nojah

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Alarster ajab vist segamini VOA viisa esmase tegemise ja hilisema taassisenemise.

2013 novembris sai netist eelostetud VOA multiple entry viisaga (mis oli esmalt "viisaks tehtud" paar nädalat varem HCMC lennujaamas) Kambodžast Vietnamisse maad mööda tagasi tulles ilusti ja muretult riiki tagasi. Liikusin bussiga otseliinil Kratie-HCMC.

Piiril, tõsi, 10 minutit minuga läks, kuna esmalt uuriti natuke passi. Siis viidi pass mõneks ajaks kuskile teise ruumi. Siis tuldi sellega tagasi ja küsiti korraks uuesti, et kust ma täpselt pärit olen. Ja siis kutsuti tagant ruumist üks härra veel juurde, kes siis oma nutitelefonis natuke asjatas ja mu passi lõpuks templi lasi lüüa. Silmanurgast nägin passi kättesaamisel, et nutitelefonis oli tüüp guugeldanud "Estonia". Other than that probleeme polnud ja mingeid lisarahasid ka ei küsitud. Isegi Vietnam-Kambodža piiril olnud 1$-ilist meditsiinilist kontrolli / temperatuurimõõtmist polnud.

Aaro, sa vist panid oma kommentaariga natuke mööda. Ella tekstist on ju näha, et "esimese pakkumisega ei tasu kunagi nõusse jääda" ei viidanud mitte vajadusele igal pool kaubelda, vaid pigem soovitusele esimesest hinnapakkumisest pigem edasi liikuda. Lihtsalt sel põhjusel, et paar sammu edasi astudes või ise ringi küsides saab kiirelt teada, et kust ja mis hinna eest sama asja "normaalse hinnaga" kätte saab.

Tai on ikkagi tavaline õilmitseva teenindussektoriga (Aasia) riik, kus "fikseeritud hindu" on väga erinevaid ja kodanik, kes sulle ise midagi pakkuma tuleb, teeb seda tavaliselt põhjusega arvestatavat vaheltkasu saada. Nii et kauplema ei pea, aga rahulik ja naeratav "Kindel? Mulle öeldi, et see on odavam" või "Selge - ma veel mõtlen ja lähen küsin kelleltki teiselt" teeb jätkuvalt paljudes kohtades väikest imet. Seda enam, et kuna igal hooajal on sinna aina enam tulemas kodanikke, kelle jaoks on esimene hind püha, tippamine lahe ja kauplemine nõme, on ka teenuste esimestes hindades aina rohkem õhu väljalaskmisruumi;)

PS! Hotellidesse mitmeks päevaks jäädes paremat pakkumist küsida on normaalne nii Aasias kui ka mujal maailmas. Jja restoranis kauplemisest ei rääkinud muide keegi a lisapunktid laheda demagoogilise võtte eest:)

Tagantjärele tänud msandrile rahustava postituse eest - VOA taotlus töötas muretult (http://cheapvietnamvisa.net/ - 1 month/multiple entry.) ja tuli meili peale ca 1-2 päevaga. Ja kuna lend laekus vaiksel ajal, sain lennujaamas viisa kätte ca 10 minutiga.

Fivgirli "Kambodžas oli küll maaltlahkumise maks" on kahtlane. Võib-olla kehtib siis lennates? Sest 2013 novembri keskel bussiga Kratiest HCMCsse sõites piiripunktides lisaraha küll ei küsitud.

Raamatukoid mõtled? Kiire kõnega selgus, et seal on 1999. a. LP, mis maksab 8€. Nii et värske hinnainfi jaoks pole sellest suurt kasu. Nii et tänud, aga huvi ikka konkreetselt vaid 2012. a. väljalasete vastu.

Ei hakka uue teemaga e-sfääri spämmima, nii et hi-jackin selle vana.

Ehk siis, kui kellelgi on 2012. a. Vietnami LP (või ka näiteks RG - pole seda seeriat lihtsalt kasutanud) üle ja tahab sellest väikese raha eest lahti saada, siis paluks privas teada anda.

Eelistaksin endale saada, a avatud ka laenutamisele.

PS! Siit küsin seepärast, et eelkõige olen huvitatud utiliseerimisest/taaskasutusest - kaubandusvõrkude kasutamine on plaan B ja linke pole vaja :)

Küsimus seeriast "Tõenäoliselt asjatu paanikaosakond", aga kuna ükski osapool ei suuda mulle kindlat vastust anda, siis uurin võib-olla on mõnel trip.eelasel sarnane kogemus ja tahab seda jagada.

Ehk siis - ostetud piletid Tallinn-Amsterdam-AbuDhabi-HoChiMinh-tagasi ja oli soov teha endale kutse myvietnamvisa/vietnamvisa vms saidilt ja siis uljalt oma täidetud blankettide ja kahe passipildiga minna VOA järele Ho Chi Minhi lennujaamas. AGA. Vahepeatus on AbuDhabis ja sealt edasipääsemiseks on vähemalt mingite kirjade põhjal vajalik sihtriigi viisa. Ja kuigi Estraveli infoneiu arvas, et 99% tõenäosusega lastakse vist ikka läbi ja Etihadi infoneiu arvas ka, et kui lennujaamast välja ei minda ja jätkulend olemas, siis pigem vist ei peaks transiitviisat vaja olema, siis tahaks teada, et kas keegi on samamoodi mõne AUE vahemaandumisega oma Vietnami VOAle järgi läinud ja kas muretsemiseks on üldse põhjust?

Küsimuse põhjus on muidugi ka lihtne - internet + VOA on ca 40€ soodsam, kui viisa tegemine ja niisama ei viitsi ka nagu raha loopida.