7400

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

7 meeldimist
3 postitust
33 kommentaari
Viimased kommentaarid
  1. jaanuaris leidsin end Zimbabwest. Sealt sai kontrollretk Botswanasse (mitte küll Okavango deltasse) tehtud. On jah viisavaba! Tagasi läbi Victoria Fallsi muidugi Sambiasse, kuna tegemist on naaberriigiga. Sambiast sai rongiga Dar es Salaami Tansaanias sõidetud. Septembris avastasin ennast Usbekistanist. Järgnes Kõrgõstan (loogiline ju) ja Kasahstan. Head enese mujalt avastamist kõigile!

...ainult Sambiasse pole suurt mõtet minna - võrreldes naabritega on huviväärsuste hulk kesine. Seiklemise mõttes muidugi tasub, kui huvi ja pealehakkamist on - kui käimata, miks mitte! Suhteliselt metsik ja avastamatta turistide poolt. Safariturism on suhteliselt kallis, suurusjärk $ 250 päev, Victoria joast näeb umbes kolmandikku Sambia poole pealt. Turistite Sambias eriti ei kohta, küll aga noori vabatahtlikke v.a. Victoria juga ja Livingstone läbiv maantee, mis ka linna peatänav rolli täidab. Inimesed on nagu inimesed Aafrikas ikka. Suhtlemist sambialasega ilma viisaka sissejuhatuseta 'halloo, kuidas sul läheb?" pole mõtet alustada - sulle vaadatakse natuke aega imelikult otsa - ega sa midagi ei unustanud?! Pealinna Lusaka võib südamerahuga külastamatta jätta - meenutab nõukogudemaad oma kesklinna betoonkõrgehitistega Cairo Road'il, väga igav. Väljaspool hotelle on kesklinnas täpselt üks diskoteek - õllekas, Frogs. Õlu (375 ml) maksab 8 - 10 kwachat (€1,50), bensiiniliiter sama palju. Huvitav, kuid ei midagi erilist - tasub veelkord esimene lause läbi lugeda...

...nagu reisiplaanist kodulehel: http://www.hot.ee/reisiv/aafrika2014.htm#aafrika2014 selgub, et vaatamatta kõigele plaanite ikkagi Rwandas (!) külastada Virunga rahvusparki. Kummardan Teie meelekindluse ees!

...viimastel andmetel oli ikka Rwenzori rahvuspark (Rwenzori Mountains NP) veel Uganda territooriumil, muidugi kui Rwanda hutud ja tutsid seda vallutanud juba pole :)

...kui plaanite külastada Virunga rahvusparki, tuleks aegsasti lahendada viisaküsimused maailma ühe demokraatlikuma riigi - Kongo Demokraatliku Vabariigiga. Aga ilmselt külastate siiski Volcanoesi rahvusparki, mis asub Rwandas.

...kahjuks tuleb kinnitada eelpool kirjutajate sõnu, lisaks mainiksin, et ostes LP mõne Aafrika riigi või piirkonna kohta, kulutad mõttetult kaks korda:

  • esiteks LP raamatu ostmiskulu (10 - 20 €),
  • teiseks selle järgi sihtmärgi otsimiskulud kohapeal (X summa, 0 - lõpmatus :) )

...õnneks on olemas muud reisijuhid ja meetodid.

...vastab tõele, üldjuhul töötab. Seda lähipiirkonnas muidugi.

...tasub omada mõlemat (LP & Bradt), nad ei kata üksteist üks - ühele, mis puudutab hotelle. Bradt on täpsem kindlasti. Otsisin just LP Southern Africa 2013 väljaandest Gweru (Zimbabwe) kohta infot. Puudub...

...õnnitlen muidugi, kuna hotelli, viisa, transpordi ja söögi pärast ei pidanud ise muretsema. Entebbe - Kampala on pea tunnine ots, miski 37 km, eelmine aasta sai ära mõõdetud...

...jah, Ethiopian Airlinesiga on kõik võimalik. Ka tehnilised probleemid ja varulennuki puudumine. Kükin preagu Addis Ababas hotellis, poole päevaga organiseeritud transiitviisaga lennufirma poolt, kuigi polnud plaanis Addis Ababasse tulla. Hea, et niigi läks.

...Kongo. Soovitavalt Demokraatlik Vabariik, sobib ka Vabariik. Või mõlemad - soe kliima ja elamused ei lase kummalgi pool Kongo jõge ennast kaua oodata.

