Barkarole

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi


12 meeldimist
5 postitust
83 kommentaari

 

0 külastatud riiki, 0% maailma 195st riigist

Tahab järgmisena minna

Viimased kommentaarid

Cluj-Napoca on natuke nagu meil Tartu. Ülikool, palju tudengeid, palju toredaid söögikohti, baare, jõgi, park. Aprilli lõpul kõik õitses ja oli väga tore. Väike lennujaam, kus jõuab 10 minuti sees turvakontrolli tehtud ja väravani.

Väikelinnadest meeldis väga Sighisoara. Üla-linnas palju keskaegset vaatamist. Vlad Tepes isiklikult elas seal mõned aastad.

Soovitan lisaks lugeda ise ühe ja teise paiga kohta, kas tekib tunne sinna minna. Teiste järgi on keeruline otsustada, sest mis meeldib ühele, ei pruugi meeldida teisele.

Mind nimelt kisub tagasi just Penangile. See saar on nii mitmekülgne, ka ehedat koledust esineb, näed elu omas mahlas. Ja Georgetown on kõige lahedam linn üldse! Lisaks on sealne tänavatoit parim, mida võib ette kujutada.
Rannapuhkuseks pole Penang muidugi hea valik.

Jah, piisab, kui lähed Brerasse ja otsi üles Via Pontaccio. Seal on hulgaliselt toidukohti, mine sellisesse, mis on rahvast täis!

Brera linnaosa (kvartal?) asub Duomost umbes kilomeetri kaugusel ja selle kitsad tänavad on kohalike seas väga populaarsed, kuhu tullakse aperitivo-baari või restorani õhtust sööma. Konkreetset söögikohta ei oska nimetada, aga kui kohale lähed, tunned isegi kohalikest tulvil paigad ära.

Kui on broneeritud tingimusega, et tühistada ei saa, siis loogiliselt peab maksma, kas lähed sinna hotelli või ei.
Samas kui tegu oli "õuduste majaga", siis ma eeldan, et pildid ja tekst booking.com-is ei viidanud õudustele, muidu sa poleks seda ju valinud??? Sellisel juhul esita kaebus bookingule, et sulle reklaamiti midagi muud, aga tegelikult on tegemist räpase...vms paigaga. Ja taotle, et selle eest raha ei võetaks, kuna reklaam oli eksitav, pildid valed vms.
ps. mind tõsiselt huvitab, milline see nõiamaja oli? Kirjelda palun täpsemalt.:)

Väga ebatõenäoline. Pigem on päeval päike ja iga õhtu tuleb üks sahmakas vihma. Mõnus ja värskendav. Seda, et nädal aega järjest on taevas hall, sompus ja 16 kraadi nagu meil - seda seal ei juhtu.

Aitäh! Ma ise vaatasin vahepeal ringi, et suhteliselt populaarne suund on lõunapoole mööda rannikut Benidormi sõita. Kuidas seal autoteed on ja kas saab ka suhteliselt mere äärt mööda sõita?
Teiseks - Valenciast kohe lõunas on L'Albufera looduspark. Mis see endast kujutab ja kas lastel võib seal midagi teha olla?

Palun soovitusi, kuhupoole ja mis paikadesse tasub sõita paariks päevaks rendiautoga Valenciast?
Huvid: ajaloolised linnad, loodus, (rand) ja kõik tegevused lastega.

Meie siin hakkame juba unustama aega, mil Eestis käibis kroon, aga Turkish Airlines ei suuda sellest mõttest loobuda ning arvab, et siia tulles on siiski vaja kroone vahetada:
http://www.turkishairlines.com/en-ee/tallinn/city-guide/flights-tickets-online-booking
:)

Mul on selline kogemus ükskord, et kõik võimalused olid nagu olemas, aga ikkagi minu kaardiga maksta ei saanud. Igaks juhuks võtsime meie sularaha kaasa. Samas mitte palju, kuna poodelda ei plaaninud ja toit, transport on kohapeal odav.

George Town ei meeldi kindlasti ilu ja harmoonia otsijatele. Minu meelest on aga väga lahe linn - kultuuride sedapuder, lärmakas ja sassis. Toit on ka kõige koledamates tänavatoidukohtades täiesti super. Milles see fenomen seisneb, ei tea, aga hea ta oli. Ja värske.

