kukunukuke

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Tere,

Vabandan et ennem ei jõudnud vastata...

Kahjuks on temperatuurid viimaste päevade jooksul veidike langenud ja on tuuline. Kui päike on väljas siis on super, aga nii kui oled viludas või õhtul hilja väljas peaks ikkagi olema soe jakk ja lapsel vb isegi müts, kui liiga tuuline. Ise käin veeel saabaste ja kevad mantli või paksema jopega... ilmateade lubab et temperatuurid tõusevad uuesti, kuid arvesta et õhtul on vb ainult 5-6 kraadi, aga päeval kuni 16 -17. Kui mõned tõusud välja arvata, siis tänaval saab tõukerattaga hakkama küll, aga tuntumatel tänavatel on üldiselt väga palju rahvast ja seal võib liiklemine tõukkerattal tülikas olla... ja kui laps ära väsib siis pead ju seda lõpuks ise tassima!! aga muidugi võta kaasa ja kui kohapeal näed et ei tule välja siis saad ju hoteeli jätta.

Loodan et said oma küsimustele vastuse

ära muretse blondid meeldivad neile veel eriti :)

Elan juba rohkem kui aasta Barcelonas ja omalt poolt lisaks jÄrgmist.

Barcelona on kallis linn.. eriti igasuguste vaatamisväärtuste külastamine ja öömaja, aga hakkama saab.

Girona lennujaamast saab Barcelona Estacion du Nord bussijaama lennujaama bussiga (mis on ühendatud Ryanairi lennuaegadega) edasitagasi pilet on 23 euri nägu ja ühe otsa pilet 14 eur nägu infot leiad siit:

http://www.sagales.com/pubdocs/2687_aeroport-girona-costa-brava---barcelona-(estacio-nord)-2011-12-20.pdf

sõiduks arvesta umbes 45 min - 1 tund

Jalgsi lennujaama minek on praktiliselt võimatu sest see asub linnast väljas ja suurte maanteede ääres... ja oleneb ka muidugi millisest terminalist lend väljub sest terminalid 1 ja 2 on eraldatud (nende vahel saab liigelda spets lennujaama bussiga) Ka saab väga lihtsalt kesklinnast Plaza Cataluña juurest lennu jaama bussiga t1 või t2 umbes 30-40 min El Prati lennujaama. Pileti hinda hetkel täpselt ei mäleta, aga vanasti oli umbes 5.40 eur nägu. siiski on minek taksoga kõige lihtsam.

Lõbustuspark (vanim Barcelonas) asub Tibitabo mäe otsas:

http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/attractions/tibidabo-barcelona.html

Loomaaed asub kesklinna lähedal Ciutadella Pargis:

http://www.zoobarcelona.cat/en/

ja selle lähedal asub ka Shokolaadi muuseum:

http://pastisseria.cat/en/PortadaMuseu

umbes 1 tunni reisi kaugusel asub ka tuntud lõbustuspark Port Aventura... aravan et nad avavad hooajan Märtsis või aprillis infot saad siit:

http://www.portaventura.co.uk

linnas on palju ka avalikke lastemängu väljakuid ja rannas on tavaliselt ka mõni turnimise koht.

Shoppingu kohta ma ei oska eriti kahjuks infot anda kõige tuntumal tänaval Passeig de Gracia peal on kõvasti kalleid Boutique. samas on ka Suuri kaubanduskeskuseid kust võib leida erinevate hinnaklassidega poode. Tuntud markidest on H&M suhteliset levinud ja ka Zara, mille hinnad on normaalsed ja tihti peale on ka allahindlusi.

Söögi kohapealt oleneb täiesti kus ja mida süüa, gastronoomia huvilistele on palju ülipõnevaid ja kalleid kohti kuid kindlasti saab tavalisemad ja ka kohalikud road proovitud normaalse raha eest.

Kui otsustad Barcelona kasuks ja ma parasjagu siin olen, siis olen meeleldi nõus kokku saama.

hetkel on pÄeval kuskil 16 kraadi ja öösiti kuskil 6.. viimased päevad on olnud päieselised ja pimedaks läheb kuskil 18:45.. arvesta sellega et Barcelona on suhteliselt tuuline linn.

Lapsel tuleks ja ikka silma peal hoida, eriti suurte teede ja vee ääres, aga üldiselt on hispaanlased väga lapsesõbralikud. Paha ei teeks ka eespool mainitu ; lapsele telefoni number või hotelli asukoht riiete külge kleepida.

