skyzer

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

6 meeldimist
0 postitust
55 kommentaari
Viimased kommentaarid

varuda kannatust NY lennujaama passikontrollis

Ega seal Istanbulis nad inglise keelt väga ei oska. Minul jäi selline tunne, kui nad seal küsisid, siis need olid pähe õpitud küsimused ja kui ise midagi küsisin juurde või vastasin küsimusele küsimusega, siis nad midagi kosta ei osanud. Nii palju kui mäletan küsimused olid umbes sellised: "What is the purpose of the trip?", "Can you show me your ESTA?", "Where do you stay?", "Can you show me the booking or address where u stay?", "When do you fly back, can you show me the ticket for that?". Kellel ärireis, sellelt küsitakse veel lisaks visiitkaarti. Kui nüüd nendele küsimustele konkreetselt vastata ja ette näidata kõik sellega seotud paberid, siis saab väga kiiresti kontrollist läbi.

Kohe pealkirjast aru ei saanud et siselendu tahad, mitte Euroopast. Sellepärast ka tahtsin soovitada sooduspakkumist praegu Inglismaalt, edasi tagasi ~600 naela http://www.holidaypirates.com/flights/flights-with-british-airways-to-hawaii-from-london-for-592-round-trip-incl-taxes Võibolla kellelegi teisele tuleb kasuks :)

Chrome brauseriga saab ka salvestada PDFi, kui on printimise dialoog lahti, siis Destination all valid 'Save as PDF'

ise ei soovita kõige väiksemat autot, esiteks turvalisus väiksem ja teiseks on sellel vähe võimsust nii et möödasõidud võivad olla ohtlikud ning mäest ülesse sõidab vaevaliselt. Ise tegime, nii et broneerisime kõige odavama auto küll, aga kohapeal juba küsisime upgrade full-size autole, mis tuli odavam kui kohe netis kohe broneerida full-size

Vaata Harlemis :) asub Central Parkist põhjas

Võibolla saab ka netis midagi eelnevalt broneerida, guugelda los angeles tour bus ja vaata mis stardivad LAX-ist. Meie muidu tegime kõike koha peal, sest eelnevalt polnudk turistibuss mõtteski, vaid kohapeal alles soovitati aega laiaks lüüa sellega, et mitte passida lennujaamas =) Hind oli umbes $60-70 vahel inimesele.

Soovitan jälgida FB lehte http://www.facebook.com/Holidaypirates Seal iga päev kirjutatakse soodsatest reisidest, praegu mis leitud sai New Yorki on TAP airlinesiga 360€ edasi-tagasi. http://www.holidaypirates.com/france/flights-france-york-city-360-trip-incl-taxes

Miks küsid kas matrixi ja lennufirmade kodulehe hinnad on samad, saad ju ise ka seda järgi vaadata.

Kui teil on suht terve päev lendude vahe ja enne pole LA-s olnud, siis võtke turistibuss mis sõidutab teid üle tähtsamate LA vaatamisväärsuste. Buss stardib Hilton hotellist, kuhu saab jõuda lennujaamast tasuta transferiga või jalgsi, ei mäleta peast. Meil oli nii, et jõudsime vara hommikul LAXi ja hilisõhtul läks lend Chicagosse, nii et päeval võtsime turistibussi ja see sõidutas meid hollywoodis, downtown LA-s, beverly hillis jt. turisti kohtades.

Reisiekspert saatis jah et ajad muutunud lennukil, et see lend läheb varem välja ning samal ajal pakkus veel järgmisele lennukile varianti. Huvitav kui sul oleksid ajad muutunud, pidanuks ka sind teavitama, kuidas siis muidu saad teada muutunud lennuajast?

Tänud kõigile soovituste eest, ilmselt olen üks viimastest kes lendab selle pakkumisega veel. Nimelt LA-sse lend märtsi alguses ja tagasi märtsi lõpus. Vahepeal kirjutas reisiekspert et tagasilennu aeg on pisut muutunud ning nüüd tagasiteel ööbin Istanbulis lausa 2 ööd. Tundub et siin on vist juba ilma variantideta, et tagasiteel tasuta ööbimist ei saa :) Aga vähemalt soodustust tasub proovida saada nagu eelpool on kirjutatud.

hearst castle, on ranniku ääres

Siis võtame pererahva auto ja lähme täispeaga küla peale sõitma.

Vaata rahvusparkide kodulehekülgedel. Näiteks Yosemite http://www.nps.gov/yose/planyourvisit/camping.htm Make a campground reservation

Visit www.recreation.gov (recommended) 877/444-6777 (or 877/833-6777 for TDD) (or 518/885-3639 from outside the US & Canada) Reservations are not available by mail

Ise käisin seal augustis, mitte küll kämpingus, aga kämpinguid nägin seal ja nagu arvata olid nad kõik hõivatud. Eks anna teada kuidas sul broneeringuga läheb :)

Kas jälgi sooduspakkumisi lennupiletitele ja järsku tulevad soodustused või kasuta internetis lennupiletite otsinguid, näiteks see http://matrix.itasoftware.com/

vaatavad ise, aga võid ju igaksjuhuks printida ja kaasa võtta

võimalusi on veel. guugelda how to get usa immigrant visa. näiteks kui sinu oskusi vajab mingi usa ettevõtte, siis nemad võivad sinule tööviisa teha. selle viisa nimi on siis H1 viisa või näiteks avad oma ettevõtte esinduse USAs ja kui aasta aega on sinu ettevõtte osakond seal edukalt tegutsenud ja suutnud seda üleval pidada, siis võid taotleda L1 viisat.

