busca

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Linnas liikusime tavaliselt jalgsi, korra sõitsin ka kohaliku bussiga, millele saab pileti osta bussist piletimüüja-konduktori käest. Vaatamisväärsusi seal peale Suhkrupea mäe ja Jeesuse kuju rohkem polegi. Ostsime hotellist tuuri "Päev Rios" ja see oli suht odav ja väga mugav. Viidi mõlemasse kohta, kuid kuna taevas oli pilves, siis Jeesuse kuju juures ei näinud suurt midagi: Jeesus oli pilves ja kogu linn allpool oli ka pilvevaiba all... Samuti viidi meid Maracana staadionile ja Lapa trepi juurde ja Sambadroomi muuseumi ning oligi vist kõik...

Lennujaama eest läks linna mingi sinine buss, kuid kui ei oska juhile portugali keeles selgitada, kuhu sul vaja on, võid hätta jääda. "Ametlikke" taksosid on lennujaama esine täis, kuid tegemist on kohaliku taksomaffiaga. Linn on suht lähedal, kuid küsitakse alustuseks 90 reaali (30 eurot). Kui pole nõus, võid saada ka 80-ga. Meie pidasime seda liiga kalliks ja jäime lennujaama ette passima. Märkasime, et kliente lennujaama toovatel taksodel ei luba maffia sinna klienti ootama jääda ning nad sõidavad aeglaselt maja eest mööda, lootes kedagi peale saada. Mina vehkisin ühele käega, ta pidas kinni ja küsis 40. Mina ütlesin 30 ja ta jäi nõusse. Ning viis meid selle raha eest Copacabana piirkonnas olevasse hotelli ehk linna teise otsa. Soovitan sama Sullegi!

Hei,

Elad ikka veel Prahas ja pakkumine on jõus? Tuleme sel reedel sinna nädalavahetust veetma ja võiks kohtuda!

Terw, Tiit

Vaata postitust Orinoco Delta Venetsueelas! :) Ja videot kiika ka!

Meie ööbimiskohaseks oli seesama koht, mis sellel saidil näha: http://www.orinoco-eco-camp.com/ Meid oli päris suur rühm, kõik meie hotelli rahvas. Ühte paati pandi sakslased, teise ingliskeelne seltskond ehk 4 poolakat, 2 soomlast ja mina. Giid pendeldas siis kahe paadi vahet :) Riideid määrida on väga kerge. Mina läksin kogemata küünarnukiga vastu ühte "veritsevat" puutüve ja neid plekke ei võtnud maha enam mitte mingi valemiga.

Kuna oled 5 päeva Margarital, siis soovitan seal saare mõlemale poolele tiiru peale teha. Pooli ühendab korralik sild, samuti Sääre tirbi taoline maakitsus, mis osutus vähemalt rolleriga läbimatuks. Idapoolne saar on tõeline turistide meka, üks rand ilusam kui teine ning tee viib läbi kalurikülade ja mägise maastiku. Läänepoolne saareosa oma tühjuse ja kuumusega meenutab pigem kõrbe, mille keskel kõrguvad mäed. Soovitan soojalt enne sinnaminekut end väga tugeva päikesekreemiga sisse määrida. Kuna ma hispaania keelt ei valda, siis ma motikalaenutust ei leidnud (kui seal neid üldse ongi) ning leppisin rolleriga. Liikusin ringi üksinda ning kõrbesaare külakestes vaadati mind nagu ilmutust :) Kui sõidate mandrilt saarele laevaga, pange end soojalt riidesse, sest kohalikel on kiiks konditsioneerid maksimumi keerata. Prrrr!

Käisin 2 aastat tagasi Margarita saarel ja ostsin hotellist 3-päevase tripi Orinoco deltasse (kaks ööd džunglis). Kui ma õieti mäletan, maksis reis 200 eurot näkku ja selle raha eest saime päris piisavalt. Giidiks oli kohalik sakslane, tõeline Indiana Jones. Indiaani paadimehed sõidutasid meid nii mootorpaatide kui ka kanuudega ringi, viisid meid tihedasse vihmametsa, näitasid nii floorat kui faunat ja õpetasid piraajasid püüdma. Ööbisime vaiadele ehitatud onnides keset öiseid looduse hääli, mis paljudel osalejatel näod viltu vedas. Soovitan selga panna riided, millest kahju pole, sest mina ei saanudki kõiki plekke pärast välja. Kohapealt saime kõrge säärega kummikud, sest delta vihmamets on väga pehme ja mudane ning muudmoodi seal liikuda poleks saanudki. Hoiatati ka putukate rünnakute eest, aga neid seal eriti ei kohanud. Hinnas sisaldusid ka laeva- ja bussisõidud Margarita saarelt sihtpunkti, kusjuures minnes tehti peatus hiiglaslikes koobastes ja tulles kärestikulisel jõel. Mis võiks olla kohapealt ostes normaalne hind, ei oskagi öelda.