crips123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

5 meeldimist
1 postitust
21 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas keegi on hiljuti Portugalis käinud on seal hetkel. Kas keegi teeks mingi lühiülevaate mis seis on. Kas restoraanid ja baarid on lahti ja millised reaalsed piirangud hetkel kehtivad?

Kui mina viimati nädal tagasi broneerisin siis jah maksin kogu summa ära.

Ma pakuks mõlema maa jaoks minimaalselt 3 nädalat. Pigem teha üks maa korralikumalt kui tormata mõlemast maast lihtsalt läbi. Ise olen käinud Kambodžas 2 korda mõlemal korral 3 nädalat ja ilmselt ega 2 ilma kolmandata ei jää :)

Kuidas Bangkok-i kesklinnast Don Mueang lennujaama aga pääseb? Kas ainukesed võimalused on kasutada kas siis bussi või taksot? Kas mingi võimalus on sinna minna ka rongiga? Kui jah siis kust peatusest oleks mõtekas ennast peale ajada (ise plaanin peatuda Khao San Road kandis)?

C.

Kui nüüd lõpuni aus olla siis ei ole. See tundub kuidagi iseenesest mõistetav ja võib-olla isegi liiga iseenesest mõistetav. Püüan tulevikus olla rohkem mõistev :)

C.

Oh jah paneb ikka vahel imestama miks inimesed ei viitsi kulutada 4 minutit selleks, et avada mõni lennupiletite otsimise mootor internetist ning tutvuda hindadega. Selle jutu siia kribimiseks kulus mul tunduvalt rohkem aega kui 4 erineva pakkumise otsimiseks läbi www.lennujaam.ee, mis on vaid üks paljudest otsingumootoritest. Alguskuupäevaks sisestasin 07.01.2013 ja tagasitulekuks 28.01.2013. Sealt siis valisin soodsaimad pakkumised mis on esitatud siinkohal suvalises järjekorras:

  1. TLL - BKK - TLL minek 10.01.2013 tagasi 27.01.2013 Hind: 751
  2. RIX - BKK - RIX minek 08.01.2013 tagasi 29.01.2013 Hind: 669
  3. HEL - BKK - HEL minek 07.01.2013 tagasi 30.01.2013 Hind 804
  4. STO - BKK - STO minek 07.01.2013 tagasi 28.01.2013 Hind 655

C.

Selleks ajaks on ilmselt üsna raske leida sooduspakkumisi eriti veel nii hilises faasis. Aga nagu öeldakse "never say never" hoia igapäevaselt erinevatel otsingumootoritel silma peal ning ole kuupäevade osas paindlik ning võib juhtuda, et saad päris hea hinnaga. Ka siia lehele tasub üsna sagedaselt piiluda siin kuvatakse päris huvitavaid pakkumisi. Tänu Trip.ee-le sain endale soodsad piletid seda küll mitte jõulude ajaks aga siiski :)

Edu piletite jahtimisel

Crips

Eks see ole ikka jah maitses kinni kas meeldib või mitte. Mina käisin eelmisel aastal ja lähen ka sellel aastal. Marsruut siis järgmine: Helsingi - BKK - Phnom Penh - Siem Reap - Bathambang - Phnom Penh - Sihanoukville. Sihanoukvilles plaanis pikemalt kohal olla ning sealt algusega teha väikeseid trippe ümbruskonda.

Crips

Kui on 1 pilet olenemata sellest mitu vedajat siis pagas saadetakse otse sihtkohta. Kindlustus tuleks aga jah kindlasti teha.

C.

Eelmisel aastal sai ka sama liini lennuatud sama kompaniiga aga midagi taolist küll me tegema ei pidanud. Helista UA-sse ning uuri järgi.

Lisaks on Eestis olemas veel lennujaam.ee. Ise olen seda kasutanud ning leidnud palju paremaid pakkumisi kui eelpoolnimetatud mootorid on pakkunud.

