stellat.

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisin Marokos kui olin rase ja ka siis kui laps oli kuuekuune. Elasime seal kaks kuud ühes väikses ookeaniäärses külas. Viimane postitus oli väga täpne. Väikeste lastega saab Marokos hakkama. Oma tänavanurga pisikesest poest sain lapsele osta spetsiaalseid lastele mõeldud putrusid, Pamperseid ning ühe tundmatu firma mähkmeid (olid ka head). Muud sööki keetsin ise kartulist-porgandist mis turult sain.

Tere

Olen Marokos käinud paar korda ja seal natuke pikemalt ka elanud. Tunnistan ausalt, et Fezis olin ainult ühe ööpäeva ja erilist muljet ei avaldanud. Aga maitse asi eks. Sinu nimekirjast oskan kaasa rääkida ainult Marrakechi ja Essouira teemal. Toredad kohad mõlemad. Esssouiras saab ookeanisse viskuda.

Minu soovitus: Minule meeldib Marokos ookeani ääres elada, sest kliima on seal hea (jahutav tuul! Päike ja kui tahad kuumusest pausi, siis tulevad suured pilved ette). Otsige kaardilt ja raamatutest üles selline koht nagu Sidi Ifni. Väga tore väike linnakene/külakene. Kuna see kuulus kunagi hispaanlastele, siis on ta välimuselt teistsugune kui teised Maroko külad. Elanikud on seal väga sõbralikud ja mõnusad. Kui soovite aja maha võtta päevaks või nädalateks, siis võin soovitada sama korterit kus me ise elasime. Teine kohalik sõber peab mul suveniiripoodi ja korraldab kaamelisõitu kõrbekülla jne.

Üks soovitus: Kuna tegemist on moslemitega, siis ärge ennast rannas üleliia paljaks koorige. Üleüldse riietusest, siis maikade-toppide asemel võiks särgil olla ka (natuke) käiseid ja seelikud/püksid võiksid vähemalt põlvedeni ulatuda. Pole mõtet prantsuse pensionäridest haagissuvitajaid immiteerida ja käia maikade ja lühikeste pükstega. Päris võigas vaatepilt. Riietumist silmas pidades vähendate üleliigse tähelepanu tekkimis võimalust.

Ma kondasin Marokos ringi oma 6-kuuse tütrega. Lastega on see, et siis olete kolmekordselt suurema tähelepanu all, mis ei ole ju halb asi. Vastupidi, see on suurepärane võimalus kohalike tundma õppida. Nad on suured lastesõbrad. Naised tulevad parves ligi ja tahavad last musitada (peaks head õnne tooma). Minu laps musitati pooleks ja see meeldis talle. Muidu liiklemiseks rentisime auto (sain isegi turvatooli, mis on Marokos ikka tõeline ime). Bussidega kimasin ma Marokos siis kui laps veel kõhus. Bussid on nagu on - rahvast täis ja vanemad, aga mitte kõik. Marokos on üks või kaks kallimat ja korraliku bussifirmat (üks oli vist CTM).

Isiklikult soovitan sellist linna nagu Sidi Ifni (Agadiri lähedal, u 3 tundi). Vanasti kuulus hispaanlastele ja nüüd saab vaadata, mis neist maha jäi (nt vana kasiino,mis nüüd seisab kinninaelutatult. Kiriku muutsid kohalikud kohtumajaks jne). Küla asub ookeani ääres ja seda saab kohvikutes istudes vaadata tunde ja tunde). Surfamine ja body board on ka seal külas popp, kui huvi. Turvaline, puhas ja rahulik koht. Teistest Maroko linnadest/küladest erinev. Öömajad ookeani äärega samal tänaval. Suerte Loca on popp, aga kui liikuda SL-st edasi, siis poepidaja Hassan rendib poekohal kortereid nii päevaks kui kuudeks :D Soovitan. . . . 2 = Ä või A! 6 = Õ või O! Y = Ü või U! Järgmise kolepostituse Trip.ee kustutab!