trip-krainetrip-ukraine-dark

Marit78

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
28 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie seltskond käis 2021 aasta septembris ja võtsime majutuse suhteliselt viimasel minutil, AirBnb kaudu. Muutsime kohapeal olles oma plaane ja nii läks.

Kuna meid oli palju, 8 inimest, siis saime korteri, läbi 3 korruse ja 4 magamistuba. Maja väljast nagu tondiloss kuid seest kõik väga korralik.

Ja maksime ülivähe. 

Vene keelega saab ideaalselt hakkama.

Transpordiks kasutasime Bolti. Seda muidugi peamiselt siis Tbilisis.

Batumi ja Tbilisi vaheliseks sõiduks ja vahepeatusteks jne kasutasime buss+juht teenust.

Eile täiesti juhuslikult sattusin FB mingile Aegeani postitusele ja kommentaare lugedes vaatasin, et palju tühistamisi.

Sellest tulevalt läksin siis ka vaatama, et meie 22.10-28.10 reis on ikka jõus?!

No muidugi on cancelled. 

Ei ole mina saanud ühtegi teavitust selle kohta ega ka minu reisikaaslased. Meiliaadress kõik toimib ja seda ei saa olla, et info minuni meiligaei liigu. 

Esmase Miles sisselogimisega oli muidugi probleeme kuid lõpuks sain ilusti oma Miles kontole.

Tegin täna raha tagasimakse toimingud nende kodukal ära ja ootan 7 päeva, nagu kirjas. Menetlevad.

Kui selle ajaga nad hakkama ei saa, saadan korra otse meili, ootan veel viisakalt 7 päeva ja kui siis ka mitte, kasutan kaardikindlustuse võimalust.

Teemaalgatajale ma ka soovitaksin üle Helsingi või Riia tagasi tulekut ja vahe kompenseerib kindlustus, selle olemasolul muidugi.

Nädal tagasi tegelesin sama teemaga. Kui hakkad tegema check-in ja avastad, et midagi on valesti ehk sinu puhul sünniaastat ei paku, kasuta ryani chati võimalust. Ja nad teevad käigupealt muudatused ära. Broneeringu nr kusjuures ei muutu ja juurde ei maksa. Ma tegin sõbranna lastele check-in ja mõlemil oli aastate saadavus vale. Olgugi, et ostes oli kõik korrektne. Mina vales sünniaastat ei sisestaks vaid teeks piletid korda. Sul ei klapi ju muidu andmed  dokumendis ja see võib probleemiks osutuda hiljem.

Hei, olukord Balil täiesti normaalne, tavapärane elu jätkub. Mitte kusagil ei ole aru saada "eriolukorrast". Turiste küll vähem kuna ajakirjandus on hirmutanud palju. Kohalikud, kes evakueeriti vulkaani ümbrusest, käivad ka kodudes loomade juures ja siis õhtuhakul tagasi laagritesse. Meie autojuht ütles ka, et olukorda Bali meedias väga ei kajastatagi. On valmis halvimaks kui PEAKS juhtuma kuid seni jätkub elu. Vahetuskurss Ubudis eile 15.70

Lisa: Soovid saada. Aga ka loomadega pead Ubudis rohkem arvestama kui mujal. Ahvimetsa lähistel ka ahvud hoovis külalised. Muidu igati mõnus koht.

Mina just ööbisin Ubud Inn Cattages. Olemas kõik vajalik, toad mõnusad ja voodi suur. Pikemalt kui 4-5päeva aga ei kannata olla kui just vaheldust hommikusöögile

Tere, saan õigesti aru, et kui ma ei soovi VOA siis maksma ei pea (turist kuni 30 päeva) kuna eestlasele viisavaba? Tuleb vaid valida õige järjekord passikontrolliks. Ma ka kuulnud erinevatelt inimestelt, et küsitud 35 Usd ja teistel taas mitte. Samuti lahkumistasu....? No selle kohta ajakohast infon polegi. Tänud!

Juunis Tallinn-Bremen-Tallinn lennu kogemus. Ostetud piletid koos, check in tehtud koos ja tulemuseks 3 edasi-tagasi kohad erinevates kohtades kõikidel reisijatel.

Kui kohta ei vali, pillutab mööda lennukit laiali.

Varasemalt lennatud korduvalt Ryaniga ja sellist asja ei oel ette tulnud. Ju on uus poliitika raha kasseerida :(

Minu kogemus Moskvas veebruarist. Olime Taisse lennul seal 6h. No andis ikka istuda ja niisama lonkida ja kolada. Mitte midagi teha seal ei ole :( Samas 10h pärast ei hakkaks ka viisat tegema ikkagi. Lennujaamas saad süüa, juua-nagu ikka. Terminali vahetus on jah koridoride vahetus sisuliselt. Kui suudad ennasts elliselt meelestada, et loed raamatut, käid söömas jne siis läheb see aeg ka ju kiiresti. Ilusat reisi!

