thypouses

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

17 meeldimist
10 postitust
78 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

mdt, käisin Hurghadas viimati jõulude ajal ning enne seda novembris. Mõlemal korral olid viisa järjekorrad Hurghadas üsna hullumeelsed ja passijärjekorrad selle eest mega lühikesed. Kiiremini saan ikka, sest ei istu bussi :) Aga igaüks enda moodi. Jah, viisat Eestist ei saa, kui ette ei telli reisibüroost. Ilusaid elamusi!

mdt, ära kohe selga karga. Ise reisin peamiselt üksida ja ei näe mõtet lennujaamas järjekorras seista umbes 2-4 euro pärast. Eestist minnes kleeps passis juba ja saan kiiremini päikese alla ;)

Sylly, tulite ilmselt Sharmist? Seal ei ole viisat vaja jah, kui kuurordist välja ei liigu. Hurghadasse on kindlasti viisat vaja. Ise olen mugavuse mõttes ostnud kohe Eestist ära. (Pole see kokkuhoid nii suur) Tsarteri bussid ootavad umbes tunnikese lennujaamas.

On keegi 9. november 2013 minekul?

Mina tean enda kogemusest seda, et 2011 aastal peale mässu ei läinud reisihinnad odavamaks. Vastupidi, pidime juurde maksma, et reisile saada. Meil oli tol ajal plaanis Sharmi minna ja üksikud päevad enne minekut tuli keeld. Saime raha tagasi ja jäime ootele. Olime esimese lennu peal Eestist. Käisime kohalike kaudu Kairos ja püramiide vaatamas. Polnud seal häda midagi. Tänavu novembriks reis ostetud ja loodan, et sellel ajal elu stabiilne ja saame päikese alla.

Niisiis jälle Egiptuse reis silmapiiril. Minek siis 9. november 2013 Sindbad Club Aquasse. Korra seal käinud ja muljed väga head. Värskelt naasnutelt paluks siiski kommentaare juurde. Aastaga jõuab palju muutuda :)

Ei tea küll, et see mingi "viga" oleks. Imelik jutt sul.

Kaks korda GoAdventurega Egiptuses käinud ja ei oska küll millegi üle kurta.

Käisin samuti Sinai Stari poistega sukeldumas. Super kogemus! Soovitan.

Tegime parasailingut Sharmis paar aastat tagasi. Seal sai vähemalt kahekesi seda teha. Korralik värk, päästevestid ja korralikud rakmed olid. Siiski 3 aastase lapsega ma ei tea kas on hea mõte.

tauno: Tead täpselt kahjuks ei mäleta millises ise käisime, aga suud ja silmad lahti hoida.

Nett tasuline hotellis, kiirus oli suht olematu. Skypeiga oli tookord võimatu suhelda. Võibolla nüüd olukord paremaks muutunud. Wifi muidu osades kohvikutes/ restodes olemas. Käisime ühes istumas, hea kiire ja tasuta ka.

