dellu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mõtlesin, et kirjutan ka oma arvamuse AB kohta, aga nagu välja tuleb pole esimene õnnetu ja selline selle firma suhtumine ongi. Nagu õeldakse, siis kingitud hobuse suhu ei vaadata, aga seekord ikkagi vaataks. Nimelt võideti perekonnas AB voucher 5000 EEK -> 320 EURO väärtuses. Tulid igasugu toredad e-mailid, et lendate palju soovite kuni raha otsas. OK saigi siis valitud üks lend nii, et jäi veel kuskil 90 eurot vaba raha. See oli plaanitud ühele teisele lennule kuu hiljem, aga ei ostetud kohe välja. Peale seda kui piletid olid käes (broneeringukinnitus siis õigemini) tuli aga e-kiri, et oih tegelikult olid hoopis teistsugused reeglid ja ikkagi saate ainult korra lennata. Sai siis saadetud vastus, et kas selline ongi siis firma poliitika klienti suhtumises. Sai üles loetletud palju ma nendega olin enne lennanud ja mis summa maha jätnud. Ühesõnaga ainuke kasu oli see, et pakuti pagasit ülejäänud summas. Teine kiri paremaks midagi ei muutnud. Lõpuks enam ei viitsinud rabeleda, vaatasin et odavam on osta lennupilet teisest firmast ja olgu õnnelikud. Oma aeg maksab ka midagi ja teisega saab otse :D

Teine asi mis tõsiselt närvidele käib on AB broneerimissüsteem. Mul on kaks korda olnud juhus, kus valid reisikuupäevad, hinnad jne ära, täidad ära reisija andmed ja kui hakkad vajutama nuppu maksma, siis tuleb kiri, et oih hind on kallimaks läinud, aga oled nõus siiski maksma. Viimane kord oli just nii, et Tallinn-Saksamaa oli 64 eurot nägu, aga enne makse kinnitamist sai sellest kiirelt 135 eurot. Korra varem sama juhus olnud. Kusjuures mõlemal korral on olnud piisavalt kauges tulevikus, et ei usu samal ajal kellegi teise huvi. Viimane kord sai lihtsalt põhimõtte pärast valitud RyanAir, sest lihtsalt nii villand oli juba sellest AB süsteemist. Ega RA hinnavõit lõpuks palju suurem polnud, aga reisi kulgu arvestades tegelikult oligi hea, et nii läks. Seekord lendan ka RA-ga, saab vähemalt otse ka ja ei pea veel Riias vahtima.

aga ma usun et see metallraam ongi täpselt ettenatud mõõtmetega. Ehk kui sul pagas on suurem, aga "pooltühi" ja õnnestub kokku suruda siis jah. Me lendasime läbi Rootsi ja kuna seal transfer zone kui sellist pole, siis peksti loomulikult välja ja tagasi ootesaali enne 2h lennust ei saanud. Nii passisime kohvikus ja päris hea oli vaadata neid mõõtmete ületajaid. Kaks mutikest saadeti juba kotti eraldi ära andma ja raha maksma aga nad ei jätnud jonni ja surusid oma pagasi ikka sinna raami ära. Muidugi pärast kättesaamine oli omaette kino, mis kogu raha väärt oli :). Kohver/kott jäi sinna raami nii kõvasti kinni, et üks sikutas siis kotti ja teine hoidis raami, mis oli maast juba oma tubli meetri kui mitte rohkem õhus. Nad ikka seal tükk aega rapsisid et oma kott kätte saada. Aga noh maksmisest pääsesid. Kohvrid kaaluti eranditult kõik üle, seljakottide vastu väga huvi ei tuntud, kui ta just tõesti väga-väga suur ei olnud (õigemini siis pigem sügavusse välja venitatud). See oli muidugi Rootsis, Eestis ei seisnud kõrval et teaks mis toimus. Siin meie seljakottidest ka väga ei huvitutud. Ja igasugu kreemid, hambapastad jne on loomulikult kabiini lubatud, aga üks pudel ei tohi olla rohkem kui 100ml ja kokku 1L minigrip kott (NB mitte mingi tavaline kilekott vaid just minigrip) Tallina kodulehelt info ka, soovitav kogu teema läbi lugeda Reisija alt:

(g) Vedelikud, aerosoolid, geelid – pastad, kosmeetilised vedelikud, vedelad/kuivad segud ja survestatud mahutite sisu, nt hambapasta, juuksegeel, joogid, supid, siirupid, parfüümid, habemeajamisvaht ja muud samalaadse konsistentsiga ained.

Reisijatel kaasas oleva vedeliku, aerosooli ja geeli võib läbivaatusest* vabastada, kui need:

a) on kuni 100-milliliitristes või samaväärse mahutavusega üksikpakendites, läbipaistvas korduvsuletavas kuni üheliitrise mahutavusega plastkotis selliselt, et sisu mahub korralikult plastkotti ja kott on täielikult suletud, või b) on ette nähtud kasutamiseks reisi jooksul ja vajalikud kas meditsiinilisel näidustusel või eridieedi jaoks, sealhulgas imikutoit. Nõudmise korral tõendab reisija erandi alla kuuluva vedeliku ehtsust, või c) on saadud pardakaartide kontrollpunkti taga lennujaama lennualal asuvatest müügikohtadest, mille suhtes kohaldatakse lennujaama julgestusprogrammis heaks kiidetud julgestusmeetmeid, tingimusel et kõnealune vedelik on pakitud avamise tuvastamist võimaldavasse kotti ja on olemas piisavad tõendid selle ostmise kohta samal päeval samast lennujaamast, või d) on saadud lennujaama julgestuspiirangualal asuvatest müügikohtadest, mille suhtes kohaldatakse lennujaama julgestusprogrammis heaks kiidetud julgestusmeetmeid, või e) on saadud muust ühenduse lennujaamast, tingimusel et kõnealune vedelik on pakitud avamise tuvastamist võimaldavasse kotti ja on olemas piisavad tõendid selle ostmise kohta samal päeval samast lennujaamast, või f) on saadud ühenduse lennuettevõtja õhusõiduki pardalt, tingimusel et kõnealune vedelik on pakitud avamise tuvastamist võimaldavasse kotti ja on olemas piisavad tõendid selle ostmise kohta samal päeval sama õhusõiduki pardalt.

Minigrip koti pilt: http://www.tallinn-airport.ee/upload/Editor/Reisijale/keelatud4.jpg