teekond.

Mina läksin ikkagi ringtee kaudu kunagist. Lasin ennast maha panna ebameeldivas kohas ja ronisin ülesse viaduktile siis ning hääletasin edasi. Kuigi sildiga hääletamisel on kindlasti ka omad miinused, siis soovitan sedagi..

Tere jalutajad!

Minul siis ka plaanis rännakule minna. Seda tõenäoliselt septembri lõpus - oktoobris. Olen juba mitu aastat trip.ee-l silma peal hoidnud ning ehk natukene liigagi palju üritanud teekonna kohta lugeda. Aga tundub, et nüüd hakkavad asjad selle suunas liikuma. Valisin siis enda jaoks põhjatee (kui ma nüüd midagi segamini ei ajanud). Sõltuvalt oma eesmärgist - leida aega enda jaoks ja muidugi selle kõrvalt ka teiste toredate inimeste jaoks, keda teekonnal kohata. Mõte on siis alustada Saint-Jean-Pied-de-Port-ist ja jõuda nn. maailma lõppu, ehk vee äärde. Septembri lõpp ja oktoober ei tohiks väga tihe olla? Augusti kohta on kirjutatud, et kõndides kedagi ei näe aga öömajad tihti inimesi täis. Minu planeeritud aeg ehk peaks natukene muretumaks mind tegema? Samuti plaanin rännaku ette võtta sellistes jalatsites nagu Five Fingers/Fibramid (igal varbal oma sahtel). Plaanis nad seotada peadselt, et jõuaks mõned pikemad vahemaad nendega käia ja niisama ka sissesõitu enne minekut neile teha. Neil olemas üpris korralik mudelivalik ja vaja leida lihtsalt natukene veekindlam ja matkale sobilikum jalats. Seljakott tuleb ka tõenäoliselt üpris kerge. Suurt matkakotti ehk ei tulegi, või kui võtan, siis sellise, mille saab meeldivalt kokku pakkida. Tavalise seljakoti toestus võib ehk sellise maa peal liiga teha mulle?

Eelnevalt kogemus kunagi Tartu-Amsterdam-Barcelona ja tagasi hääletamisreis ja seal oli ka kaaslaseks väikene seljakott, kuhu sisse mahtus veel suur magamiskott. Seekord võtan õhema.

Liigne agarus on tihti ogarus ning üritan muidugi ennast mitte liigselt ette valmistada- aga ikkagi: on keegi samasuguse rännaku paari aasta jooksul läbi teinud ja viitsiks/sooviks mulle näiteks teada anda oma eelarvest ja ajakulust? Olen siin lugenud küll nendest asjadest, kuid aastad ja inimesed on muutlikud. Seda parimas mõttes.

Igastahes siia teksti paar küsimärki moodustus. Kui kellelgi aega, võib natukene minu peaks olevaid lahtreid üritada täita aidata.

Kõike parimat!