Meie kui Sinbadis veebruaris olime, siis anti tõesti restodes need hindamise kaardid, kuid tipi jaoks oli neil siis eraldi kastikesed uste juures. Need olid tegelt igal pool söögikohtades. Restoranidest meeldis kõige rohkem Itaalia oma (kuigi sealne lasagne polnud just minu maitse), Libanon jättis mulle külma mulje. Toit oli maitsetu ja maha jahtunud. Aga võibolla sattus lihtsalt nii. Tippi andsime kuidas kunagi, kui oli kohaliku raha siis 5-10, muidu dollar läks tavaliselt. Igale poole muidugi tippi ei visanud, selle pidi ikka välja teenima. 50 poundi ja 50 piastrit näevad suht sarnased välja, kui ei ole harjunud, ei pruugi tähelegi panna. Eriti kui keegi sahmerdab su ümber. Allveelaevaga käis meil seltskonnast kaks inimest, hinda ei mäleta aga nii palju mäletan, et suht soolane tundus (kui palju valetan siis vabandan, aga järsku 30-40 dollari kanti). Kalu ka nemad tookord väga ei näinud, nägid küll ühte sukeldujat, kes vehkides kalu allveelaeva poole ässitas. Kõhuhädadega meil mingit probleemi ei olnud ja ei olnud ka meie seltskonnas kellegil (meid oli siis kokku 12). Soojendusega basseinid olid mäletamist mööda beach resort hotelli omad ja järsku oli veepargis ka soojendusega. Meil oli UAL pakett ja kuulusid just need asjad, mis ka reisibüroo lehel kirjas. Lisaks mida ei mainita Eestis on, et tasuta sissepääsmed on ka Little Buddha ööklubisse. Üks kord siis. Taksodele Sakkalasse minekuks üle 10 poundi ei ole mõtet maksta. Meie sõitsime selle summa eest neljakesi. Käisime korra ka 7 poundiga. Kõhuviirusest saab ruttu lahti Antinal tablettidega, mida kõikides sealsetes apteekides olemas. Terve paki eest küsivad muidugi ulme hinda, aga neid saab ka pool pakki korraga osta. 3 tabletti tegelikult vaja per inimene. Üle 10-15 poundi selle eest ei maksaks (tegelikult terve pakk ei maksa üle 15 poundi). Lihtsam on sebida mõni kohalik sõbraks ja asjad on veelgi odavamad ;)

Sihin ise sammuti 19 veebrualile, aga kõik oleneb praegu reisikaaslasest. Üksi ei taha minna :)

mamama, olime selles hotellis tänavu veebruaris. Kõhuhädasi meie sealt ei saanud. Ilmad veebruaris suht muutlikud. Esimesel õhtul ja kolmandal päeval oli tuul ikka üsna vali. Merele ei lubatud (olime just selleks päevaks merereisi võtnud) ja rannas polnud mõtet peesitada, sest rätikud lendasid jne. Kuid ülejäänud päevad olid normaalsed, merevesi oli küll minu jaoks väga jahe. Aga hotell super, mulle meeldis :) Plaanin ise ka veebruaris sinna minna, aga Aqua Park poolele pakkumine praegu.

456, olen olnud nii Sharmis kui Hurghadas. Isiklikult meeldib Hurghada, aga maitse asi. Sharmi hotell oli meil kolmekas, rand kaugemal (hotelli buss viis tasuta) aga rannas olid kohe korallid ja snorgeldada sai hästi. Hurghadas olime väga heas hotellis (Sindbad Aqua Hotel) kuid seal rand liivane ja koralle pole. Probleem polnud muidugi kohe rannast paadi peale sebida ja lasta korallidele viia. Super ilus seal. Hotelli valiku puhul siis võibolla valida selline kus rand ligidal ja korallid ka. Endal kogemusi äärest äärde. Ilusat reisi ja värvilisi kalu :)

Aqua pargiga selline lugu, et tümps käib seal koguaeg päeval kui park lahti. Ega eriti vaikust sealt ei saa. Meie olime Club Aqua hotellis, rõduga veepargi poole ja tümmi kostus ikka ka meile tuppa, eriti kui rõdu uks lahti oli. Õhtuks vaikne muidugi. Ei mäleta mis kellani park ainult lahti oli. Tuuseldasime seal päeval ja õhtul olime juba kuskil mujal, et ei oskagi öelda, mis kellani seal muusikat lastakse. Samuti osa tube peatänava poole, kus sisuliselt üle tänava kohe ööklubi ja autotee. Taksod seal ju signaalitavad 24/7. Kui lärmist eemale soov, siis pigem küsida tuba siis veepargi poole, mitte tänava poole. Siis kindel, et õhtul peaks vaikne olema. Päeval käite tõenäoliselt nagunii ringi vms. Mingid toad olid vist Club Aqua hotelliga paraleersed, aga sealt jooksis ka mäletamist mööda autotee.

Tere. Viking Line otsib oma uuele laevale kokka. Link siin: http://www.vikingline.fi/yritysinfo/tyopaikat/tyopaikat/ Muidugi rootsi keeles see kuulutus, translator aitab vast. Edu!

