tõru111

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina panin sinna näiteks oma vanemate kontaktid, kes elavad Eestis.

Küll see vihm hajub selleks ajaks kui me lähme Locust:D Oktoobri teisel poolel on ilm hea ja see väike soe vihm on ainult mõnus vahepala kuumale troopikale :D

Mina räägin turistiviisast, mida saab 3 kuuks :) 15-päeva viisa on võimalik saada kohapealt. Kuna ise lähen 3,5 nädalaks siis mul vajalik see 3 kuu oma. Pilt peab olema 3,5 x 4,5 cm. Tai Helsingi saatkonna leht on abiks:

http://www2.thaiembassy.fi/index.php/en/visaservices/tourist-visas

Mina jälle saatsin tähitud postiga Tai saatkonda Helsingis ning üleeile sain passid kätte, viisad ilusti sees.

Panin ümbrikusse iga viisa eest 30 eurot + 10 eurot tagasi saatmise kuludeks. Ümbrikusse panin veel täidetud viisa ankeedi, 2 viisa fotot, inglise keelse konto väljavõtte nõutud summaga arvel(lihtsalt netipangast väljatrükituna, ilma panga templiteta vms), prinditult ostetud e-piletid (inglise keeles), passikoopia ja muidugi passid. Saatsin mulliümbrikuga, mille sisse panin veel teise, väiksema mulliümbriku oma aadressiga passide tagasi saatmiseks. Tundub, et nii sobis, sest viisad nüüd olemas.

Tere

On keegi käinud Tais hiljuti ja oskab öelda uuemat infot kuidas Bangkoki lennujaamast jõuda Southern Bus Terminali? Lugesin kuskilt interneti foorumist, et buss 556 ei välju enam lennujaama Bus Terminalist. Kas see vastab tõele? See tähendab, et peaks ikkagi seiklema Skytraini jne-ga või võtma takso. Rohkem variante (nagu oli buss 556) lisandunud ei ole nagu ma aru saan?

Parkimise teema jätkuks: Riia lennujaama kodulehel on selline info, et parklas P3 Long-term parking lot

Parking Rates:

Monthly pass - 50.00 LVL.

Et pärast tünga ei saaks, siis lähen sinna, pargin auto ära ja maksan selle 50 LVL ja korras? Sinna midagi enam juurde ei lisandu või olen millesti valesti aru saanud? Auto oleks vaja jätta parklasse 3-ks nädalaks, sellisel juhul tuleks odavam võtta see "kuu pilet". On keegi seda kasutanud?

http://www.riga-airport.com/en/main/passengers/services/parking-lots/long-term-parking

Selge, ma tänan. Nüüd hakkas natuke kergem küll, tahaks siiski, et jääks võimalikult palju raha järgi Tais ringi rändamisele :)

Kas keegi on nüüd hiljuti ka käinud Tais? Kuidas seal sel aastal hinnad on? Planeerin eelarvet reisiks, kuid siin foorumis on päris suur hinnavahemik, millega väidetavalt hakkama saaks, lisaks on arvamusi väga erinevatel aastatel.

Kokku olen kohapeal u 20 ööd ja madalhooajal (oktoober-novembri algus). Kas on reaalne arvestada ööbimine kahe peale kokku keskmiselt umbes 500 THB öö?

Kui ei priiska, kuid samas tahaks ka ringi käia, siis kas 20 000 krooni ehk u 1200 eurot oleks enda petmine, et saaks kahepeale kokku kohapeal elatud, ringi käidud?

Palju küsimusi sai, kuid olen tänulik vastuste eest:)

Ma ostsingi Bookinghouse-ist. Mitu nädalat hoidsin pidevalt pakkumistel silma peal. Leidsin alguses ka ühe pakkumise hinnaga 602 eurot, kuid kohe ära ei saanud osta ning järgmisel päeval oli juba hinnaks 627 eurot. Soodsad piletid kaovad sealt vist päris ruttu. Ehk tuleb seal mingil ajal veel soodsaid pakkumisi :)

Riia lend on liinireis, niiet pean aja täis istuma seal. Õnneks ma ei pea üksi seal istuma- seegi hea :) Kui euroga maksta saab siis oleks ikka väga hea, ei pea hakkama eraldi raha vahetama, sest nagu ma siit foorumist olen lugenud, siis on mõttekam Tais kohapeal vahetada eurod THB-ks. Kas see ootesaal, kus alla igasugust arvestust toit on asub selles vanas lennujaamas ja tax free uues? Tahaks loota, et äkki paigutatakse meid sinna uude ikka, sest see vana kõlab päris õudsalt :)

Pileti saime 627 euroga Riia-Bangkok-Riia, oktoobri kuus minek ja novembris tulek, vedajaks on Uzbekistan Airways. Kohapeal oleme 3 ja pool nädalat. Kuigi enne selle peale väga ei mõelnud, et tuleb oodata kuskil sellises kohas. Nüüd pole muud kui istuda ja kannatada kui tõesti seal vanas hoones peame 8 tundi istuma. Loodame siis, et ehk veab ja saame siiski uude :)

Nüüd võibolla rumal küsimus aga kui seda viisat transiit-tsoonist väljumata vaja pole, siis kust maalt transiit-tsoon algab ja lõppeb ? Kogemata üle joone küll astuda ei tahaks:)

Aitähh abi eest. Väga hea kui pole vaja viisaga jamama hakata. Siiski, üle 8 tunni sellises kohas istuda... tuleb vist küll paras piin. Aga pole hullu, tuleb ära kannatada Tai nimel :)

Kohapeal tahaks olla 2-3 nädalat. Sellisel juhul ei tuleks 10 000-ga küll välja, sest ei tahaks reisil viibimist rikkuda muretsemisega kas ikka bussisõidu raha pärast alles jääb :) Tuleks hoopis reis lükata ehk uue aasta novembrisse.

Kui nüüd võtta hinnatase näiteks novembris ja võrrelda seda hinnatasemega veebruar-märts, kui palju peaks arvestama eelarvele juurde ehk siis kui suur on hinna tõus? Kui eelarveks kahe inimese peale on 10 000 koha peal ära elamiseks, kas sellest veebruar-märts piisaks? Plaan minna Phuketisse ja käia ära ka paaril saarel. Ööbida plaanis kõige odavamates kohtades ( siiski kus oleks olemas pesemisvõimalus).