Loodan et said siit endale veel mõned mõtted!! :)

Tere,

Kui ostad ainult ühe otsa piltei Girona - Barcelona tuleb see natukene kallim... kui sul on edasi tagasi sõitmine osta kindlasti edasi tagasi pilet. üks ots on 14 Euri ja edasi tagasi 23 euri nägu. bussi ajad ja hinnad leaid siit http://www.sagales.com/pubdocs/2687_aeroport-girona-costa-brava---barcelona-(estacio-nord)-2011-12-20.pdf Buss on ühteviidud Ryanairi lennuaegadega ja tavaliselt kui lennuk náiteks hilineb, siis buss ootab. Autoga liiklen ise juba üle aasta Barcelonas ja see on suht tülikas. Ummikuid on palju, aega läheb kõvasti rohkem kui metrooga. Parkimist on raske leiada ja parklad on kallid. samas muidugi on autoga mugavam kui plaanite ka väljaspool Barcelonat ringi sõita. Gironas onn autoga kergem liigelda. Bussiga saab Gironast otse Barcelona Nord bussijaama ja sealt on lihtne edasi liikuda. Ka taksoga ei tohiks väiksemad vahemad hinna suhtes üle jõu käia. ööbimiseks Barcelonas on palju variante. vaadata võid náiteks järgmist lehekülge http://es.hostelbookers.com hotellidest soovitan näiteks Hotel Barbara´t või hostal boutique Khrono´st.

Tere Soovitan kindlasti läbi sõita Essaouirast, see on väga ilus linn. Ise olen käinud ära ka Maroko lõuna osas (Lääne Saharas)mis on endine Hispaania koloonia. Sahara on kindlasti mõeldav kui on tahtmine kogeda midagi veidike ekstreemsemat ja näha Markoko "teist poolt" Sahara keel ja kultuur on Maroko omast väga erinev ja omavahel nad eriti hästi läbi ei saa, kuna Sahara tahab saada iseseisvaks ja Markoko on selle vastu. Samas on Saharas palju vaadata ja teha. kesklinnast leiate 2-3 erinevat reisibürood mis pakuvad igasugu põnevaid ekskursioone.proovige Markokos kindlasti (eriti Saharas)kala ja mereande, need on odavad ja super värsked,kui on võimalus käige ka kalapüüdmas. Riadid on kõige mõnusamad ööbimis paigad kus saab kogeda tõelist kohalikku eluviisi. Medina´d ehk vanalinnad on iga linna uhkus ja tihti peale on nad ka väga huvitavad. Olen isekäinud 3 korda ka Asilah ´is seeon põhjas Tangerisit veidi edasi see on väga ilus ja kultuuri rohke linn. Suviti toimub seal käsitöö ja kunsti festival, ja veel on seal rand nimega Paradise Beach - mis on siiamaani minu elu kõige ilusam rand mida ma näinud olen. teed on ka Marokos üsna head ja seega trahvi saamine ka üsna tõenäoline, sooovitan kiirusepiirangutest kinnipidada.Politsei kontrolle on palju ja eriti huvitavad neid välismaa numbrimärkidega autode kinni pidamine. Kui teid kinnipeetakse siis soovitan teil teeselda et te ei räägi peale eesti keele ühtegi keelt (kui siis ainult kohalikku keelt) ja trahvid on tavaliselt kuskil 40-80 euri vahel. Lastega reisides tuleb olla ettevaatlik eriti linna keskvälkjakutel kus näiteks Marrakechis on korraga mitu sada inimest,peab lastes silma peal hoidma. Marrakechi keskväljakul olge ka ettevaatlikud kohalike pildistamisega, sest kui nad teid nÄevad siis tulevad nad kohe raha küsima. Mul pole Marokos bussiga reisimimisel erilist kogemust, aga linnaliinid on üldiselt jubedalt ülerahvastatud ja isegi pärast mitmeid kordi seal käimisest polema veel linnaliini hindadele ja süsteemile eriti pihta saanud. Marrakechis ei soovita ma juua ka kraani vett, eriti lastel ja varustage ennast kindlasti kõhurohtudega. õhtud on hetkel jahedad eriti rannikul. Essaouiras soovitan kindlasti käia vanalinnas Medinas, hoopis midagi muud kui Marrakech! ilusat reisi.