Kui SF-st alustate, siis pigem liikuge lihtsalt ühte suunda ja tagasi pole mõtet sõita peale LA-d Yosemitisse. Et siis SF - Yosemite - LA - LV. Kui juba Las Vegases olete, siis kindlasti jääte ka sinna mingiks ajaks. Mingi varahommik seal välja sõita Grand Canyoni poole. Päeval paar tundi seal olla oli minu jaoks piisav, nii et õhtul võib ka tagasi jõuda LV-sse või samas võib ka ööseks jääda Grand Canyoni alasse, seal saab näiteks võtta kayaki tripi Colorado jões.

Autoks võtke ikka standard SUV, siis mahub shoppamisest korralikult asju autosse

Endal samuti minek 3. märts LA-sse läbi Istanbuli. Aga hotelle veel liiga vara uurida nagu juba öeldi, pakkumised selleks perioodiks pole veel õieti paigas.

Peale igast booking.com jt hotellibronnimisaadresse on suurepärane koht nagu airbnb olemas. Kui õnne on, siis võib isegi leida odavama korteri üheks ööks http://www.airbnb.com/s/Istanbul--Turkey?checkin=07%2F04%2F2012&checkout=07%2F13%2F2012&guests=2&sw_lat=40.95945488184034&sw_lng=28.759901104003916&ne_lat=41.072916690628105&ne_lng=28.92057615283204&search_by_map=true http://www.airbnb.com/rooms/282693

Oma suve 2011 kogemust arvestades, see mis sa mitu kuud ette planeerid, sellest graafikust sa kinni ei pea. Mul hakkas autotripp San Josest Las Vegasesse (San Franciscos olin eelnevad 7 päeva).Ja isegi sai marsruut plaanitud San Jose hotellis vahetult enne väljasõitu, et 5 päeva kestab tripp ja sõidame ühtedest ja teistest kohtadest läbi ja arvestasime ka umbkaudu kaua me viibime igas kohas. Plaanitust ei tulnud välja sõitmisele kulutatud aeg. Näiteks kui arvestasime et sõidame punktist A punkti B 3 tundi, siis reaalselt sõitsime 5 tundi seda vahemaad. Samuti ka ei tea ette kui kaua mingis kohas oleme. Näiteks Yosemite pargis olime kauem kui plaanitud, seega võtsime motelli selle lähedal Merced linnas. Samas sõitsime vähem mööda lääne rannikut, Hearst Castles ja Malibu rannas olime vähem aega et jõuda siiski 5 päeva pärast Vegasesse. Hotelle ette ei broneerinud ja ei näinud sellel mõtet kui tulen alles kesköö paiku sinna ja siis ärkan 15minutit enne check-outi. Osades motellides oli checkout kell 11, aga lahkelt küsimise peale lubati lahkelt ka kell 12 välja minna. Hommikusöögid on motellides juba kell 10-11 lõppemas, seega sõime juba kuskil väljaspool. Näiteks jäi meelde Dennys nimeline söögikett, mis ei paku kiirtoitu vaid korralike praade ja seda kohtas pea kõigil suurematel ristmikel. Olin Redwood linna motellis, täpselt Oracle HQ juures, siis Santa Cruzi motellis, Mercedis, Santa Barbaras ja veel miskis, mis ei meenu hetkel. Igalpool umbes kesköö paiku sõtsime sisse ja leidus vaba tuba. Tubade hinnad oli $60-$80. Kolme peale tuleb ju päris odav? Ainult Santa Barbaras oli esimene ettejuhtuv motell täitunud ning teine juhtuv motelli maksis $150. Santa Barbara päris turismilinn ka ju. Oleks muidu võinud vahele jätta Santa Barbara, leida suvalisel ristmikul odavam motell, aga oli kindel soov Santa Barbarat ka päeval näha, seega veetsin seal öö.

TOEFL või muu inglise keele tasemetest on esimene asi küll. Võimalusi palju, näiteks võib minna vahetusõpilasena, aga selleks pead enne siin Eestis aasta aega ülikoolis õppima. Otse kandideerimine sõltub ülikooli tasemest, kas nõutakse peale hinnetelehte veel esseed jm asju, aga kindlalt mida nõutakse on panga väljavõte kus sul on olemas vajalik summa, et kõik enda kulutused täielikult ära katta esimese aasta eest (õppemaks, elamiskulud, söök jt). Californias osariigis on see summa alates $20k sõltuvalt juba ülikoolist. Tööd tohib teha õpilasena kuni 20 tundi nädalas ülikooli sees, aga tehakse ka erandeid et võid ka juba eraettevõttes oma eriala tööd teha kui lepid kokku ülikooliga.

http://www.bing.com/travel/flight/ Olen siit koguaeg vaadanud hindu ja see leht vahendab ka AA lende. Sellelt lehelt ei saa pileteid otse osta, vaid see suunab edasi lennufirma lehele mis sa välja valisid. Siin saab kiiresti uut otsingut alustada, näiteks läbi proovida erinevad alguse linnad ja äkki ka Helsinki sihtpunktiks valida, sest siis võib pilet märgatavalt odavam olla.

Kui oled kõrgharidusega ja hea spetsialist, siis võib ka turistina USAs firmades kohal käia ja kandideerida. Kes teab, järsku tööandja nõustub tööle võtma ja teeb sulle tööviisa selleks.