Katzy

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jah suht üllatav on suhtumine- olen siin Trip.ee lugejaskonnaga päris tuttav juba vanast ajast,nii et arvan, et see on just õige koht kust küsida.

Kui Sul ei ole neid kogemusi, siis ehk ongi mõistlik see nii sõnastada?

Kasutan sõna ekstreemsport, sest nii liigitavad seda kindlustusfirmad- usun, et paljudel inimestel siin foorumis on sukeldumise, lumelaua, trekkimise jms huvi, mis kahjuks antud kontekstis ei kuulu tavaspordi alla.

Nagu ma ka juba vist mainisin, et olen Eesti firmadega päris palju rääkinud ja aru saanud, et siin kohalikus konteksits midagi ei pakuta- soovitatakse enda partnereid peamiselt. Olen lugenud erinevaid foorumeid (sh LP, RG, Reiwes jms), et saada aru, et paljud kommentaarid ei vasta tihti tõele.

Tahaksin rohkem inimeste enda kogemusi kuulda, et mida on kasutatud ning kuidas on õnnestunud nõude esitamine. Nagu ma ka mainisin, siis foorumid on täis väga vastakaid arvamusi, ning noppida välja see üks tõde on raske.

Lisaks mängib rahvusvaheliste firmade puhul olulist rolli asukoht, kus kindlustatu pärit on. Toon jälle näiteks Nomadsi- samadel baastingimustel kindlustatud USA ja Eesti kodanikule kehtivad suts erinevad tingimused ja kui neid erinevusi ise endale selgeks ei tee siis võid väga lolliks jääda kui hakkad nõuet esitama, sest neid konkse on seal kuhjaga.

Ma täpsustan üle, ma ei otsi Deep dive või mountaineering spetsiifilisi kindlustusi, kuid nö erinevaid (ekstreem) harrastussporte katvat kindlustust.

Tänud vastamaks:

No väga konkreetseks on raske minna, sest ma ei tea mida ma ju täpselt reisil tegema hakkan, seetõttu otsin kindlustust mis kataks võimalikult palju. Näiteks Nomadsi Explorer ongi mõeldud selleks, et käia mägedes, hüpata langevarjuga, sukelduda, surfata jms. Võrdluseks samas kui meil mõned kohalikud kindlustused ei kata isegi lumelauaga mäel sõitu.

Miks ma seda uurin on just see, et mida laiem on pakutud kindlustuse võimalused, seda vähem on pärast kemplemist, et kas ma nüüd ujusin vs sukeldusin. Eriti hea oleks, kui kellegil oleks kogemusi ka konkreetse nõude esitamisega.

Aga tänud soovituse eest, vaatan selle järgi!

Jep- mina olen ka viinud üle nii suitsu kui alkoholi. Väga nõrk kontroll oli ka seal nii et ma väga ei muretseks (vähemalt rongiga tulles)

Eelmine aasta reisides võtsime sellisest firmast nagu WorldWide Travel, kus nad vahendasid Salva kindlustust oluliselt soodsamatel tingimustel kui Salva meile pakkus. E-maili punktide järgi kinnitas ta mulle ära kõik võimalikud kindlustuseriskid (et pärast saaks tõestada) ning pakkumine tehti suht kiiresti.

Seega- kindlustuse pealt kokku hoida pole kindlasti mõtet, aga proovi ka vahendajaid sest neil on vahel mingid enda diilid firmadega.

Küsida ükskõik milliselt sukeldumisinstruktorilt kes teevad nendes vetes sukeldumisi ja nad kõik võivad sulle öelda, et hai on küll viimane oht, pigem aetakse neid vaesekesi seal taga et ühte fototki saada või on nad nii harjunud inimestega, et nad oskavad toidu nimel nii mõndagi juba teha..

Ma lendasin nendega üks 3 aastat tagasi. Ei ole ühtegi halba sõna öelda. Pigem on see teenindus seal nende vahemaandumisel lennujaamas suhteliselt jube. Varu aega ja kannatust. Lisaks sellele võta kaasa sularaha (dollareid) vms, sest juhul kui sind pannakse tranfer lennujaama siis seal puudub igasugune võimalus kaartide vms maksmiseks...

