meriliisu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie olime 16.-23.juuli 2013 ja siis oli päeval max 43, kuigi see ei olnud üldse raske nagu eestis 35 ja öösel max 30. Kui talvel Egiptuses oli ikka õhtul kampsunit või salli vaja, siis siin piisab vaid õhukestest riietest.

Meie nüüd siis Aranciast tagasi ja jäin täitsa rahule- söögid, teenindus, puhtus kõik ok. Meie toas tapeet seinas oli veidi väsinud, kuid mind see ei morjendanud :) Toidu valik oli väga mitmekesine ja maitsev. Ainult mis ei meeldinud oli mingi mahlaaparaat, mis tootis üli värvilist ja magusainetega vastikut jooki, isegi lapsed ei joonud :) Aga samas on nende kohlik cola, sprite, fanta, vesi ja alkoholist õlu, veinid, gin, vodka ja raki kogu aeg saada. Millestki puudust ei olnud. Mina soovitan hotelli, kui just ülimat ei nõua aga siis tuleks rahaliselt ka juba oluliselt rohkem välja käia.

Tez enda kommentaar on tõesti olemas aga tahtsin just nö käinud klientide arvamust. Sest Tez müüb kõvasti ka Porto azzurot aga kahjuks kõik kommentaarid selle kohta on negatiivsed (nt venelaste lärm, kehv teenindus jne) ma ei ole pirtsakas aga mingit kvaliteeti tahaks ikka. Ma saan aru, et 5 * ei ole võrreldav skandinaaviaga ja seda ma ka ei tee.

Õhtuti oli seal ka mingi tegevus ja vist ka kabaree jne aga kuna meil lapsehoidjaid kaasas ei olnud ja lapsed väiksed (2 ja 4 a), siis meie poolt jäid need õhtused asjad külastamata. Sellega tuleb jah arvestada, et õhtud on pikad ja pimedad ning kui hommikul kaua magad, siis magadki kogu päikse maha :) Päike vist tõuseb juba enne 7. Aktiivsem ja kuumem päike ongi vist kuskil kella 14-ni ja siis on juba nö õhtupäike ja kella 16 ajal hakkas päike juba hotelli ja selle ees oleva mäe taha vajuma. Ja vist 17-18 ajal läheb täitsa pimedaks. Kui sul on kõik hinnas pakett, siis joogid on tasuta. Aga muidu saab vist tasuta mängida peamaja paremas tiivas (kui lähed välja maja taha basseinide juurde, siis näed seda tiiba, kus asuvad pinksilauad) ja raha eest on ka minigolfi võimalus. Peamaja teisel korrusel oli ka piljard, tõenäoliselt raha eest. Rohkem vist võimalusi pole aga kindlasti läheb aeg kiirelt ja mõnusalt.

