WizardOfTheEast

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Isver küll! See soodsate lennupakkumiste leht on ikka nii kehv kui olla saab. Enne olid kõik pakkumised kompaktselt koos, said ühe pilguga aru, mis on uut, mis on läbi ja mis on huvitav. Nüüd on mingi hunnik maailmakaardi pile, muudkui keri hiirega ja ikka aru ei saa, mis pakkumised on. Täiesti hirmus! Foorum on samuti enamuses tühja valget lehte täis ja sisu pole praktiliselt ollagi. Uskumatu, et alati suudetakse veebilehtede uuendamise sildi all mingi käkk kokku keerata ja ilge hunnik vilesid ja kulinaid külge kleepida ning sisu kaob sinna kuskile vahele lihtsalt ära.

Kui küsida tohib, siis mis selle 3-nädalase reisi eelarve umbes on ja mida umbkaudu sisaldab?

Nõus paari eelnevaga, Venetsueela on väga äge koht. Samas, arvestades praegust olukorda riigis võib asi turistide jaoks natuke segasem olla. Isiklikult mulle meeldis väga Canaima rahvuspark (Angeli juga) - äärmiselt mõnus ja rahulik koht, imeilusa looduse ja väga sõbralike inimestega. Samuti oli Los Llanos huvitav: loomi-linde oli palju; kohalikud valdasid ainult hispaania keelt, aga isegi see ei häirinud, sai hakkama küll. Üks väga mõnus koht on pisike mägilinn Mucuchies. Samuti oli tore Merida, turvaline ja rahulik ja palju võimalusi ümbruskonda väikesed reise võtta. Ornico deltas ise ei käinud, aga need, kes käisid, kiitsid. Margaritale pole mõtet minna - tavaline turistikas, hinnad 3-4 korda kallimad kui mandril ja kohalikust elust ei saa mingit aimu. Kui seda tahad, on odavam Vahemere äärde sõita.

Sääskede koha pealt oleneb väga ajast, millal minna. Me käisime veebruaris ja nägime vist 2-3 sääske kogu reisi ajal. Isiklikult soovitaks teha kollapalaviku, liiga hull haigus, et selle saamisega riskida. Kui džunglisse minek, siis võtaks malaaria tabletid ka igaks juhuks kaasa. A+B hepatiidi võiks ka ära teha, eriti kui kavas edaspidi ka reisida...

Oma kogemused siis ka: posti teel sai viisa Stockholmist kätte kümne päevaga. Laupäeval panime Eestis posti ja ülejärgmise nädala esmaspäeval saime kätte. Kasutasime tavalist EP-i tähitud kirja.

Paar küsimust:

  1. Palju reis maksis ja kui pikk oli? Kas ma saan õigesti aru, et te rentisite ainult auto mitte ei võtnud kogu tuuri paketti? Seega majutuse jms otsisite ise. Kas nendesse küladesse saab täiesti ise ilma giidita minna?
  2. Kas Te broneerisite selle Eestist või kohapeal olles? Kas mõttekam on kohapeal sellega tegeleda (odavam hind)?

Igasugu soovitused, mida ja kus vaadata oleks väga teretulnud, sest veebruaris ees reis Etioopiasse.

"Lisaks muutsime kava natuke Ciudad Bolivari osas – mõtlesime jääda sinna kaheks päevaks. " -> Ciudad Bolivar on hullem kolgas, mitte eriti turvaline, must ja räpane, midagi vaadata sealt ei leidnud. Soovitan seal olla niivähe kui võimalik st võimalusel organiseeri Angeli tuur juba 12ndaks.

"Angel Fallsi jätaks ära (olen Islandil ohtralt koskesid näinud)" -> mina pole kahjuks Islandil käinud, kuid mäletan oma kõhklusi enne Venetsueelat: kas veebruaris tasub Angelile minna, kuiv hooaeg, juga väidetavalt nagu "indiaanlane kuseb kaljult alla". Lõpuks siiski läksime ja peab ütlema, et see oli üks paremaid mälestusi. Mitte niivõrd juga (mis oli ka äge), aga kogu see Canaima rahvuspark, sealsed inimesed, elustiil ja atmosfäär, loodus, mitmetunnine paadimatk joa äärde. Lihtsalt super!

Isla Margarita - kahjuks jõudsin ainult Porlamori ja Playa El Aquale, aga need ei jätnud erilist muljet. Hinnad kordades kallimad, kui mandril; peale teiste turistide eriti midagi vaadata ei ole. Kui eesmärk on rannapuhkus, siis ma läheks pigem Hispaaniasse või Itaaliasse. Venetsueelas tahaks pigem midagi teistsugust näha. Aga see on puhtalt minu vaatenurk ja soovitus. Muidugi võimalik, et ma teen Margaritale liiga ja seal on lisaks turistidele ka muud, kuid ajapuudusel ei jõudnud seda avastada. Selle asemel soovitaks pigem Meridat - äärmiselt tore ja sõbralik linn keset mägesid. Soovi korral võimalik võtta päeva-paariseid tuure ümbruskonda.

"Kavacit iseloomustab tohutu koonerdamine, mis tähendab, et kui grupp on suurem kui 4 läheb toidu pärast rabamiseks, isegi leiba ja cocat on ainult jao pärast"

-> No sul vist üldse ei vedanud (või meil lihtsalt hullumoodi vedas), aga meid oli kokku 6 inimest ja söögiga küll probleeme ei olnud. Hästi maitsvad olid ja mitmeid kordi küsiti, et kas keegi tahab juurde saada.