Cameron Highlands võib algul tekitada pettumuse, kuna linnakesed seal on suht koledad, aga kui väljuda istandustesse ja mägedesse, siis on väga ilus. Maasikaistandus mingit muljet ei jätnud - maasikate maitse pole eesti maasika omale ligilähedanegi, istandus ise pole ka mingi vaatamisväärsus. Samas teeistandused on ääretult maalilised. Meie turismibüroode reise ei kasutanud - täiesti vabalt sai jalgsimatkaga läbida nii džunglirajad kui ka istandused, vahepeal liinibussi kasutades.

Kui on kiirelt vaja piiri ületada, siis üheks variandiks on vastava piiriületuslitsentsiga takso. (Tavalisel taksol pole lubatud piiri ületada). Litsentsiga takso saab Queen streetilt. Taksojuht ulatab piiripunktides autoakna kaudu reisijate passid tembeldamiseks ja muud protseduuri polegi.

Palun abi! Helsingis on Kallion kirkko (kaljukirik) ja Temppeliaukion kirkko.
Kumb siis neist on see kuulus kaljukirik ja vaatamisväärsus?
Kui oleks palju aega, käiks mõlemas ära ja saaks teada, aga kuna aeg piiratud, siis palun nõu, kummasse tasub minna ja miks! :)

Annete, saatsin privaatsõnumi.

Käsipagasi mõõte näed kõige paremini Ryanairi kodulehelt, samuti oma lennubroneeringult. Kui ostsid piletit, siis kinnitasid linnukesega, et oled lugenud "terms & conditions", kus ka mõõdud kirjas.
Vaatamisväärsuste ja šoppamise leidmiseks toksi siia otsingukastikesse "London" ja saad väga palju häid nõuandeid. Edu!

Jumboman, aitäh. Kas tead ka konkreetset head öömaja või kohta, kus oleks parim peatuda? Teeistandusi pole tõesti varem näinud, aga peamiselt tahaks džunglis matkata. Kas seal pakutakse ka giidi ja kas sealsetel matkaradadel on giid üldse vajalik?

Palun nõuannet Cameron Highlandsi osas. Plaanis on Penangilt suunduda Highlandsi (jaanuaris), kuna aga täpne minekupäev selgub jooksvalt, siis kas kohale minnes leiab sealt odavamapoolset öömaja? Samuti, kas on vahet, kas bussipiletid osta enne ära või vahetult enne minekut bussijaamast?
Kõik viited on teretulnud, ka Highlandi vaatamisväärsuste kohta!

Hästi räägid, Flora :)
Tahan lisada, et eestlane oma korrektsuses ei peaks hakkama naba paigast rabelema, kui keegi ütleb, et me pole sama külalislahked kui armeenlased. Meie temperament on täielikult teistsugune ja me ei peakski sellised olema - sealse külalislahkuse mõned aspektid on meie kultuuri kontekstis hoopiski ebaviisakad.
Arvan, et eestlased on oma põhjamaisel moel täiesti külalislahked. Meie väliskülalised (küll ainult eurooplased, teistega kogemusi kahjuks pole) on seda ka nii väljendanud.

Veigo, kas tahaksid ka mõne konkreetse hotellisoovituse anda: "kuskil kesklinnas", 3* ja bassein?

Mustikamoos - mul peaaegu sama trajektoor paika pandud jaanuarikuiseks Malaisiaks:) Aja kokkuhoiuks on plaan üks ots sõita Airasiaga ja teistpidi siis busside-rongidega.

Plaan minna Penangi kultuurikogemuse eesmärgil. Aga pärast võiks paar päeva ka ujuda/päevitada.
Soovitage, kus asub Penangil/Penangi lähedal ilus-puhas rand, kus paar päeva rannapuhkust veeta?

Tarvis on sõita Cannes'ist ühistranspordiga Marseille'sse. Leidsin üles rongivõimaluse, aga kas keegi teab, kas ka bussiga Marseille'sse sealt saab? Kui jah, siis paluks vastavat linki.
Ning rongi kohta - kas peaks internetist rongipileti ära ostma või pole vahet, kui ostan otse Cannes'i raudteejaamast (st kas hind sama ja kohti jätkub)?
Tänud ette!