Ranger71

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Rethymo randadega soovitan pisut ettevaatlik olla, see on tuultele avatud koht ja võib esineda suurt lainetust. Minu Kreeka sõber hoiatas selle eest, samuti creteplus.gr. Kui lähete lastega, tasub neil Argose pilk peal hoida. Kui vetteminekul on nn trepp, siis on kindlasti lainetuse oht.Räägin muidugi enda vaatenurgast, ma ei oska eriti ujuda.Agios Nikolaos on väga ilus, rajatud mäeküljele ja ülevalt avaneb ilus vaade.Oma esimesel Kreeta-reisil viibisin just seal.Minu vaieldamatuks lemmikuks kujunes Georgioupolis Chania prefektuuris. Herakliost küll tiba kaugel, aga kui auto renite ja viitsimist on, käige ära.

Veigo kommentaar on muidugi ületamatu! Sain ikka tükk aega naerda.

To rene157: Kui rahakott on puuga seljas, siis leiad booking.com-ist hunniku rannaäärseid hotelle. Aga siis tuleks arvestada ka sellega, et Ateena kesklinn jääb ikka päris kaugele.

To Fleur de Sel

Sul oleks mõttekam sõita metrooga Syntagma peatusesse, istuda ümber rongile Elleniko suunal ja sõita üks peatus (Akrópoli), saad rutem ja aega on rohkem ringi vaadata. Muidu lihtsalt väsitad ennast.

http://www.stasy.gr/index.php?id=33&no_cache=1&L=1

Chaniasse saab Helsinki kaudu. Vaata, mis Rantapallo pakub. Seal jälle teine mure-lend läheb hommikul kella 6 või 7 paiku.

Kirjutasin sulle Kreeta hotellide teema all. Kui tekib veel küsimusi, anna teada.

BoPlus

Saatsin Teile privaatsõnumi.

to Selena

Ehk räägid lähemalt, mis on Blanesis suurepärast. Kaalun oktoobri alguses Costa Brava reisi ja hotell paikneb just Blanesis.

Alkohoolsed kokteilid sõltuvad eelkõige hotelli enda joogikaardist. Olen ise proovinud nii Türgi õlut kui veini. Õlu on täitsa OK, vein oli hapukas ja seda jõin magustoidu kõrvale. Džinni toonikuga sai kah.

Lisaks veel:

  • Poodides ja turgudel on fikseeritud hinnad, kauplemine võib mõjuda kohalikele solvavalt
  • Esmaspäeval võiks kohalikele soovida "kali evdomada" (hääldub kalii evdomaada), tähendab "head nädala algust". Saare pealinnast ida pool on kuiva ja kivist maad rohkem, läänes rohkem metsa ja liivaranda. Hersonissos on peopealinn, läbustavaid turiste on kõrghooajal palju. Kreeklased ise taunivad purjus inimesi, nad ise joovad küll, aga teavad oma piiri. Tõepoolest: kui oled kärsitu ja tahad kõike ruttu-ruttu saada, siis pole sinnakanti asja. Reisitirts, kui tahad rohkem teada, kirjuta. Olen Kreetal mitmeid kordi viibinud ja erinevates piirkondades, ehk saan mõne konkreetse nõuandega abiks olla.

To keskealine

Hersonissoses on autorendifirma, koduleht www.zakrostours.com, pakuvad ka ekskursioone. Hindu kodulehel pole, kuid kui silmad lahti hoiad, võid ringi jalutades ekskursioonipakkumisi näha, või küsida firma kontorist. Ise käisin käesoleva aasta juunis Georgioupolist läbi firma Mike´s Rent a Car Balosel ja Gramvousal, hind oli 28 eurot pluss laevapilet 11 eurot (Novatoursi pakkumine vastavalt 68 eurot), giidid räägivad vene ja inglise keelt.

Ehk täpsustaksid, kuskohast sa juustu tõid? Ehk lähen ka ise sinna juusturallile?

2009.a. septembris käisin Novatoursiga Kreetal, lennufirmaks ka Flylal. Tallinnast väljus lend ühetunnilise hilinemisega, stjuuardessi väitel ei põlenud kokpitis mingi andurituli, vasakul reas istujad aga täheldasid, et hoopis vasaku tiivaga oli mingeid probleeme. Esimeses reas istujatele sadas laepaneelide vahelt õhkutõusmise ajal kondensvett pähe. Kuna see oli mu esimene lennureis üleüldse, olin üllatunud, et lennuk seest sihuke pisike tikukarp oli. Kreetalt tagasilend oli täpselt graafikus, rohkem probleeme ei esinenud. Aga jah, vist kuu aega hiljem võis uudistest lugeda, et Türgi lend Tallinnast hilines sama firma lennukiga üsna mitmeid tunde.

To schmidt

Viimati nägin Magistrali Koduextras. Hinda ei mäleta, aga suht inetud nägid välja - pruunid, tumesinised jm. Ise ostsin 2009.a. Kreetalt. Probleem oli ainult selles, et sisetallad tulid vees lahti.