SEB kaardiga ei olnud mingeid probleeme. Kõik sujus valutult.

Crips

Oktoobri lõpus oli seal tuhkkuiv üleujutustest polnud jälgegi. Pealegi kohalike sõnul on sealsed üleujutused vaid mõne päeva teema ja vesi alaneb peatselt.

Ratastel kohver on küll mõnus kohtades, kus on olemas korralikud teed ning kõnniteed. Samas kui oled kuskil suvalises külas B kus puuduvad isegi tavalised sõiduteed (mõtlen siinkohal kohal asfalti) ei ole ratastega kohver just eriti asjalik vahend sest liivasel kruusasel pinnasel ei veer rattad. Kõik muidugi oleneb sellest millist reisi ette võtad kus reisid. Kui selleks on euroopa riigid siis enamasti saab jah läbi ka ratastel kohvriga, samas ei kujuta ma väga ette kuidas liigelda kohvriga näiteks kuskil suvalises aafrika riigis või siis aasias.

Lennukeid neil nagu polegi. Terminalis antakse kast naelu ning ruum ümarpuitu millest reisijad ise peavad siis kasti ning tiivad meisterdama. Mootorid hangitakse terminali kõrval asuvast autolammutusest mis on pungil täis ZAZ tüüpi NL aegseid imesid, nii et muretsemiseks pole mingit põhjust ;) Nali naljaks aga tegu on ilmselgelt keskpärase lennufirmaga lennatakse nii NL päranditega kui ka uuemate nn lääne õhumasinatega mis pärit nii siit kui sealt poolt Atlandit. Soovitan vaadata siia http://www.airlinequality.com/Forum/uzbekistan.htm aga seda pisukese reservatsiooniga kuna kui inimene jääb teenusega rahule siis ta naljalt ei lähe kuskile lehele ning ei hakka kiitust jagama kui aga midagi ei meeldis siis p...kse terve elektrooniline ilm mürki täis. Endalgi oktoobris minek sama lennufirmaga loodetavasti ei pea ise lennukit kokku klopsime ;) Ilusat reisi

Crips :D

Kuna ma lahkun maalt tõenäoliselt mööda maad kas bussi või rongiga ja pileti kavatsen osta alles Bangkok-st siisei saa ma kuidagi tõestada piiril seda, et plaanin selle 15 päeva jooksul maalt lahkuda. Kui muidugi tõestuseks ei saa pidada Kambodža viisat. Samas ei viitsi sellist riski võtma hakata, et piiril mingi jama tuleb seega teen viisa Helsingis ära ning siis üks stressor reisil vähem ning saab rahulikult reisi nautida ;)

Crips

Tere

Tekkisid ka mõned küsimused Tai viisa osas ning saatsin kohe kirja ka Tai saatkonda Helsingis ning sain sealt üsna kiiresti ka kohe vastuse. Minu küsimus oli eelkõige seotud just sellega, et minu lennupiletite kohaselt on Taisse saabumise ja lahkumise vahel 24 päeva vaatamata sellele, et ma lahkun vahepeal maalt pean ma ikkagi tegema viisa saatkonnas ning ei saa teha seda piiril.

Alljärgnevalt väljavõte kirjast mis ma sain Tai saatkonnast: "You can find the information of the list of passport holders from 27 countries that can apply for visa on arrival from http://www2.thaiembassy.fi/index.php/en/visaservices/visa-on-arrival If duration to stay in Thailand in your air-ticket shows exceeds 15 days, then you must apply for Tourist visa from us. More information on how to apply for Tourist visa check http://www2.thaiembassy.fi/index.php/en/visaservices/tourist-visas"

Loodan, et see informatsioon aitab mõnedel asjas selgust saada.

Terv.

Crips

üks nädalake tagasi sai ostetud omale lennupiletid oktoobr lõpuks minekuks ning novembri keskel tulekuks Riiast Bangkok-i ja seda 555 eest. Selle aasta parim pakkumine seni.