helveticus

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Brocken ehk Blocksberg Goethe jälgedes on vallutamist väärt, lisaks Quedlinburgile on seal teisigi toredaid väikelinnu: Wernigerode, Blankenburg, Halberstadt, Thale, paljusid ühendab raudtee. Lisaks Fachwerk-arhitektuurile ja huvitavale maastikule on seal palju isetegevuslikku kultuuri, näiteks majahoovides toimuvad kontserdid. Sääski ja parmusid (sh puualuseid) oma suvisest sealviibimisest ei mäleta. Ainus häda, et seal räägitakse saksa keeles, millest tainapead aru ei taha saada.

On ka selliseid ettemaksuga SIM-kaarte, mille kõne hind on sama odav nii kohalikule kui välismaisele numbrile helistades, nt meil siin 0.28 CHF/minut. Seda muidugi siis, kui pidevalt ühes mobiilsidevõrgus viibida. Odav hind on saavutatud kõne vahepealse marsruutimisega läbi Interneti.

Internetikõnede jaoks on vaja olla võrgutatud :P Siin märksõnaks SIP, mõned teenusepakkujad pakuvad ka Eesti sissehelistamisnumbreid, nagu localphone.com 3,75 €/kuu. Mainitud operaatori kõneminut Eesti mobiilivõrkudesse maksab nt 10,3 €-senti. Eesti sissehelistamisnumbri eeliseks on, et Eestist helistades tuleb tasuda ainult riigisisese kõneminuti hind. netappel.fr pakub peale 10 € krediidi laadimist (+ ca 2.70 € varjatud kulusid teenustasu ja KM peale) tasuta kõnesid Eesti jpt fiksvõrkudesse 90 päeva vältel. Arvutisse või nutitelefoni tuleb installida ka tarkvaraline telefon (nt 3CX, CSip, sipdroid). NB! Tibide (s.h. meestsoost) puhul esineb siin oht, et kasutatakse andmerändlust Eesti SIM-kaardiga ja pärast arvet lugedes on silmad suured kui tõllarattad.