Sun and Sea

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

10 meeldimist
0 postitust
22 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kulla trippijad, miks te teemaalgatajele miinuseid laote. Ilmselt noor inimene, kogemusi pole, soovib teie abi. Kas nii on tõesti hea oma üleolekut näidata? Teemaalgatajale- olen marksi nõuannetega täiesti sama meelt.Sihtkohana valiksin ise nt mõne Kreeka saare, Sitsiilia, Hispaania lõunaranniku, Horvaatia. Mõnele meeldib ka Türgi väga. Kanaari saared jätaksin talviseks reserviks, siis on soojade sihtkohtadega suhteliselt kitsas.

Mina kasutan alati Rantapallo.fi pakkumisi. Minek küll Soome kaudu, aga alati odavad ja hästiorganiseeritud reisid Soome turismifirmadel. Seal näiteks Kreetale mai lõpus 400 EUR (lend ja hotell) eest vali mida tahad.

Keskustelu on huvitav, aga nagu ma aru saan, siis teemaalgataja ei plaani tegelikult ilma rahata reisida ja ootab häid nõuandeid. Minu ülikooliealine tütar koos sõbrannaga on viimased 3 suve just selliseid väga väikese eelarvega Euroopa-reise teinud. Erinevus küll selles, et nad on siiski sihtkohta lennanud mingi odavlennuga ja siis edasi läheb samamoodi seljakotiga. Ööbinud on nad enamasti couchsurfinguga ja on väga rahul olnud. Selleks on neil läpakas kaasas olnud, et saaks ööbimiskohti leida. Seiklusi on olnud palju ja ütlen ausalt, et alguses mul emana ikka süda valutas ja eks üht-teist on juhtunud ka. Näiteks Hispaanias varastati tütrel kott koos dokumentide ja rahaga. Õnneks oli tal nii pass kui ID kaart kaasas ja erinevates kohtades, nii et pass jäi alles. Samal reisil varastati ka sõbranna läpakas, nad on seal üliosavad. Ükskord sattusid nad ööbima ühe laevaarsti juurde, kes ootamatult tööle kutsuti ja kes oli siis väga murelik kuna oli ju tüdrukutele öömaja lubanud. Mees võttis siis tüdrukud nädalasele Vahemere kruiisile kaasa- neil on luba aegajalt kedagi tasuta kaasa võtta. Kui keegi nüüd arvab, et ta seda kuidagi omakasu eesmärgil tegi või tüdrukutelt midagi vastu ootas, siis ei. Reeglina couchsurfingu pakkujad on väga normaalsed inimesed. Kokkuvõtteks tahan öelda, et mul on väga hea meel, et tüdrukud on nii palju ja põnevalt reisida saanud ja ise teeksin ilmselt nende eas sama. Ja et mina kodus muretsema ei peaks, leppisime kokku, et saadavad jooksvalt infot kus nad parasjagu on. Ahjaa, üks soovitus veel. Iga korraga on tütre kott järjest väiksemaks läinud, sest tegelikult ei lähe palju asju vaja ja kõige tüütum ja raskem ongi just see koti vedamine.Tema varustus oli 2 ülimugavad jalatsid (kinnised ja lahtised), ühed lühikesed ja ühed pikad püksid, mõned t-särgid ja 1 soe asi.Mingi peakate ka. Aga jah jänest sõita või muud seadusevastast teha ei soovita küll kellelgi-kindlasti saab tsiviliseeritumalt asju ajada.