Endiselt olen arvamusel, et Egiptuses on tore ja mulle meeldib. See kellele ei meeldi, ei pea ju sinna minema. Ise käisime nüüd veebruaris ja jäime väga rahule. Olime Hurghadas ja kes räpastest tänavatest rääkis, siis ei pea ju igas peldikus ka käima. Meie hotelli territoorium ja selle ees olev pikk promenaad olid puhtad ja käia sai nii, et jalad hakkasid valutama. Ise nii Sharmis kui ka nüüd Hurghadas käinud ja isiklikult meeldib Hurghada rohkem. Sinna lähen kindlasti tagasi 2013 talvel. See päike ja meri on võrratu ning puhkus seal minu rahakoti jaoks sobiv.

Reisiks väga hea meelega Egiptusesse. Sai alles veebruaris käidud ja hing igatseb tagasi. Läheks aasta ruttu ja saaks jälle lennata päikese alla ning toredate inimestega kohtuma.

janka123: Kui minu teha oleks, siis läheks ka kohe tagasi :)

Tulime eile Hurghadast. Elu nagu lill. Hotellides rahvast ja sööki jooki kuhjaga. Mingeid probleeme ega jamasi polnud. Koha peale jäi veel noori kes plaanivad Kairos ka ära käia. Kõik on seal super :)

Sai siis Sinbadis käidud 21.-28. veebruar. Hotell oli minu arvates super. Avalikud ruumid, fuajee, restoranid jne ümbrus väga ilus ja haritud. Saime toa 6. korrusele (viimasele) ja vaatega veepargi poole. Tuba oli ilus, rõdu oli ka. Vannitoa kohta nii palju, et dussikabiin ja see süsteem oli seal nadi, aga see oluliselt ei häirinud, sest pesta ju ikka sai. Tegevust ja restorane oli hotelli territooriumil rohkem kui küll, juua sai palju tahtsid ja toidud olid maitsvad. Kõige rohkem meeldis Itaalia restoran, kus käisime pitsat söömas. Veepark oli super, tegevust nii suurtele kui väikestele. Rand oli tõesti lahe, ruumi palju. Mere reise, sukeldumist jne saab kõik kohe sealt kätte. Praegu oli ainult merevesi väga jahe, kuid sai seal siiski paar korda käia kastmas. Ainukesed negatiivsed kogemused olid nö maroko sauna ja ühe hotelli territooriumil tegutseva poe kohta. Saunal iseenesest poleks hullu olnud midagi, kui mudamaskis olleks oleksid ruumid soojemad olnud ja hiljem maha pestes ka sooja vett kraanist saadud. Sellele järgnenud aurusaun ja naha koorimine ning massaaz olid selle eest väga head. Siiski soovitan võtta ainult massaazi sealt (kutid käivad rannas pakkumas) Väga hea oli ka see, et vahetult hotelli läheduses oli mitu fikseeritud hindadega poodi, kes kaubelda ei viitsi, sai sealt ka norm hinnaga oma nänni kätte. Jäi ka meil tänu nendele poodidele rohkem rannas veetmiseks aega. Kuna olin esimest korda Hurghadas, siis kogemus taksojuhtidega oli hoopis teine kui Sharmis (tunduvalt nahhaalsemad). Kuid tagasi hotelli juurde. Liftidega oli neil seal meie ajal väike probleem. Hotellis siis kolm lifti ja nendest keskmises istusime mõned korrad kinni. Tubades vaheldus ka soe ja külm vesi dussi all olles, aga midagi hullu selles samas ei olnud. Vool käis ära ainult korra ja seda ka lühikest aega. Üldkokkuvõttes julgen hotelli soovitada ja julgelt päikest nautima minna. Lisa küsimuste korral võib saata sõnumi :)

Ma olen nii palju arusaanud ja uurinud, et on liivarand, aga koralle seal ei pidanud olema. Eks siis näeb oma silmaga kohapeal. Endal plaanis päev merel võtta. Aga koralle saab teistesse randadesse vaatama minna :)