merepiiskop

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi
0 meeldimist
1 postitust / 5 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Tahtsin foorumist otsida märksõnu Paapua Uus-Guinea või Port Moresby, aga uues Tripis ei ole see võimalik. Ma siiski usun, et nende sihtkohtade kohta on seal infot.

Välismaal reisides tekib tihti kiusatus osta suveniire. Siiski tasub seda hoolikalt kaaluda, eriti kui tegemist on loodusliku meenega. Paljud neist – elevandiluust nikerdused ja ehted, merikilpkonna kilbid ja topised, mao- ja krokodillinahast kotid ja rihmad, korallid ja kaktused – on rahvusvahelise looma- ja taimeliikidega kauplemise konventsiooni kaitse all. Kui tood reisilt ilma eriloata kaasa kaitsealuseid loomi, taimi või nendest valmistatud tooteid, võib see sulle maksma minna rohkem kui su puhkus.

See oli tolliameti kodulehel.

Kel pole ette näidata pileteid taist väljumise kohta 15 päeva jooksul,sel tasub teha tasuta turistiviisa Helsingi saatkonnas. Saadad sinna passid, pildid, ankeedi ja piletid (vt. kodulehelt) ning hiljemalt nädala jooksul on viisa käes. Nad ei taha ainult kergekäeliselt sulle kahe või rohkema sisenemisega viisat anda, kuid teiseks sisenemiseks saad juba re-entry või VoA-i võtta. Seda on vaja kui plaanid vahepeal Taist väljuda lähiriikidesse.

Tänud info eest! Need lennujaama lounged Bangkokis on kõik ilma dushita ja kallid, aga pesta tahaks ilmselt küll. Peab siiski linnatiiru tegema.
Ilmselt teen Kambodzas ka igaks juhuks kohe uue Tai viisa (selle sai vist mingi 10$ eest), et kui see Kambodza mulle väga vastukarva on, siis saan sealt mööda rannikut Taisse varem tagasi liikuda. Air Asia pilet oli nii odav, et selle võib kasutamata ka jätta.

Tere!
Tundub, et 1. veebrauaril stardib üle Kiievi Taisse poole Eestit. Mina tulen ka koos 15-se seltskonnaga:-) Kuna tagasilend on kolm nädalat hiljem, siis taotlesin samuti viisat Helsingi saatkonnast. Kavatsen reisi lõpupoole maad mööda Kambodzasse minna ja Air Asiaga Phnom Penhist Bangkoki tagasi tulla. Taotlesin 2kordse sisenemisega viisat, kuid sain ka vaid single entry. Selgituseks oli minu Phnom Penh-Bangkok lennupiletile pastakaga kritseldatud, et teine sisenemine pole seotud turismiga ja peaksin taotlema teiseks sisenemiseks transiit viisat või võtma viisa on arrivali. Ilmselt oli probleem ka selles, et teise saabumise ja kojulennu vahele jääb napp 12 tundi.

Seoses sellega mõned küsimused foorumile. Parandage mind kui eksin, aga Air Asiaga Bangkokki saabudes ei ole ma transiittsoonis ja isegi kui ma ei plaani lennujaamast väljuda, siis vajan ikkagi uut Tai viisat? Kas nad üldse tahavad mulle anda VOA-d kui ma kohe Taist lahkun? Mis värk selle re-entry-ga on, kas see re-entry tähendab, et ma pean samast piiripunktist, kust väljun ka Taisse tagasi tulema või võin mujalt ka tulla? Kas keegi oskab Bangkoki lennujaama sees soovitada mingeid tasulisi lounge, kus saaks rahulikult puhata need 12 tundi, mis jäävad lendude vahele?