Ma soovitaks ka m6nda Kreeka saart.Selle raha eest saab ju kyll täitsa paljudesse kohtadesse reisipakette. Ei pea Pärnus suvitama:) Kusjuures olen märganud, et Pärnus puhkamine tuleb teinekord kallim kui kuskil Vahemere ääres näiteks. Aga kuna praegu on jaanuari l6puni Novatoursil ka soodushindadega reisid saadaval, siis mina valiksin nt Rhodose v6i Kreeta. Vaatasin järele, ka 1 inimesele on saada ja hind selles vahemikus nagu sulle sobib. Sooja ja randa saad kindlasti ja l6busaid kreeka inimesi näha ja nende m6nusaid tavernaid kylastada.Fitnessi koha pealt ei oska midagi öelda, olen sama loll nagu tripp:) Kanaarid jätaksin talviseks sihtkohaks, siis on valikud piiratumad.

Meditsiiniliselt depressioon ei ole vaimne häire, vaid on meeleoluhäire. Diagnoos ta küll on ja mõnikord vajab retseptiravimeid, aga nagu ütlesid, on sul selles osas paberitega kõik korras. Nii et mina igatahes vastaksin punktis 1 kindlasti "ei". See on igati korrektne.

Mulle meenus jootraha andmisega Egiptuses selline lugu. Olin seal juba "vana kala" ja arvasin, et mind enam millegagi haneks tõmmata ei anna ja tean kõiki nende nippe, aga siiski iga kord on nad suutnud millegagi yllatada. Saabudes hotelli vedas siis poiss meie kotid tuppa ja andsin talle 1 USD. Poisil hea meel ja tuli kohe lagedale jutuga, et kas saaksin tal euromyndid vahetada 10-euroseks paberrahaks, et tal pole midagi nendega seal teha. Miskipärast nad jah neid euromynte seal ei taha ja kuna mul selle vastu midagi polnud, olin lahkelt nõus. Mynte kulub alati reisides ära. Tõi siis mulle 8 euro eest mynte. Ma ytlen, et siin on ju 8, mitte 10. Tema vastu, et oi on jah aga ta annab mulle 1 dollari ka lisaks. Et justkui siis jootrahaks kohvrite veo eest jääks umbes 1 euro ja olemegi tasa. Kuna pea oli pikast reisist paks, siis nii jäigi ja mulle jäi mulje, et olin andnud 1 euro jotsi. Pärast muidugi tagantjärele arvutades sain hoobilt aru, et andsin ju siiski 2 euri jotsi, sest selle dollari olin ise talle eelnevalt andnud, mille tagasi sain. Täiesti naljakas kuidas on võimalik halvata arvutusvõime 10 piires:)

Aitäh Naabrimees ja Sotuke. Teen nii nagu teie ütlete :) Aga lertile ei oska ka muud soovitada kui hoia asjadel silm peal. Kui juhtud ikka midagi odavat leidma, siis tasub see ka ära osta. Praegu aga, kuna miskit väga ahvatlevat silmapiiril pole, siis tasub oodata, sest aega ju on. Kuidas sul muidu öömaja on planeeritud? Reisi kokkupanekul olen ise ikka alati kogu komplekti kokku löönud ja siis vaadanud kuidas kõige säästlikum on, aga et samas ka väga keeruliseks ei läheks. Kui hinnavahe on väike, aga ebamugavused liiga suured, siis ei tasu see säästupoliitika alati ära. No näiteks kui reis ei ole väga pikk, siis ei tahaks kulutada palju aega pikkade ajavahedega ümberistumistele ja ehk isegi kuskil vahejaamas ööbimimsele. Rannareisidel võib teinekord pakettreis osutudagi soodsamaks kui enda kokkupandud. Suurimaks luksuseks tavaliselt sellega kaasnev otselend. Samas mulle väga meeldib ka ise oma reis kokku panna ja otsida erinevaid variante. Nii et kõik on suhteline ja sõltub sellest, mida parajasti vajad ja millised võimalused on (nii ajalised kui rahalised). Tenerifele Ryanair käib päris paljudest kohtadest. Kui aega otsida on, siis leiad ka kindlasti midagi sobivat. Soovin edu ja ilusat reisi!

