Lebanna09

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

3 meeldimist
2 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas tegu on pakettreisiga (Novatours, Tez, Kidy, TUI vms)? Pakettreisile tuleb hotelli poolt kinnitus või tagasilükkamise teade (seda juhtub vahel!) loetud päevade jooksul pärast broneerimist. Vahel tõesti hotell ei kinnita pakutud hinnaga paketti ja siis jääb kliendi otsustada, kas valib muu hotelli või loobub reisist, ilma trahvideta. Kuid seda ka max päeva-paari jooksul alates broneerimisest. Reisi müüja (ei ole vahet, kas ostetud korraldajalt otse või vahendajalt) on kohustatud andma kliendile reisilepingu, kus on kirjas, mida täpselt osteti/müüdi ja kui palju see kokku maksab. Selline asi, et 4 kuud hiljem hotell raha juurde nõuab, ei ole võimalik ei pakettreisi ega eraldi broneeritud hotelli puhul. Ning pakettreiside korraldajate süsteemides EI esine selliseid vigu. Töötan reisibüroos, tean kuidas asjad käivad. Variant A on võimalik pettus, variant B on töötaja enda eksitus (saatis kliendile vale hinna, broneeris midagi valesti või jättis hoopiski õigel ajal broneerimata). Kui olete ostnud vahendaja käest Nova /Tezi vm korraldaja reisi, on väga lihtne ka neilt otse kontrollida, kas vahendaja jutt vastab tõele.

Lisan siia, et ise lendasin USAsse 3a lapsega ja lihtsamat reisi pole varem olnud - USA lennujaamades (NY ja LA) ei pidanud me üheski sabas seisma, igalt poolt juhatati väljaspool järjekorda läbi :) Lennud möödusid muidu kenasti, 1x laps ehmatas kui kõrvad läksid lukku ja midagi ei kuulnud, aga see läks kiiresti mööda. Ja 1x lennuk raputas maandumisel, laps tahtis sülle ronida aga saime hakkama ikka nii, et jäi oma istmele rihmaga kinni. Täielik jama oli lennuki wc-dega, kuna laps hakkas pärast esimest korda paaniliselt kartma vee tõmbamist kõva müra tõttu, nii et pidin ta iga kord saatma wc-st välja veidi kaugemale, et siis vett tõmmata... Kartis veel kuu aega takkajärgi kodus ka, hoidis kõrvu kinni igaks juhuks. Lapsetoitu /jooki võib kaasa võtta küll lennukisse ja piima soojendatakse soovi korral. Kindlasti peaks olema vett ja kui laps oskab lutsukommi lutsutada, siis neid - juhuks kui kõrvad peaks lukku minema. Istekohad ma valiks kindlasti akna alla, on parem magama sättida nii ennast kui last.

Mina sõitsin Abu Dhabist Dubaisse bussiga (AD bussijaamast, pilet 25 kohalikku ehk 5 euri, sõiduaeg 2 - 2,5 h, oleneb kus maha minna Dubais), tagasi Dubaist - Abu Dhabisse sõitsime taksoga kuhu mahtus 6 in, igaüks maksis 35 dirhamit ehk 7 euri, sõiduaeg 1h (sõiduautodele lubatud 140 km/h kiirteel) :) Taksod küsivad ca 200 raha ühe suuna eest, olenemata inimeste arvust. Ja AD lennujaamast -> kesklinna tulime ka bussiga, pilet 4 dirhamit, sõiduaeg ca 1h. Taksoga oleks sama vahe olnud ca 100 AED. Liiklus oli üldiselt viisakas, kui 4-6 rida kummaski suunas ära ei hirmuta. 1 ummik oli Dubais, tänu hommikusele vihmale ja sellest tekkinud avariidele.

PS, tegelikult on nii, et seda luba võidakse küsida (ja on ka küsitud) hoopis Tallinna lennujaamas (näiteks kui on tegu erinevate perekonnanimedega, kui vanemad on lahutatud või kui reisivad vanaema/vanaisa+lapselapsega jne), et takistada lapsega riigist lahkumist ilma teise vanema teadmata.

Käisin 3a lapsega, ei võtnud isalt mingit luba ja keegi ei küsinud ka midagi peale tagasilennu pileti ja kohapealsete plaanide. Hotelli kohta olen lihtsalt printinud info välja või teinud 1. ööks broneeringu, kehtivat broneeringut on küsitud 1 korra Poolas hoopiski, USAs pole selle vastu huvi tuntud. Kui need kelle juurde sa plaanid minna on riigis legaalselt, siis ei pea ju vassima:)

Mina olen maganud Stockholmis Arlanda lennujaamas, seal on magamiskoht Rest&Fly ehk broneerid endale toa, wc ja dushiruumid on eraldi. Hinnad ei tapa, oleneb mitmeks tunniks vaja. Minu toas oli 2 laia narivoodit ja mingi kapike, vaikne ja mugav, soovitan:)

DOLPHIN WORLD

Address: Safaga Road, Makadi Bay, Hurghada, Egypt Tel: +20 65 346 27 40 Email: prmanager@dolphinworld-egypt.com Website: www.dolphinworld-egypt.com This somewhat controversial attraction opened in April 2011 and gives visitors the opportunity to watch walrus, seal lion and dolphin performances, as well as chance to swim with the dolphins. Many people are opposed to the attraction keeping six dolphins in captivity when tourists can see them wild in the bay. Whereas, the developers of Dolphin World feel that by bring the wildlife to the tourists rather than the other way round, they are infact preserving the coral reefs and marine environment. Open hours: Sunday to Friday - 09:00 to 17:00 Admission: charge, discount available for children, infants are free

Tagantjärele ka siis reisikogemusest - ei huvitanud kedagi need ESTAd ega see, et mul pass ja viisa erinevatel nimedel on, öeldi et kui viisa on olemas siis täida valge paber ja kõik. Ei olnud mingit abielutunnistust vms ka vaja. Samuti ei küsitud mingit isa luba lapsega reisimiseks, mida ma ei teinudki üldse. Ei küsitud ka raha ega tagasilennupileteid, ainult aadressi ja kelle juurde lähen. Üks lihtsamaid USAs käike:)

Kas keegi (kes nendes käinud) teab, kas seal lapseootel naistele ka riideid saada on?