essikas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

5 meeldimist
11 postitust
18 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma küll ei tahaks end ette kujutada autoroolis selles linnas ja sellel maal, kus kõik on niigi nii kitsas ja uduumbe jalgrattureid ka veel paksult täis. Aga noh, see olen mina. Ja hotellid üldjuhul ei paku parkimiskohti. Maakest niigi napilt, kõik rängalt merelt võidetud ja miskit täis lükitud. Amsterdamis parkimine on ka väga kallis, kui üldse suudadki koha leida. Panen varasema lingi: http://www.amsterdam.info/parking/. No võtke end käsile ja lennake valge inimese kombel ning tundke mõnu sellest, mis teile pakutakse!

Meenus veel Budget hotel Hortus. Väga mõnus kohake oli, kesklinna läheduses vaikne nurgake, väikese botaanika-aia kõrval! Tee otsinguid ka agoda.com ja tripadvisor.com ning nimetatud hotellide kodukate kaudu. Jah, Amsterdami ongi raske öömaja saada ning iga otsingukeskkond saab ju jagamiseks teatud arvu kohti. Natuke veel õpetust - bookingu otsingus saad vaadata lähikonna teisigi hotelle. Tuleb ju kaart koos hindadega jne. Edu!

Loe ka siit: http://trip.ee/node/48096 Ise olen käinud alati lennujaama kaudu 858 bussiga. Ööbinud oleme Hotel Kooyk-is, Rembrandt Square hotel-is (suht kärarikka ööeluga piirkond aga muidu väga puhas ja kenakene ilusa väljaku ääres), teiste nimed enam ei meenu. Aga vaata bookingust, kohtadega on alati kiire ja kitsas. Aga kui tahta vaid lillenäitust näha, siis võiks ju ööbida ka Aalsmeeris ja külastada sealset lillede hulgimüügi oksjoni. Ka see on elamus omaette. Eks googelda.

Kindlasti õige kohalik panniroog, mis tuuakse lauale malmpanniga ja ports on loomulikult hiiglaslik, nagu seal ikka tavaks. Ja juurde siis Rauchen- või Hanfbier - seda siis selle õlleka ehk ühe mu lemmikkoha näitel: http://www.7stern.at/ Soovitaksin külastada ka samal tänaval asetsevat CentimeterVII http://www.centimeter.at/die-centimeter/centimeter-spittelberg/ ja võtta sealt näiteks meeter liha - Schwert ehk lihamõõk on selle roa nimi. Muuseas, 8 õlut on seal näiteks 1 meeter jne :)

Sai just seal käidud ja rannas oli umbes samapalju inimesi, kui sel esimesel pildil: http://www.latvia.travel/et/jurmala

Peatänaval on arvukalt söögikohti, aga meile meeldis väga just see, kus pakutakse imehead California ahvenapraadi, hind umbes 8 eurot: http://majorenhoff-restorans.on-map.zl.lv/

Riia vanalinnas polnud ma käinud terve igaviku ning ta oli oodatust veel ilusam!

Mõtlesin küll, et ei võta sõna, aga siiski.. Olen käinud nii Müncheni külje all kui Viini lähedal Parndorfi outletis. Kui päris aus olla, siis augustikuisest Viini kaubandusest saab sihukeste aledega kvaliteetkaupa, et igasugu outlet kahvatub.. Aga eks igaüks teeb ise omad valikud ja omad rehaotsa astumised.

Aitäh, Valdek, väga huvitav vaatamine-lugemine!

Kui tahad näiteks lennujaamast hotelli vms ööbimiskohta taksoga, siis on olemas selline firma nagu ATS, lennujaamast enne väljatulekut vasakult leiad lauakese punase ATS-i logoga. Ise kasutan nende teenust, sest väga soodsalt ja mugavalt saab nii hotelli ukse ette kui ka hiljem tagasi lennujaama. Leti taga olev noorik ütleb kohe, mis see sulle maksma läheks.

Julgustan sind, pähklike! Lugeda sa ju mõistad ja piletid ka ilmselt juba pihus. Tee selgeks või lase targematel selgitada, kuidas toimub piletite dešifreerimine, nendel kogu vajalik info. Ja nii lähedki, näpuga järge ajades. Kõige rahvusvahelisemat keelt ehk kehakeelt sa ju valdad, ära põe! Head minekut!

Panen ka siia oma tsitaadid, mis said teise postitusse lisatud, ehk annab mõtlemisainet:

No polegi nii lihtne se Inglismaale reisimine koos koeraga, seal koheldakse ikka veel koeraga reisijaid ja koeri nagu pidalitõbiseid. Vereproovi enam ei nõuta aga lennujaamast viiakse koer kuskile keskusesse 25 min autosõidu kaugusel terminalist ja seal siis protsessitakse su koera kuni 5 tundi. Sinna keskusesse siis pead ise vaatama kuidas saad, kas rendid auto või takso (5 tundi taksot).