Üritasime ka lendu leida Tenerifele nüüd talvehooajaks, aga selguski kurb tõsiasi, et see läheb küllalt kalliks ja ebamugavaks kuna Ryanair Tallinnast enam Barcelonasse ei lenda. Muidu oligi seda kaudu kõige odavam ja mugavam. Ise resideerun hetkel Soomes ja ka siit ei saa kuidagi odavalt ja mõnusalt Tenerifele, nii et otsustasin hoopis seekord pakettreisi kasuks, mida siit leidsin. 10 päeva otselennu ja majutusega 600-700 EUR nägu. Kui sul sihtkoht pole nii oluline, siis maikuus oleks juba hea ka kuskile Vahemere äärde minna, kuhu kindlasti odavamalt saaks. Kui aga oled kindlasti Tenerife kasuks otsustanud, siis ega ilmselt väga palju odavamalt saagi. Mul on aga ka küsimus tripikatele. Kuna on teada, et ilm Tenerife eri piirkondades võib olla väga erinev, siis kas oskate öelda, kuidas Puerto de la Cruzi kandis on võrreldes näiteks Playa de las Americasega? Plaanin minna jaanuaris ja eesmärk just päike ja lebotamine ja tahaks nagu kindla peale minna:)

Siin oli jutuks, kas on talviseid puhkusekohtade alternatiive Egiptusele. Mina valisin sel aastal talvepuhkuseks Tenerife ja julgen seda küll soovitada nii lastega kui lasteta reisijatele. Väga mõnus kliima, toiduvalik väga suur ja hind soodne. Palju tegevust nii täiskasvanutele kui lastele, kuid võib ka niisama vedeleda, mida ka mina peamiselt tegin. Lastele muidugi võrratud loodus- ja loomapargid ning veepargid jm. lõbustused. Täiskasvanutele superodavad ja head veinid ja erinevas valikus õhtuseid ajaveetmiskohti. Hinnaklassilt ei tule reis kallim kui Egiptusesse. Turvalisusega ka mingit probleemi pole. Igatahes nautisime oma seltskonnaga seda reisi täiega. Aga loomulikult sõltub kõik sellest, mida keegi puhkuselt saada tahab.

Täitsa mõtlema pani, aga tegin sellise valiku

  1. Kreeka saared- puhkuse lemmikud- sumedad suveööd, tavernid, kreeklased, lambaribi, mereannid ja muidugi vein. Siiani igal suvel käidud ja pole veel ära tüütand, pigem vastupidi.
  2. London- see oleks linn, kus olen mõelnud, et võiks isegi mõnda aega elada-töötada; iga linnaosa niivõrd erinev ja justkui omaette maailm.Linn kus alati olen ennast koduselt tundnud.
  3. Kyoto-turismi-kultuurielamuse rahuldamiseks. Käinud olen seal korra ja kahjuks vaid 10 päeva ja tundus, et nii palju jäi avastamata. Aga tegelikult on neid kohti küll veel ja veel ja veel...

Tarmo38, aga polegi ju tekitatud paanikat, lihtsalt kajastati sündmust, mis aset leidis. Pole isegi kusagil spekuleeritud teemal, mis kõik oleks võinud juhtuda. Mina leian, et sellistest asjadest ikka peab inimesi teavitama, et igaüks teaks oma valikuid teha. Isiklikult küll ei tahaks "igavuse peletamiseks" kuskil kõrbes istuda kinnipeetuna bussis, teadmata, mis edasi saab. Olin eelmisel aastal jaanuaris rahutuste ajal Hurghadas ja sattusin olema ka esimese meeleavalduse ajal tänaval ,kus mind tõesti ka nügiti ja kurjalt karjuti midagi. Loomulikult üritasin kiiresti hotelli jõuda ja , järgnevatel õhtutel enam nina välja pista ei tahtnud. Sel aastal Egiptusesse ei lähe, kuigi olen viimased 10 aastat seal vähemalt korra aastas talvepuhkusel käinud. Seekord valisin teise sihtkoha. Minu arusaam puhkusest on vähe teistsugune. Mis selles siis halba on kui sündmustest räägitakse, igaüks oskab ju ise otsustada, kas tahab samasse olukorda sattuda või mitte. Halvem oleks ju kui sellised asjad maha vaikitakse. Sina lähed, mina ei lähe, inimesed on erinevad ja tore ongi.