Mina ostsin 11.1 SuperSaverist ja sain kohe reserveerimiskinnituse. Mida aga ei saanud olid e-piletid. Ise kirjutavad , et 24h jooksul saadavad. Kuna aga oli veel üks küsimus siis helistasin Soome ja sain vestluse ajal juba meilile e-piletid. Väga kiiresti sain ka liinile.

Ehk siis mina ilmselt helistaksin ja küsiksin otse pakkujalt oma küsimused ära. Saad hingerahu.

No ja nüüd nägin, et olukord lahenenud ja piletid käes. Tore :)

Gloobus 112, 2 tundi tagasi oli jah Tais 10 eur eest saadus 389 kohalikku. Mina vahetasin lennujaamast Pattayale ja bussijaamast "koju" jõudmise raha. Rohkem siin ei plaanigi vahetada. Ikka seal.

Peamine on tahtmine, oskamine uurida ette infot ja julge pealehakkamine. No ja kui lähebki natuke metsa siis alti saab järgmine kord uuesti ja paremini teha ;)

Ilusat reisiaastat meile kõikidele, Marit

Gloobus112-see viimane on jah sinu isiklik arvamus Pattaya kohta. Samas inimesi kes seal korduvalt käinud. Ja vaadata on seal ümbruses ka. Rannad muidugi ei ole sellised mida mujal ehk nautida saaks. Erinevates foorumiteski kirjeldatud seda palju. Igal pool head ja halba.

Viisavaba kuid paberid pead ikkagi täitma ju...st. et pole vaja ette midagi teha aga nii nagu Soome sisse marsid, päris pole ju.

Mitte küll kogemusest kuid ehk julgustuseks. Minul minek esmakordselt Taisse 28. jaanuaril. Lennupiletid olemas (võtsin Estravelist) ja täiesti juhuslikult sain ka korteri Pattayas. Eestlase käest rendile. Need mured murtud. Tegin sellesama tuttavaga nn infotunni ja sain ka Pattaya ja sealse ümbritseva kohta infot ja kaardi. Neid saab igast infoputkast kohapeal ka. Peamiselt venekeelsed siis. Oleneb muidugi, mida teha soovid. Mina olen palju googeldanud ka. Ja Trip on olnud abiks. Viisa saab piirilt. 10 päeva plaanime nn pingevabalt ja mõnusalt saartel käia, botaanikaaeda külastada, puukloostrit külastada, ja ehk ka mõne päevase väljasõidu kaugemale. Kindlasti soovin massaazis käia. Sealset ju kiidetakse ja mul üks konkreetne koht soovitatud. Ööturu kogemus kindlasti.

Rahavahetuse kohapealt olen ise ka natuke kahevahel. 10 eur-250(260 bht-d) üldiselt, nii olen varem aru saanud. Eile vahetasin esimese 100 euri , et saaks bussipileti raha ja Eestis sain 310 bht-d 10 eur eest.

Kuna Euroopa on läbi seigeldud ise siis väga ei karda. Kindlustused olemas, eeltöö tehtud, ise "hullu" kohapeal ei pane siis peaks kõik laabuma. Tripist ka natuke infot Aerofloti kohta eelnevalt saadud.

Kui ei katseta ega siis teada ei saa ;)

Ilusat alanud reisiaastat!

  1. Mis olid läinud aasta põnevaimad sihtkohad kus käisid? Kuna lastega reis oli siis paketireis Bulgaariasse. Siin-seal euroopas natuke.

  2. Mis sihtkohti on plaanis külastada 2017 aastal? Paari nädala pärast seljakotiga Taisse. Ootused on kõrged. Suvel Euroopa suurema grupiga.

  3. Kuhu ootad lendude soodukaid? Aasia, Bali on silmapiiril ja mõttes sübrannadega. Vaatasin ka Tanzaaniat, tundub vägagi eksootiline.

E.T , Tänud! Lennanud olen kordi ja kordi. Aerofloti aga pole varem operaatorina kasutanud. WC ukse juures pole jah teab mis suurem asi istuda. Nagu läbikäigu hoov.

Katsun siis suhteliselt alguses selle check-ini ära teha kui online avaneb.

Tänud ja ilusaid reise meile kõikidele!

Vaatasin lennukitüübi järgi mille andis e-piletil.