Küllap see Angel oleneb ka sellest, kes Canaimas tuurikorraldaja on, niipalju kui ma olen aru saanud, siis Conexion Tours on lihtsalt vahendaja. Sealt poolt oli meil Kavac ja nende kohta võin küll ainult ülivõdes rääkida. Meil oli kaks erinevat giidi, mõlemad rääkisid perfektset inglise keelt, olid sõbralikud, huumorimeelega ja igati abivalmis. Ette-taha räägiti ära, mis juhtuma hakkab jms. Igal pool anti palju vaba aega pildistamiseks, ujumiseks, niisama istumiseks ja vaadete nautimiseks.

Los Llanosel käimise korraldas Bolivari bussijaamas kohatud Carlose nimeline mees (Conexion tours; http://www.conexiontours.com.ve/). Teisel pool oli korraldaja eelpool mainitud Rancho Grande. Õige on muidugi see, et loomi ja linde oli palju (ja konnad wc-s mind ka ei häirinud, pigem olid huvitavad), kuid häiris: a. Mitte keegi ei osanud inglise keelt, seetõttu ei saanud ka väga aru, millal miski toimub jms. b. Montecali (ala 1h kaugusel rantšost) ja sealt tagasi Barinasesse pidime ise kohaliku bussiga saama, samas kui muidu on transport autodega, koos puhkepauside jms-ga. c. Lubatud 4 päeva/3 ööd asemel olime põhimõtteliselt 2 päeva/3 ööd. St õhtul tulime, 2 tervet päeva koha peal ja neljanda päeva varahommikul lahkusime. d. Ratsutamine kujutas endast edasi-tagasi sõitu mööda otse minevat asfalt- ja kruusateed, tee ääres midagi vaadata polnud. Hobused tundusid inimesi kartvat, kuigi otseselt ei näinud, et neid oleks halvasti koheldud. e. Lubatud fantastiline loodus tähendas üldiselt mingeid kaevatud tiike asfalttee ääres (tõenäoliselt teetammi tegemiseks?), mis oli natuke imelik... Samas anakondasid, kaimaneid, linde jms oli, seega ei tohiks vist viriseda...

Seal olles parim mälestus sellest, kuidas me ühel lõunal paariks tunniks "ära kadusime" ja iseseisvalt läksime tiigi kaldal elutsevaid asukaid uurima (nägime ka umbes 30-pealist kapibaarakarja). Kuna polnud kedagi kaasas, kes lärmaks jms, siis olid ka kõik elukad ja linnud julgemad ja ei põgenenud kohe ära vaid lubasid end vaadelda ja pildistada :)

Ei oska öelda, kas Guamanchi Expeditions-ga oleks lõppkokkuvõttes parem olnud, aga nende korraldatud kahe Merida tuuri järgi otsustades, ma pigem valiks nemad.

Busside kohta. Tõenäoliselt kui te juba Bolivaris olete, siis te teete mingi tuuri, seega on jah hea kui kohalik tuurikorraldaja teile pileti ära ostab (me saime nii Barinasesse). Aegade kohta ei oska öelda midagi peale selle, et PLC-st Bolivari läks buss südaööl ja sõitis ca 4 tundi, teistpidi kahjuks ei tea. Bussijaamas olles leiab õige müüja hästi üles, lihtsalt ütle suvalisele sellile kuhu soovid ja sulle näidatakse õige putka kätte.

Kuna ise sain siit foorumist häid mõtteid, siis panen oma reisikava siia ka: 09.02 - lend Margaritale, kohe laevaga Puerto La Cruzi ja sealt ööbussiga Ciudad Bolivari. 10-12.02 - Canaima ja Angel falls (soovitan väga, juba Canaima ise ilma Angeli joata on super koht, üks parimaid elamusi. Joas väga vett ei olnud, aga samas ei kohanud ka ühtegi sääske. Minnes pidi paati paar korda lükkama, aga see pigem lisas ekstreemsust). 12.02 - ööbussiga Barinasesse ja sealt edasi Los Llanos 13-16.02 - Los Llanos (loomi-linde nägi, aga korraldus polnud just kõige parem, eelneva jutu põhjal pettusin natuke). 16.02 - bussiga Mucuchiesesse, ööbimine seal. 17.02 - 20.02 - Merida (sh kaks ühepäevast tuuri, Coromoto laguun ja rataste/ponidega mööda mägesid San Jose kandis; mõlema korraldajaks Guamanchi Expeditions; äärmiselt mõnusad olid, soovitan). 20.02 - ööbussiga Corosse 21.02 - Coro (suurim pettumus. Ei saa, aru miks seda linna kiidetakse: arhitektuur samasugune nagu mujalgi, liivaväljad ei jätnud ka erilist muljet. Linnas suurt midagi teha ei olnud ja niipalju aega ka ei olnud, et kuskile rannikule minna. Suht mõttetu koht).

  • öösel bussiga Puerto La Cruzi 22.02 - laevaga Margaritale. Kuna see väljus alles 14.45, siis saarel midagi teha ei jõudnud, ca 30 min Porlamaris ja siis bussiga Playa El Aquale. 23.02 - Playa El Aqua, hooti sadas ja oli pilves. Suurt midagi peale päevitamise(mida ilma tõttu teha ei saanud) teha ei olnud. Kui rannapromenaad oli paar korrada edasi-tagasi läbi jalutatud, hakkas suht igav. Hea, et Margaritale varem ei tulnud.
  • õhtul lennuk Frankfurti. Asju pakkides arvestage, et kõik kotid tuleb vähemalt korra ese eseme haaval ette näidata, nii et enne pole mõtet asjade paigutamisega eriti vaeva näha...

Sääskede puuduse tõttu jäi üle üks karp Malaronet (origniaalpakendis, apteegi ostutšekk alles). Müün ära kolmveerand hinnaga 18€ eest.