Meie igatahes Hurghadas türgi sauna ei leidnud, kuigi otsisime. Sakkala peatänava ääres oli küll vastav silt väljas, aga sauna polnud kuskil.Ei olnud üldse ühtegi sauna. Küsitlesime ka kabedamate hotellide turvamehi, aga need ei osanud ka midagi tarka öelda. Soovitasid veekeskusesse minna kui pesta tahame. Meil nimelt polnud hotellis sooja vett. Nii et kui leiad, jaga infot.

Olen reisinud igasugustel kellaaegadel ja jõudnud järeldusele, et reisipäevad on tegelikult alati reisipäevad ja nendeks päevadeks suurt muud pole võimalik planeerida. Ainuke "võit" oleks tõesti minekupäeval kui lend väljub varahommikul nagu nt Novatoursil kell 5.00 ja oled juba hommikuks Egiptuses kohal. Siis ühe rannapäeva võidab, küll magamata öö arvelt. Kui jõuad kohale päeval nt 3-4 paiku, pole enam suurt vahet. Tagasituleku päeval on enamasti check-out nagunii poolest päevast, ka lennujaama peab varakult minema. Võib ju siis võtta veel rannas viimast, pärast pesemata lennujaama ja pikk reis takkapihta. Maitse asi. Ma olen vaadanud ikkagi eeskätt seda, et saaks hotelli, mis sobilik ja reisiaeg enam-vähem sobiks. Ära muretse, ei kaota sa midagi, reisipäevad pole nagunii eriti produktiivsed:)

Täiesti nõus norsuga. Kui reisikorraldaja ei suuda pakkuda seda hotelli ja teenust, mida ta müüb, on ta kehv reisikorraldaja. Selge see, et vahel juhtub, aga kui pidevalt juhtub... Ja see jutt on tõesti rumal jutt, et hotellid teevad mis tahavad ja reisikorraldaja pole üldse süüdi ja midagi teha ei saa. Saab küll- selliste hotellidega ei tehta lepinguid ja neid ei pakuta oma klientidele. Ei ole ju mõeldav, et iga kord enne sööma minekut peaksin üle küsima ega see söögikord äkki seekord tasuline pole või igal hommikul kontrollima ega ma äkki majutuse või mõne teenuse eest tänasest rohkem maksma ei pea. Kui mõnede väidetel siin asjad muutuvad suisa tundidega ja ise peaks muudkui küsima. Ja ma ei usu, et enamik hotelle pidevalt oma kokkuleppeid rikub, vähemalt mina pole seda kohanud ja olen küll alati saanud selle hotelli, mis ostetud. Aga ise olen järginud üldiselt seda taktikat, et kui mulle pakutav teenus ei meeldi, siis teinekord seda firmat enam ei kasuta. Töötab väga hästi :)

Tarbijakaitse loomulikult ei lahenda Egiptuse hotellide probleeme. Antud konflikti puhul aga minu arust on pigem tegemist suhtlusprobleemiga. Kui reisiesindaja ja firma ei kaitse oma klienti, vaid ainult ennast õigustab ja kliendi nö. lolliks teeb, on konflikt kerge tulema. Usun, et zazut see asi nii palju ei häiriks, kui temaga oleks teisiti suheldud, vabandatud ja mingi lahendus üritatud leita. Tean seda omast kogemusest sama firmaga, seal on arenguruumi kõvasti. Edu Sulle,zazu ja võibolla teenindus paraneb kui probleeme ikka avalikustada, mina olin mugav ja laisk ja ei viitsinud. Ja edu ka GoAdventurele, pole ju meil palju firmasid enam, kes üldse reise korraldavad, aga paluks rohkem kliendisõbralikkust.