Taanlased teadsid rääkida, et ootasid oma koeri lennujaamas tagasi ca 8 tundi !

Mina põlise koeraomanikuna ei elaks seda üle, kui mulle mingis piiriületuspunktis/lennujaamas öeldakse, et nõuetele mittevastavuse tõttu teie koer pannakse magama.

Et sina ja teised UK peale mitte ei mõtleks ka, panen paar kainestavat tsitaati:


No polegi nii lihtne se Inglismaale reisimine koos koeraga, seal koheldakse ikka veel koeraga reisijaid ja koeri nagu pidalitõbiseid. Vereproovi enam ei nõuta aga lennujaamast viiakse koer kuskile keskusesse 25 min autosõidu kaugusel terminalist ja seal siis protsessitakse su koera kuni 5 tundi. Sinna keskusesse siis pead ise vaatama kuidas saad, kas rendid auto või takso (5 tundi taksot).

Taanlased teadsid rääkida, et ootasid oma koeri lennujaamas tagasi ca 8 tundi !

Loomaga lendamine on omaette ooper ja hind on soolane, riskidest kõnelemata. Mitut lennujaama läbides pead iga lennulõigu eest eraldi maksma. Kõigepealt pead kindlaks tegema, kas soovitud lennule üldse koerakohti ongi, sest loomi võetakse lennule vaid väga piiratud arvul. Ja isegi kui oled saanud kirjaliku loa, et saad lennule, siis tegelik olukord selgub ikkagi kahjuks alles lennujaamas...Kui jõuadki koeraga sinna, kuhu vaja, siis ära unusta kindlaks tegemast, kuidas sa ükskord sealt eksootiliselt maalt ka koeraga tagasi saad. Kui lendad läbi mitme maa, siis pead teadma, kas sealt eksootiliselt maalt on üldse lubatud koeri sisse tuua, ka jätkulennuna. Et mu jutt segaseks ei jääks, siis toon näite. Rootslastest koerasportlased ei lenda sel aastal LAV-i MM-ile, sest nende koerte tagasipöördumisel kodumaale ootaks neid 6-kuune karantiin. jne

Natuke siis nende uuest aastatast. Aga tänud teemaalgatajale, nüüd sain ise ka teada, mis meid sel ajal seal ootamas. Meil siis saab see olema 3 pingelise Singapuri päeva järgne 1.päev Balil. No küll me ta kuidagi ikkagi ära kujundame!

Nyepi Day will fall on March 12, 2013 starting from 06:00 AM till 06:00 AM on March 13, 2013.

Nyepi is silence day when the Balinese Hindues just to concentrate themselves to purify of their soul from the evil spirits and the sins from their last year life. On this day the Balinese Hindus do 4 of prohibitions, they are: • No light or fire: this means the Balinese will not lit the fire and turn on the light. This is signify to control of the emotion. • No work: The Balinese will stop any activities just to keep themselves to do the doctrine of the region. • No Travelling: The Balinese just stay at home. • No Pleasure: There will be no recreation and pleasure.

To respect and honor this day the local government will do:

. Close all of the harbors in Bali. • Denpasar airport will close for the flights to pick up and drop passengers at Denpasar airport. • The flights activities will be allowed at Denpasar airport: landing and medical evacuation. • For the transit flight crews and passengers will stay at the airport. • No transportation is allowed, no light, so Bali will be dark. Only emergency situations will the guests be allowed to leave the hotel. Swimming in the ocean is not permitted, however swimming at the pool is allowed.

On ikka abi, punkel, ja kõnele aga veel. Meil märtsis minek.

Vahet tegelt pole, tulbid õitsevad kogu aeg, 21.märtsist pea mai lõpuni, terve näituse ajal. See selle näituse võlu ongi, et peenardel ühed alustavad ja teised lõpetavad oma õiteiluga. Ise lähen sel aastal juba 4x. Seekord on näitus pühendatud Inglismaale. Vaata programmist, mis sulle ehk huvi rohkem pakuks ja vali siis selle järgi: http://www.keukenhof.nl/ Soovitan võtta ka paadiretke peenarde vahele. See on seal taga, tuuliku juures. Est Airiga saad momendil pileti ed-tag umb 250 eest. Ostsin just hilistele ärkajatele, seepärast tean. Norm hinnaga öömaja leidmine juba keerukam. Soodsaima näituse pileti saad Amsterdami peardt jaama Keukenhofi letist. Ei taha teha antireklaami, kuid efektselt Amsterdami lilleturult ostetud sibulakesed lihtsalt mädanevad-hallitavad ära. Ja neoonkollasest pujengist tuli sootuks midagi ilmetut. Aga noh, nimetame seda heaks bisniseks.