Raq

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nagu ma ütlesin, aitäh paika panemast! Rohkem ei küsi ja teemasid ei tee. Hea, kui sinu jaoks on kõik must-valge ja selgemast selgem, vabandust, et julgesin küsida.
Mis seda USA teemat puudutab, siis iga üle postituse on seal mingi küsimus millegi kohta, millele keegi ei vasta. Infokillukesi annab sellest pikast jorust kokku koguda. Aga selgemast selgem - julgen ainult sinna oma küsimusi panna. Loodetavasti me teed rohkem ei ristu.

@ sultanja

Oi-oi, pean ütlema, et see polnudki mu esmapostitus, vaid juba nii neljas või viies. Ja kuigi teema sinu jaoks tundub ilmselgelt naeruväärne ja mõttetu, on kogemused teistelt, kes on ise sama läbi teinud või jagavad head nõu selles osas, minu jaoks olulised. Milleks ilmselt foorumid ka ellu kutsutud on. Aga eestlasele tüüpiline suhtumine on ju, et kui midagi öelda ei ole, ütleme halvasti.
Aitäh paika panemast.

Mind huvitab, mis loogika järgi neid uusi teemasid paigutatakse. Näiteks kõike USA-d puudutav läheb automaatselt teemasse töö ja elamine USA, mille esimene postitus on tehtud 2008. a (oli vist see aasta)! Samas näiteks kontaktide otsimine teatud USA piirkonnast ei ole ju ei üks ega teine....

Palun vastake need, kellel on tõesti kogemusi Eestist USA-sse kolimisega. Kuidas kolimist korraldasite – kas võtsite kaasa minimaalselt asju ning ostsite näiteks mööbli seal või rentisite pinna koos mööbliga? Kui kulukaks on läinud selliste asjade kolimine, mis ei käi mööbli alla nagu raamatud, riided jms?
Ja veel huvitab, kas liigub siin inimesi, kes elavad NY-s Brooklynis? Andke märku :)

Olgu veelkord öeldud, et me ei loo endale illusioone, et kõik on jube lihtne ja kerge ning meid kahel käel keegi seal ootab. Me ei ole seda tüüpi inimesed ning lastega pere ei saakski sedasi asjasse suhtuda. Aitäh asjalike vastuste eest!

Texasetibin,
Tean kõike töö- ja elamisloast ja olen kõigega ennast kurssi viinud. Ei maksa kohe süüdistama hakata, et planeerimine on alustatud valest otsast. Millisest otsast sa soovitaksid siis alustada??
Kui me üldse läheksime, siis mitte õnne otsima ega loo endale ka ettekujutusi, et see jube lihtne on ja keegi seal meid kohe ootab. Me läheksime kogu perega ja abikaasal on mõtted, ideed, mida pikalt siin mõne sõbraga jagatud, et äkki oma firma luua. Seda firmaloomise asja ei olegi veel jõudnud uurida, seepärast siin küsingi, et äkki keegi on kokku puutunud. Ka on meil üks lähisugulane USA-s pea paarkümmend aastat juba ja nüüd USA kodanik, nii et oleme ses suhtes õnnelikumad inimesed :)
Kui see õppimise ja abiellumise osa oli ka mulle mõeldud, siis sellist plaani mul ei ole, kuna olen juba oma õppimised hetkeks ära õppinud, ja õnnelikus abielus.

Kuivõrd reaalne on luues oma firma saada tööluba? Äkki AavoP - oskad öelda? Te läksite küll loteriiga, nii et sedasi täpselt sa ei tea ilmselt.

Tahan väga hoiatada veel kõiki USA-sse ihkajaid. Kui osalete viisaloteriis, veenduge, et õige lehe kaudu. Osalemine on tasuta! Toimub kindal ajal. Viige ennast kurssi, mimoodi ametlik loterii toimub. Mul abikaasa hakkas ühel lehel täitma osalemisvormi ja jättis mingil hetkel pooleli, kuna taheti raha saada. Ja siis helistati talle, et miks te pooleli jätsite. Mees vastas, et kuna tahetakse raha, aga tema teab, et see on tasuta. Siis ajati mingit ümmargust juttu, et ikka mingid kulud jne. Ja eelmine nädal abikaasal meil postkastis - palju õnne, olete võitnud viisaloteriil! Makske 880 dollarit ja kolige USA-sse. Vastavasisuline info pettuste kohta on ka olemas Eestis asuva USA saatkonna kodulehel. Olge ettevaatlikud!

AavoP - siis teil oli küll palju õnne, et loteriiga võitsite. Mees mul just uuris, et kuigi alguses oli kirjas, et on tasuta, nõuti hiljem ikkagi mingi 150 eurot selle eest... Kas te pidite ka midagi maksma loteriis osalemise eest?

Kes on kolinud Eestist koos perega (lastega) USA-sse, kirjutage natuke, kuidas ja kuhu. Kuskandis elate, kas olete saanud green cardi ja kuidas, kas olete rahul sealse eluga või on reaalsus ikkagi midagi muud. Jätke link, kui peate blogi, mida võiksin lugeda. Kuidas lapsed on kohanenud (kui ei ole beebid mudugi)? Kas töö on ja mis alast? Kas sõpru olete leidnud? :)