Mina ise olen vist kõikide viimaste lendude korral kasutanud Matrixit. Hinnad on seal pidevalt muutuvad,seega võib hommikul olla üks hind kui õhtul (eriti käib see sooduspiletite kohta). Kindlasti tasub paralleelselt vaadata ka samade lennufirmade enda pakkumisi mis Matrixist silma jäid. Matrixil on jah suur pluss see et kerge on otsida lende ka päris kauges raadiuses. Väga erinevaid tulemusi annab ka päevade pikkus millal reisil viibitakse- üks päev võib vahel olla võit hinnas paarsada eurot. Matrixi piletid oleme me välja ostnud tavaliselt näiteks Estraveli kaudu- tasu on paarkümmend euri otsa.

Minu kogemused siiani soodsaimate lendude osas Aasiasse on olnud Aerosvitiga, kuid siis olen pileti ära ostnud vähemalt 5 kuud ette. Soovitan sul jälgida sooduspakkumisi mis tulevad reisifirmadelt, kuigi ma kahtlen kas augustisse neid enam nii palju jagub...

Lõuna Hispaanias on üks siuke kommuun täiesti olemas. Tegutsenud juba mitukümmend aastat. Eks ta kaldub rohkem sinna hipikommuuni laadsesse varianti, aga samas on seal koos üks paras ports inimesi ja intellektuaale kes ei viitsi kapitalistliku ühiskonna tavasid enam järgida ning on pühendanud oma elu taaskasutusele ja kommuunielule. Endal on seal päris mitu sõpra/tuttavat käinud ja lähevad aeg ajalt tagasi ''puhkusele'' Samas ma arvan, et kui sa väga tahaksid ikka nende kommuunide kohta rohke teada saada siis sa leiaksid piisavalt infot nende kohta. Iga koht on erinev, see mis sobib ühele ei pruugi sobida teistele.

Ise olin seal samas lennujaamas üleelmine aasta. Siis uputas see rahvast ja ma istusin seral 9,5 h üksi:D elu jubedaim kogemus vist (aga see tulenes vist rohkem sellest et mul ei olnud vahetusraha ning süüa) Seda muret seal küll ei ole et, transiit-tsoonist kogemata väljud. Seal sind kuskile mujale ei lastagi kui ainult sellese eraldi lennujaama ossa mis on transiidiks mõeldud. Soovitan kindlasti dollareid kaasa võtta, sest panga automaati seal pole. Võimalusel võtke ka süüa, sest see transiit ootesaali söök on alla igasugust arvestust

Eelmine aasta sai Aerosvitiga 5100 eeku aastavahetuseks Pekingisse ja tagasi. Nüüd ise ootan ka sellel suunal jälle odavlendu. Loodame et midagi ehk tuleb (üleeelmine aasta oli Uzbekistan Air sama keisiga).

Est Airi või mõne sellise vähe kallima lennufirmaga pole tõesti probleemi, aga AirBalticuga on mult iga väikse lisagrammi eest ka raha nõutud. Kui ma seda SAS kassasse maksma läksin siis need teenindajad naersid ikka südamest AirBalticu ''rangete'' reeglite üle...

Metrood otse ei lähe. Kui tahad metrooga minna, pead sellega kesklinna sõitma ja siis ümber istuma (olenevalt sellest kuhu rongijaama tahad minna). Esimest korda Pekingis on vast kõige mugavam tõesti võtta takso, hind pole kõige hullem, kuid ka nr 3 liini bussid peaksid viima kesklinna ja vist isegi rongijaama (seda soovitan muidugi infost üle küsida)

Väga palju huvitavat lugemist! Endal plaan just aastavahetuseks Indoneesiasse reisida nii et sellest infost on palju abiks:)

Käisin eelmise aasta alguses Tais. 12 päevase reisi peale läks mul 5000 krooni mis sisaldas: Lennupiletit Bangkokist Phuketisse, edaspidiseid transfeere Phi-Phile ja Krabile ja tagasi Phuketisse ning Bangkoki. Lisaks sõitsime Phuketis rolleriga, sõime-jõime, käisime Phi-Phil päevasel paadi ekskursioonil erinevatel saartel ja snorgeldamas. Ööbisime ainult low-budget kohtades, mis olid vägagi viisakad (eriti soovitan Krabi oma, mis oli Jungle bumgalow kui ma õieti mäletan). Mitte ühtegi kohta me ette ei broneerinud, kuid suutsime alati välja otsida endale vägagi head variandid hinna poolest:)