Aga kui nüüd uuesti vaatasin siis jah, business ja comfort on 2-4-2. Tavaline Economy 3-4-3. Päris taga otsas 3 rida Economyl ka 2-4-2. No igatahes sihiksin normaasemasse kohta kui päris keskes ja 4-ne rida, kaks keskmist kohta nt.

https://www.google.ee/search?q=Boeing+777-300ER&espv=2&biw=1440&bih=780&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj93-X5geXQAhXICCwKHSAaC-8Q_AUIBigB#imgrc=E6VC11S7hDiA8M%3A

Tänud. Tekkis ka üks täiendav küsimus.

Minu lend väljub Tallinnast laupäeval kl 10.00 hommikul. Moskva edasilend laupäeval 18.00 (need orienteeruvad ajad). Siis ma selle check-ini pean tegema /saan teha Tallinna väljumise aja järgi ju? Mõtlen just seda 24 h reeglit, et enne ei saa. Kuna teen ju kogu mineku reisi check-in ära. Vabandan kui teile tundub väga rumalad küsimused.

Marit

Meie läksime lennujaama eest bussile, et sõita Bergamosse. Pilet oli 2-5 eur vahel. Pigem 2 eur, mälu järgi. Väljusime rongijaama juures ja seal asus ka kohe meie hotell. Hommikul lendasime Bergamost edasi ja kuna riskida ajaga ei soovinud, palusime takso tellida. Takso Bergamo linnakesest lennujaama maksis 15 eur ja kestis max 7 min.

Vikingi sadamst nr 4 tramm, Tallinki sadamast nr 9 trammiga Rautatieasemale. Seutulippu saad osta piletikioskist trammipeatuses üldiselt. Kui raudteejaama kauaks passima jääda ei kavatse siis saad selle seutulippuga sõita lennujaama välja. Infot saad küsida ka rongijaamast kohapealt, milliselt rajalt rong väljub kui ise nt aru ei saa. Rongid sõidavad väga tiheda graafiku alusel.

Tänan vastamast. Pagas ainult käsipagas max 10kg.

Tervitades, Marit

Vastus minu küsimusele otseallikast:

Thank you for your email.

I am afraid that currently the Ryanair cash passport card is only available for UK and Italian resident.

Yours sincerely

Charlotte Bentley Customer Services Administrator | Business Operations

Terv, Marit

Ise ei ole käinud aga vanemad käisid aasta tagasi. Koju jõudes olid vägagi pettunud:(

Iseenesest on laevadel programm. Igati üritatakse meelt lahutada. Süüa sai ka OK. Erskursioonid erinevate kultuuriväärtuste juurde võtsid sadamatest 2-3-4 h ja peale kolmandat ekskurseerimist tõded, et kõik on suht sarnased. Bussidega sõik läbi kivikõrba ja vaadata pole suurt midagi. Rohelus on vaid niiluse kallastel ja seda ka mitte eriti laialt.Niilust ennast katab õlikiht:(

Ujuda sai vaid laevas olevas basseinis.

Sadamasse jõudes on hordide kaupa nodimüüjaid ja sealt läbi pressida on suht keeruline.

SEllised olid emotsioonid minu vanematel. Maitsed on erinevad aga fotosid vaadates siis mina ei läheks.

Tervitades, Marit

Ryanairi broneeringul nimetähtedes 1 erinevus-lend läheneb

Tere, kuna reis hakkab lähenema siis küsin siit, Teie käes järgi. Kogenumad lendajad ja targemad kui mina kindlasti…Ja vanemaid Ryani teemasid ei kommenteerita ja vaadata ka kuigi tihti.

Tegin mõned ajad tagasi Ryanairis bookingu ja sain kinnituse. Sellega kõik OK.

Siis avastasin, et eesnime 1 täht on puudu. Marit oli muutunud Mari-ks. T on puudu.

Manage my booking alt saab jah nime vahetada aga see maksab 110 eur. Lennupiletid maksid aga 24 eur.

On ka mingi reegel (sellest siin kirjutatud ka), et kui 3 tähe erinevus siis veel kõik OK.

Kellel olnud sama olukord siis paluksin reaalse kogemuse põhjal vastust. Kas saan lennule ilma mingi jamata, trahvita?? Kui ei siis kus ma lisa maksma pea, kas enne turvakontrolli letti (on TLN lennujaamas üldse Ryani teeninduslett) või kuhu??

Väga tänan Teid juba ette:) Marit

Tänud,

Proovisin teha ja ikka tahab saada 110 eur vahetuse eest:( Et siis kuidas ikka on??? *Ma ei teagi nüüd kas siis minna riski peale ja ehk see üks t ei jää neile silma....

Ja see turvasõna on ülinõme:( Otsin ka kevadeks reise ja pean lendusid klapitama ja no kuidagi ei tahaks neid sõnu alatasa sisestada.

Päikest:) Marit