Vaatasin ka huvi pärast järele, kas Egiptuses on sellist Sunrise grupi hotelli kuhu lapsi pole lubatud. Ja tõepoolest, Sunrise Holidays, mis asub Hurghadas, ütleb et ADULT ONLY. Eraldi rõhutatud suisa. Vähemasti nii reklaamib Go Adventure koduleht.

Tegelikult on lastevabasid hotelle küll, aga tõenäoliselt mitte igas riigis. Sel juhul on see kindlasti hotelli kohta olevas infos ka kirjas. Kas pulmareisi tellimisel oli mingi eripakett, mis erines miskil moel tavapaketist ja maksis rohkem? Kui ei, siis pole küll põhjust kompensatsiooni küsida. Kahjuks küll on ka minul Go Adventurega reisist ebameeldiv kogemus ja see on ühtlasi minu ainuke ebameeldiv reisikogemus. Reisin ma aga palju ja nii omal käel kui büroode vahendusel. See aga jäi mu esimeseks ja viimaseks reisiks Go Adventurega. Zazule soovitaks sama- teinekord selle reisibüroo teenust mitte kasutada ja rohkem energiat selle ebameeldiva emotsiooni peale mitte kulutada.

Kui teile meeldib rannareis, siis julgeks soovitada Rhodose saart. Praegu sinna nii Horizontravelil kui ka Novatoursil päris normaalsed pakkumised. Sume suveõhtu Rhodose vanalinnas ja kihlumisettepanek- no kes sellele suudaks vastu panna.

Heletuul, olime Royal Citys sel aastal jaan-veebr 2 nädalat. Söögiga on seal nii, et kui on rohkem rahvast, siis rootsi laud ja kui vähe, siis tuuakse köögist portsukaupa. Meil oli esimene nädal rootsi laud, süüa väga vähe ja kui vene tädikesed enne said (ja nad olid alati esimesed), siis teised süüa ei saanud.Teisel nädalal oli hotellis 5 inimest ja siis saime hommikuks saia, 1 muna omletina, törtsu määrdejuustu või moosi või paremal juhul mõlemit ning küsides ka tee või kohvi. Õhtuks oli esimene käik toorsalat, siis praad (riis või makaron ja mingi liha või kala) ja magustoiduks viilutatud apelsin. Õhtusöök oli iseenesest maitsev, portsud suured ja nälga ei jäänud. Hommikusööki jäi mehele väheks, ostsime poest juurde. Tõenäoliselt praegu ka rahvast vähe. Ja mis peamine-kuigi sööklavärk oli päris räpane, kõhutõbe ometi ei saanud. Aga hoopis hullem lugu selle hotelliga oli see, et seal polnud sooja vett. Õnneks oli mul väike keeduspiraal kaasas ja tegin sellega pudelitesse sooja vett, sest mu suur juuksepahmakas igatahes külma veega küll puhtaks ei läinud. Mis aga oli hea, oli rand. See Hurghada kohta päris suur.

Ka minu poolt viimane kommentaar selle teema kohta vastuseks Nile Deltale. Nagu ütlesin, mulje on tervik, sellest ei saagi üksikuid fragmente võtta, siis lähebki asi absurdseks. Tean seda, mis tunne on olla inimtühjas kuurortis (minu reisi 2. nädal) ja praegu on seis sama. Reisiesindajad ju koos käputäie turistidega olid seal viimased 2 nädalat, aga nüüd on nemadki tagasi ja näevad,et praegu seal puhata pole hea plaan. Murelikud olid egiptlased aga poliitilise olukorra pärast oma riigis, oma tuleviku ja oma presidendi pärast ja see polnud ju ometi turistide tekitatud, siis polnud veel ka reise tühistatud. Sai nendega palju räägitud ja saan neist aru. Nile Delta, ei tasu kohe kurjaks minna. Las rumal inimene nagu mina ka avaldab oma reisimuljeid ja meeleolusid :) Päikest kõigile!