Nonii tagasi sellest Egiptusest aga töö tahtis kohe ära tappa ja seetõttu läks minu lubadus juba meelest.Olukord oli rahulik ja sõda oli vaid üleval Kairo kandis 500 km eemal. Olime siis nädala TIA HEIGHTS Makady Bay ja jäime väga rahule. Meie jaoks oli see esimene Egiptuse reis, seetõttu võrrelda ei oska aga see inglise keelne koduleht pakub ka pilte antud hotelli kohta ja selline ta reaalselt ka välja näeb, suur ja korralik. Söögid head. Tavliselt hulgaliselt köögivilju, nii makaronid kui riis (minu meelest super hea) ja peaaegu iga päev oli vist ka kartul aga see erineb meie omast. Lihast oli alati kana ja siis kas veis/lammas. Küpsetati pannkooke ja sõõrikuid. Üldse hästi palju sööke tehti kogu aeg sinu silme all lõplikult valmis. Puuviljad (guaavad ja banaanid super head) ja koogikesed. Hommikusöögi ajal saab osta ka värskelt pressitud apelsini, maasika või guaava mahla 2$, rannas pakutakse seda 3$. Aga muidu vesi ja tavaline mahl tasuta. Kuskil 14–16.30-ni saab süüa ka rannabaaris friikaid ja jäätist. Toa koristus koos linade vahetusega iga päev, rannas iga päev mingid tegevused- võrkpall, võimlemine, vesiaeroobika, noolemäng, lastenurk jne. Meil oli AI pakett aga seekord rahva vähesuse tõttu jäeti ära see ühekordne võimalus saada minna oma hotellis ühte a la carte restorani tasuta sööma, seega saime tasuta süüa vaid peamajas. Esialgu olid avatud ka teised restoranid, kuid kuna meie lend pühapäeval (30.jaan.) oli viimane, siis mujalt riikidest ka enam juurde ei toodud rahvast ja osa rahvast viidi veel eriolukorra pärast minema ja siis veel muidu lahkujad ja seega jäi meid pühapäevaks ikka väga vähe alles.
Kõrval asuvad hotellid on veel suuremad ja vist olid ka kallimad (Sunrise, Iberohotel jne) aga nende õue ala on palju ilusam, rohkem rohelust ja põõsastest hästi palju huvitavaid kujusid tehtud. Meie hotellis olid ka väiksed poekesed aga naabrite juures sai rohkem kaubelda ja parema hinna. Hästi suur šopingu ala ongi selle Iberohotelli ja teiste hotelide alal (kui olla näoga mere poole, siis need hotellid, mis jäävad paremale poole). Kõige lihtsam on neid leida nii, et minna meie hotelli alalt rannas välja ja siis kohe läheb paremale üles tee ja mööda seda saabki teiste hotellide sissepääsude juurde, kust kohe näha poekesed ja need tulevad sealt pikalt alla välja. Kui rannast minna, siis ei pruugi ehk leid nii hästi. Kuna see nö linn koosnebki vaid hotellidest, siis ainsad poed ongi need pisikesed poed hotelli territooriumil, kui aga peaks olema huvi suurema kaubanduse vastu, siis käib buss ka Hurghadasse ja vist ka tagasi, mille peale lootma ei tasu jääda nagu ütles giid. Aga hotellis on ka taksoteenus, mis väga norm raha eest viib umbes 10 km eemale suurde Senzomall kaubamajja, kus ka Euroopa kaupa, ja ootab sind tunnikese ja toob tagasi. Arveldada saab nii euros, dollarites kui kohalikus poundides. Selles suures Senzomallis toidupoes pidi saama maksta vaid kohalikus rahas või kaardiga, muude kaupade poodides, vist sai ka muud raha kasutada. Meie seal ei käinud ja seega seda juttu tean vaid reisikaaslaste kaudu. Lisaks saab meie rannast paadiga ka merele kalu vaatama ja ka mingile saarele sõita ning lisaks saab ka snorgeldada. Ise ei käinud aga tuttavad käisid ja ütlesid, et näha on palju. Isegi mingid maod, kes mööd põhja ujuvad :) See snorgeldamise koht on rannas täpselt selles kohas, kus on boid näha. Aga muidu rand liivane ja väga mõnus. Liiv on vees küll üsna peenike aga rannas kruusasem, kuigi mitte nii kruusane kui Kreetal kohtasime. Hetkel rohkem ei meenu aga kui küsimusi on, siis pane kirja ja püüan ikka kaema tulla mõni päev.

Ma ootan ka juba mitu nädalat kommentaari selle TIA HEIGHTS Makady Bay kohta aga ei ole saanud. Mul enda reisikorraldaja just pühapäeval jõudis ise samast hotellist tagasi ja ise olen minemas sinna 30. jaanuar. Eks kui käin järgmisel nädalal reisikorraldaja juures reisimuljeid kuulamas, siis võin siia tema muljed kirja panna. Tema on iga-aastane Egiptuse külastaja ja nii Sharmis kui Hurgadas, seega tal suur isiklik kogemus seljataga. Ise lähen Egiptusesse esimest korda ja seetõttu kui reisilt tagasi tulen, siis saan rääkida vaid sellest hotellist aga varasemat võrdlust tuua ei oska.

Kissa1978 Kuidas teil reis läks ja kas olite hotelliga rahul? Meil ka plaan minna jaanuari lõpus Tia Heights-i. Meil kaasas 2 väikest last.