KadriEsimene

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kõige tähtsmad Londoni vaatamisväärsused on üksteisele väga lähedal ning nende läbi uudistamiseks pole transporti vaja: Tower Bridge, Tower of London, London Eye, Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Wellington Arch. Isegi inglased naljatlevad, et Londonis kohad, mida on mõtet vaadata, 1 miili raadiuses, siis on London nähtud küll.
Kui lähed peale 18.novembrit, on Hyde Park´is avatud Winter Wonderland. Tasuta saab sisse, ülejäänud aga kõik maksab, kindlasti on vaja sinna kaasa võtta cash´i, kaardiga maksmisluksust seal eelmistel jõuludel polnud. Samuti pole seal suurt jõulupuud ega lund, aga vähemalt näeb ära sellise ehtsa profitit tegeva jõuluturu. Ka Oxford Street on sel ajal uhkelt jõuludekoratsioonidega ehitud.
Minu enda üks lemmikuid kohti oli Canning Town, aga arvatavasti tuleks sellele omaette päev varuda.
Riiklikud Muuseumid on tasuta ning neid rahulikult läbi võtta on keeruline kui aega napib. Ainuüksi nende läbikäimine võtab oma aja, rääkimata vaatamisest ja lugemisest.
Kuna Londoni südalinn on sigimist-sagimist täis, rahvarohke, kitsad tänavad ja suured bussid, siis võib seal kergesti pead kaotada. Teed ületades vaata igaks juhuks mõlemale poole, olen näinud seal turiste bussi alla jäävat ning autode ette jooksmas. Eriti veel kui üks läheb ees ja teised ülejäänud järgi panevad.
Hyde Parki võta kindlasti kaasa koorimata maapähkleid- oravad on seal julged ning võtavad pähkleid ise käest. Kui neil kõht täis on, siis võtavad ikkagi ja investeerivad mulla alla.
Head reisi sulle ka! :)

Ainult käsipagasiga reisides kuni 100 ml vedelikud väiksesse kilekotti ja süda rahul. Lennujaamas tekib tavaliselt ärevus ka ning hea on teada, kui kõik on tehtud nagu vaja. Paar nädalat tagasi lendasin Inglismaa ja Riia vahet ning mõlemas lennujaamas taheti kõigilt, et vedelikud oleks turvakontrollis käsipagasist välja tõstetud. Ma ei tea, kas see on uus reegel, aga seekord oli niimoodi, kuigi varem sellist asja ei küsitud teha. Samuti ei ole ma pagasi kontrolli läbi pidanud tegema 2 korda, vaid ainult lennukile minemisel. Ma ei tea, kuidas Horvaatiasse saabumisel tehakse, aga ma poleks kindel, et nad seal kontrolli uuesti teevad, ainult passi tuleb veel näidata. Samas kui sul on kõik vedelikud ühes kotis, on seda jällegi mugav teha, ainult väljatõstmise vaev. Mul on pigem olnud tüütu eemaldada püksirihmasid ja pannaldega saapaid ning siis sokkides turvakontrolli läbida. Aga pulli peab saama! Don´t worry, be happy!

Rates: € 22,50 - € 53,50 per person, per night

Ma tulin Londonisse 3ndal jaanuaril ja lend hilines 50 minutit, Lutonis bussi peale jõudmiseks oli mul 3 minutit ja viimasel hetkel jõudsingi :P