No häiris ikka küll. Teleuudised, vastupidi, mind ei häirinud, neist kirjutasin lihtsalt seetõttu, et sellest oli siin juttu justkui nende mittevaatamine teeks elu paremaks. Aga see oleks hoopis omaette lugu ja ega seda buketti ei olegi võimalik niimoodi kirjeldada, et siinolija ka sama tunneks.Lihtsalt Kadrini emotsioonides tundsin ära omad ja seda saabki tunda turistina ja kohapeal. Tean küll, et kuupäevad on muutunud, aga Kadrin kirjutas ju paari päeva taguseid muljeid ja need on täpselt samad. Mina küll olin Hurghadas, aga piirkond oli sama tühi inimestest, hotellid suletud, tänavarestoranid tühjad, kohalikud murelikud ja mornid.Tol perioodil olid Hurghadas ka meeleavaldused ja kuna elasin keskuses, sain neist täiega osa. Pole meeldiv ärgata öösel suure skandeerimise ja paugutamise peale. Kord tänaval sattus ette kamp mehi kes midagi oma keeles mulle väga kurjalt midagi ütlesid ja tõukasid mind, olen naisterahvas. Kui egiptlase lemmikväljend on ikka olnud "no problem", siis seekord öeldi meile korduvalt, et meil on siin "big problem" ja minge parem oma hotelli. Õhtul siis polnudki muud teha kui hotellis kükitada ja uudiseid vaadata. Jah, ära ei tapetud, aga see polnud puhkus. Lühidalt öeldes, see polnud see Egiptus mida mina olen näinud ja mille pärast sinna läksin ja praeguseks pole küll midagi paremuse poole läinud. See et rahutusi hetkel Egiptuses pole, pole veel mingi näitaja. Aga mina ei tee siin miskit propagandat, et mitte minna või minna, igaühel oma pea otsas. Selline oli minu kogemus. Ärevus oli õhus kogu aeg ja mina meeldivalt lõõgastuda ei saanud ja samuti praegu sinna ei ihka, kuigi olen tohutu päikesefänn ja Egiptus on mulle alati meeldinud.

Olin 23.01-6.02. Hurghadas ja ühinen 100% kõige Kadrini poolt kirjutatuga, justkui ise oleks kirjutanud need kommentaarid:) Täpselt samad emotsioonid. Ja kuigi siin ei taheta kuulda emotsioone, vaid rohkem fakte, siis mina küll tahaks ikka puhkuselt positiivset emotsiooni saada- selle järele sinna läksin, aga seekord kahjuks ei saanud. Olen Egiptuses käinud 10 korda nii et võrdlusmaterjali nagu oleks. Ka meie vaatasime väga palju uudiseid erinevatelt telekanalitelt ja praegugi veel inertsist hoian ennast toimuvaga kursis. Muidugi võib uudiseid mitte vaadata ja siis imestada, et huvitav küll, miks turiste pole ja lennukid ei käi. Mina aga eelistasin ikka teada, mis riigis toimub ja alati võib ju hääle maha keerata, vaadata pilti ja teha omad järeldused. Minu arust ka on ainuõige otsus turismifirmadel praegu turiste sinna mitte viia. Ja arvata, et kõik see möll, mis praegu islamimaades toimub, turismipiirkondi ei puuduta, on ikka väga lühinägelik. Isegi eksperdid ei oska öelda, mis saab edasi, ammugi siis reisikorraldajad või kommentaatorid. Seikluseotsijad tõenäoliselt leiavad võimaluse ka omal käel reisida. Ärge kurvastage, kelle reis seekord ära jääb, uskuge, see ehk polegi nii paha.