Janaa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

No ööbimine vast oligi kõige suurem väljaminek. Kui see on olemas ja hommikusöök ka veel sees, siis võib üsna odavalt seal läbi ajada. Rannapäevadel läheb ainult natuke söögi/joogi peale. Kui aga saarel ringi tiirutada, siis läheb loomulikult rohkem. Me olime 9 päeva kohapeal ja ma arvan, et mul läks kuskil 600 euri. Selle raha sees on ka ööbimine. Kaaslasel läks siis veel samapalju juurde.
Kui lühikesi otsi sõita, siis tasub kasutada taksot. Bluebird Groupi taksod on seal kõige ausamad ja paremad. Kasutavad taksomeetrit ja on üsna normaalse hinnaga (Sanurist lennujaama oli 85 000 ruupiat, Tubanist kutasse 25 000 ruupiat). Saarel ringi tuuritamiseks kasutaksin autojuhti.
Busside ja marsade kohta ma ei tea eriti midagi. ei näinudki seal busse ja marsad tundusid ka kahtlased. Kuna takso ei ole nii kallis, siis eelistasime mugavust.
Väikelaste kaubaga ma tõesti kahjuks kursis ei ole. Suuri supermarketeid seal igal sammul just ei leidu aga mõned on ja seal kindlasti leidub ka lastele mõeldud tooteid. Üldiselt on rohkem neid "R-kioski" tüüpi poode, kus leiad jäätist, õlut ja päiksekreemi aga valik on piiratud.

Hinnad on üldiselt odavamad kui Eestis, aga Aasia kohta üsna kallid. Oleneb ka muidugi sellest, kus ise süüa, ööbida jne. Meie ööbisime Kuta lähedal Radiant hotellis, kus oli tuba kahele 65 dollarit öö. Seda hotelli ei soovita, sest asub melust üsna kaugel ja on võrreldes netis näidatavate piltidega ikka väga kulunud ja vana.
Lõunas aga soovitaksin Sanuri linnas ööbida ja seal on hotell Besakih, mis on päris tore. Ei ole selline eriline luksus, aga hästi hea asukohaga (ookeani ja peatänava vaheline ala) ning armsa troopilise aia ning bungalotega. Meie olime 5 ööd seal ja jäime väga rahule. Tuba maksis 85 dollarit/öö.

Šoppamine on nii ja naa. Kutas on palju surfibrändide poode, Discovery mall kus on igasugused tuntud brändid (Guess, Marks and Spencer jne) ja palju tänavapoode. Hinnad on ikka vähemalt poole odavamad kui Eestis. Teistes linnades on pigem tänavapoed "I love Bali" t-särkidega ja kunsti/suveniire müüvate poodidega. Kindlasti tasub osta mingeid Bali puunikerdusi, sest see on neil põhiline asi seal, aga üldiselt kulutaks rohkem elamuste saamisele raha.

Bali viisa

Küsin igaks juhuks teadjamatelt üle, et kas Bangkokist Balile lennates saab Bali lennujaamas lihtsalt viisa aetud? Mida selleks vaja on (palju passipilte, palju raha)? Või oleks seda kõike targem läbi Helsingis asuva Indoneesia saatkonna ajada? Minek kaheks nädalaks aprillis.

Meil ka aprillis minek Jaapanisse ja hing jäi kinni kui Estraveli lehelt vaatasin, et JR 7-päeva pass on 4400.- Kas tõesti ongi nii kallis transport või on seal võimalik ka kuidagi odavamalt liikuda?