...siinkohal tekib küsimus moderaator(ite)le: kas poleks mõistlik analoogseid tasuta reklaame ärilistele tegevustele ( mida nad tegelikult on, veidi varjatud kujul ainult ) kustutada? Kongo DVs ja Kesk - Aafrika Vabariigis õppeprogrammis osalemine paistab õppeteenusena :) :)

'4 kuu pikkune bussireis läbi Sahara kőrbe koos kogemustega, mis sellest programmist saab on kauakestev mőju inimestele, kellega kokku puutud programmi ajal kui ka tulevikus' - tundub aus pakkumine, see bussireis sisaldab ilmselt pantvangistust ning hilisemat läbirääkimist ja väljaostuprotseduure. Aga see reis võib kesta palju kauem :)

...igas suuremas linnas (Kampala, Kabale, Mbarara, Kasese) on kontor, kes sellega tegeleb. Kindluse mõttes võib muidugi varem seda interneti teel teha, kui soov on päris kindel. Pakuti Kaseses Bwindi NPd 580 USD eest, start järgmine hommik - see tähendas liitumst Kampalest staritva grupiga, sisaldas tund (maksimaalselt) gorillavaatlust. Kokku poolteist päeva, ülejäänud aeg kulub logistikale, söömisele - joomisele, ööbimisele. Selline oli viimase hetke pileti hind. Gorillatracking on ainus Uganda rahvusvaheliselt tuntud vaatamisväärsus, sellist 50 % (või rohkemgi) allahindlust üldiselt ei tehta. Mul jäi käimata...

...aasta algas Gambias ja Senegalis, keskpaigas viibiti Varssavis ja Peterburis, sügis veedeti Kasahstanis, talve algust tervitati Ugandas. Lõpp hea, kõik hea.

...kui Sansibar plaanis, siis kollapalaviku vastu vaktsineerimist kollases passis kontrollitakse saabumisel Stone Towni sadamasse. Mujal kohtades ja muud vaktsineerimised pole senimaani minu kogemuste põhjal kellelegi huvi pakkunud.

...tore. Algus hea, nüüd jääb vaid oodata olukirjeldusi reisi edasistest arengutest. Kui kuulen, et krõbistatakse kommipaberitega, tahan kohe kommi :)

...Bouvet ja Socotra - tahaks minna, kuid ilmselt ei saa. Vähemasti keeruline...

Kas Darʼist üles Mwanzaʼsse (Victoria järve juures) täna saab, ei tea, eelmine aasta ei saanud, liini operaator oli pankrotis. Sambia (Lusaka) poole peaks saama, Tazara liin.

...kellel plaanis Gambiast, mis ümbritsetud Senegaliga, edasi liikuda, soovitan soojalt 2-3 kuud varem Senegali saatkonnast Kopenhaagenis endale viisa teha, soovitavalt mitmekordne. Täna need EU punase passiga viīsavabalt Senegali mineku jutud EI KEHTI absoluutselt mitte, kõik piirivalvurid oskavad lugeda, et Eesti kodanik VAJAB viisat. P.S. Ei pääsenud ilma viisata Senegali ei lõuna-, ei põhjapoolt Gambiast (raha ei võetud vastu, ei suutnud aidanud ka kohalikud läbirääkijad). Ootasin Gambias Senegali viisat 19 päeva, maksis 360 dalasit (9eurot). Edu järgmistele katsetajatele!

Tansaanias on safarid pisut kallimad kui Keenias (päevahinnad vastavalt 100 - 150 € Keenias ja 150 - 200 € Tansaanias, ei sisalda jooke camp¨is), elamuse saab mõlemas riigis. Parimaks peetakse Masai Mara¨t oktoobri lõpp - novembri algus. Amboseli on samuti vahva tänu Kilimanjarole. Shimoni on vãike koht, küla tegelikult, natuke kõike. Wasini saar seal kõrval on Keenia kõige mõttetum turistikoht, olen siin tripis sellel teemal kirjutanud ja vaielnud käinutega. Ühes küsimuses ma hbertiga nõus pole (mis puudutab Dari ja Nairobi turvalisust), arvan et ühed mustad mõlemad, eriti pimedas :)

...lisan veel omalt poolt, et bussiga jõuate Dari bussijaama, asub kohas nimega Ubunto, äärelinnas. Sadam asub kesklinnas, kesklinna kutsutakse nimega Posta. Praamipileti soovitan osta ise piletikassast, piletikassa ees ootavad vähemalt paarkümmend meest seda, et te pileti nende käest ostaksite x hinnaga. Ärge seda tehke, leidke ise ticket window, see pole keeruline. Pilet välismaalasele (kes te arvatavasti olete) maksis 20 $ (slow boat) - 40 $ (speed boat) üks ots, soovitan odavamat, aeglane laev on umbes 20 minutit aeglasem. Sansibari sadamas soovitakse näha kollast passi koos "yellow fever vaccination" pitsatiga. Dar ja Sansibar on nagu öö ja päev, igas mõttes. Alates hämardumisest pole Daris valgel jalgsi ringi jalutamine soovitav, Sansibaril seda muret pole praktiliselt. Veel üks oluline asi - tagasi tulles laevaga ei soovita "night boati" (s.t. õhtul pardale, ööbimine laevas, hommikul Daris) isegi tasuta mitte, see on ebamugavuse tipp. Good luck!