janari

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere, olen Maliast läbi sõitnud ja natuke linna ka uudistanud. Minu reis jäis peale jaanipäeva kohe, seega ajastu enam vähem sama, mis teil ees. Malia oli selline turismikas, eriti populaarne briti ja vist saksa/taani/norra noorte seal. Palju möllu ja kära, kohalikke näed vaid lettide taga:) Lähedal asub Agios Nikolaos, kus ise peatusin. Väga soovitan sinna ka minna ja veeda mõni õhtu seal linnaski. Ilus ehe kreeta linn, kus küll palju turiste, kuid kohalike konsentratsioon on samuti kõrge. Elounda ja Agiose sadamatest väljub rohkelt turismilaevu, mis teevad siis ekskursioone saartele. Sealt ise kõige mõistlikum pilet ka osta.

Sõida veel edasigi, kuni Vai palmiranda välja. Teepeale jäävad ilusad külad, väiksemad linnad (Sitia), tuled lõuna kaudu tagasi siis Irapetra samuti. Mõnusad mägiteed ja veel mõnusamad vaated. Vaadata on.

Samaria ekskursil käisin ka. Kõik väga ilus, kuid kõik väga raske ka. Mega palav oli:)

Auto rent. Ise sain auto renditud (Fiat Punto 1,2 , 5 ust) Agoisést ja maksin 20 euri päev (kokku 5 päeva). Kõik toimis.

Soovitan ennem tripi teokstegemist uurida hetkeseisu Itaalia väikesaartel. Hetke olukord pole seal kiita, tänu põgenikele. Vaevalt, et asi kiirelt lahendatakse.

Kohalikud "Kreetalased" andke märku, kuidas on elu-olu mõjutanud viimaste kuude uudised (põgenikud)?

Tänan vastuse eest. Kaalun ka Hania piirkonda, kuid minujaoks aksepteeritavad reisibüroodel pole sinna peale kallite 5 tärni hotellide väga muud pakkuda. Siiski küsin üle veel põgenike teema. Kas olukord Kreeta saarel on sellest muutunud ja kas on mõtet üldse sellist asja "põdeda"?

Kreeta reis 2011

Tere,

plaan jälle suvel Kreetale minna, kuid küsiksin teadjamatelt üle, et kuidas seal nende Liibüa ja teiste riikide põgenikega lood on? Uudiste järgi saabus neid sinna ikka (kohutavalt) suur mass.

Teine küsimus puudutab reisi sihtkoha valikut Kreeta saarel. Väga sügava mulje jättis Agios Nikolaos kõikide oma “hüvedega” eelmisel reisil. Saime hotelli linna, mitte linnast välja ja mulle on see väga oluline, et oleksin nö. keset melu. Melu selles heas mõttes, et on ka mida vaadata ja on kus käia.

Seekord sihtkohta otsides kahjuks eelnevalt nimetatud linnale “rahakott” peale ei hakka, pakutavad hinnad väga kallid. Siit ka küsimus, et kuhu siis seekord? Plaan on minna 14 päevaks. Hetkel kõige mõistlikum Elounda (Ilion) pakkumine. Olen sealt küll läbi sõitnud, kuid linnast pole suuremat meeles. Kas on seal 2 nädalat ka midagi teha? Kohti kus õhtuti jalutada jne.. Paljud on soovitanud pöörata pilku ka lõunasse. Küll keeraks, kui teaks kuhu täpselt keerata :)

Kindel, mida ei otsi on Malia, Hersonissos jne.. UK noorte-turistikad. Sooviks peale turistide näha ka ehedat Kreeta elu / olu. Kes saab aru, see saab aru.